Mr. Jack - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Hurrican
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Pravidla - dr. Watson???

Dneska jsem zjistil, ze jsme celou dobu hrali tut hru spatne. Brali jsme to tak, ze Jack je videt, kdyz je pod lampou, pripadne osvcicen lucernou...

...ale, jak jsem dnes zjistil, Jack je videt i v pripadech, stoji-li na vedlejsim hexu jina postava.

OK

V tom pripade ale fakt nechapu Watsona. Jaky smysl ma osvetlovat vedlejsi hex, kdyz Jacka osvetli jakoliv postrava i bez lucerny... Nebo ta Watsonova lucerna udela "paprsek", co sviti v primce az k nejblizsi prekazce???

Prosim, poradte nekdo...
18.11.2009 20:50:46

watson
B je spravně :) Watson svítí až kam bez překážky dohlédne

18.11.2009 20:54:17

jj
Watson nema Lucernu, ale baterku:-)

18.11.2009 20:57:03

to PJ
Ano přesně jak říkáš. Watson svítí v přímce tak daleko dokud kužel světla nenarazí na překážku. Přímý směr znamená vždy směr kolmý na stěnu hexu. To znamená, že může svítit do 6 různých směrů. Ještě je třeba dodat, že osvětlená postava ve směru přímky je vidět, ale sám Watson sebe svou lucernou neosvětluje (pokud přímo vedle něho nestojí nějaká postava a nebo Watson není pod lampou, tak je ve tmě).

18.11.2009 20:57:20

PJ

Diky vsem...
...tak to je ta hra jeste lepsi, nez jsem si myslel ;)

18.11.2009 21:11:06

Watson
Je to tak prosté, milý PJ! :-)

Přiznám se, že mě zrovna dvakrát neoslovily postavy z rozšíření, přijdou mi už trochu moc náslině vymyšlené. Ale ta hra má skutečně skrytou sílu, ne každý se do ní dostane aby si ji užil. Doporučuje 9 z 10 husáků.

18.11.2009 22:26:41

to Husak
Postavy z rozšíření jsou výsledkem konkurzu návrhů hráčů (něco jako teď ta rozšíření Small Worldu).

18.11.2009 23:48:14

PJ

rozšíření
Milí gentlemouni, musím Vás nepatrně popravit - EEEE, poOpravit, chtěl jsem říct...: pokud vím, tak výsledky konkurzu hráčů jsou pouze postavy "Spring Healed Man" a "Inspektor Abberline". Ostatní postavy stvořili designéři základní hry...

19.11.2009 07:43:56

to PJ
Šak já nepsal, že všechny postavy :-)). Ale dík za zpřesnění mé informace.

19.11.2009 09:48:30

PJ

kren
:o) mimochodem, ještě dotaz k rozšíření: netušíš, proč jsou tam dvě barikády? Z pravidel jsem pochopil, že se používá jedna kartonová barikáda, která se zasune do jednoho plasotvého stojánku. Ten druhý karton je tedy rezerva?

19.11.2009 09:51:13

to PJ + Watson pro naprosto nechápavé
No ono to bude spíš z výrobních důvodů, protože se na dvě plata herních komponent (karty postav + barikáda) používá stejná raznice. Tak to tam dali i graficky aby to nevypadalo blbě, že tam bude vyseknutý bílý čtvereček.

A ještě tady mám takový bonbónek z BGG pro ty, kteří by byli i po slovním výkladu toho, jak Watson funguje ještě pořád úplně nechápaví. ;-)
http://www.boardgamegeek.com/image/413117

19.11.2009 10:35:20

PJ

kren
Díky za poučení, zase jsem o něco chytřejší stran tisku a ražby.

Ad obrázek: to snad není pravda, na ten ksem koukal ráno a také jsem uvažoval, že ho jsem postnu :o)

Jinak zas takový nechápavec nejsem, jen mi připadá, že to není úplně jasně uvedeno v pravidlech ("svítí přímo před sebe" podle mě spíš vzbuzuje představu "jeden hez před sebe" a ne "přímka světla až k první překážce")....

19.11.2009 12:43:57

to PJ
Jo máš naprostou pravdu. Tady po zdejší diskuzi jsem se mrknul do pravidel a fakt je to tam u Watsona nešťastně přeloženo a formulováno... A nejhorší na tom je, že musím sebekriticky přiznat, že autorem překladu jsem já a z mého překladu vycházel i oficiální překlad Albi. Tož tak, hlavně, že kritizuju málo bodů za překlady a tohle jsem tak odfláknul :-).

19.11.2009 14:51:53

postava-překážka?
Ahoj, svítí Watson i přes postavy, tj. jestli může osvítit i více postav v jedné přímce nebo zda osvítí jen tu první a světlo už dál nepronikne? Díky za odpověď.

16.8.2014 13:53:32

podle mě všechny
This lantern illuminates all the characters standing straight ahead of him!!
To zní docela přesně

16.8.2014 14:08:37

Vybíráme z Bazaru

Kmotr: Impérium Corleonů CZ
Kmotr: Impérium Corleonů CZ
Akt. cena: 920 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas