Monsterpocalypse CMG

xxxxxxxooo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Monsterpocalypse CMG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Privateer Press
Autoři: Erik Yaple
Matt Wilson
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy?

hrajete to někdo? jaké to je? od té doby, co jsem to viděl v Essenu (za strašně levno) mi to nějak uvízlo v hlavě a potřeboval bych slyšet, že je to mizérie a vůbec nestojí za to to zkoušet, abych to nemusel kupovat :) Máte někdo zkušenosti? A vychází pořád nové figurky nebo už je šlus? Měl jsem pocit, že mi někdo říkal, že už je hotovo a nic dalšího nebude...
1.12.2010 13:21:56

kandelabr
Dost jsme se o tu hru zajímal. Psal jsem Sydovi, jestli jsou schopni ji dovézt. A za chvilku ji měli na skladě. Každopádně ještě o dvě stě dražší než bych si představoval. Ten set je ale opravdu dostačující ke hře dvou hráčů. Ideální by byly dva, ale s troškou smůly by se tam mohli objevit stejné věci.
Myslím, že hra stále vychází. Mě se líbí king kongové ze druhé edice (v součastnosti vychází snad čtvrtá). Nakonec se to nevešlo do vánočního koše (ta jsou dragon dice a pitch car). Ale určitě to není jen hračka pro děti. Podle všeho je to plnohodnotná taktická hra ala Heroscape.

1.12.2010 14:04:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Sydo
zdar, zaujala ma tato hra, ale neviem o nej prakticky nic. hral si ju, alebo niekto iny? bude pre 2 stacit starter set? dik za opdoved.

5.5.2011 11:44:05

dajo
Ja nic, ja muzikant! Nehral jsem, i kdyz jsem u toho slintal po Kandelabrove boku :)

5.5.2011 11:55:01

a je to
tak jsem neodolal a koupil jsem z mistniho bazaru od diviska (kteremu timto dekuji) starter pro dva. a vypadá to dobře, chci zkusit co jedříve testovací hru a dám vědět.

10.3.2012 19:54:01

po první hře
tak první hra je za námi a docela se mi to líbilo. I když musím přiznat, že je to o dost komplexnější než jsem si představoval. Což samozřejmě není na škodu, jen jsem myslel, že pořizuju víceméně relaxační rubačku, kde nebude třeba moc přemýšlet, jen šikovně flinkat kostkama a sem tam si rozšlápnout nějaký ten mrakáč. Chyba láfky! Tedy atmosféra je fajn, každý své monstrum a kohortu nohsledů, proháníte se po městě, řežete se, střílíte, hoříte, monstrum se může přepnout do své ultraformy (zlejší, odolnější a průhlednější), můžete protivníkem mrsknout do budovy, vzít ho s rozběhem nebo si třeba dupnout a zničit vše ve svém okolí, případně vzít cizí jednotku a švihnout s ní do baráku či po nepřátelském monstru, možností je spousta. A každá jednotka má taky mraky vlastností (no dobře, tak 2-4 většinou) které se mezi sebou různě kombí. Což byl pro mě hlavní kámen úrazů, vlastností je fakt hodně a dělalo mi problém si je zapamatovat, navíc každá budova má taky speciální vlastnosti (on je to taky rozdíl, když 60 m monstrem mrsknete do obyčejného mrakáče nebo do jadené elektrárny). Takže to bude chtít jistě jednotky (své i soupeřovy) pečlivěji nastudovat, já hrál hurá stylem a moc se mi to nevyplatilo :) Ale celkově mám první dojmy velmi pozitivní, mechanismy jsou vymyšlené celkem chytře, uvidíme až do toho trochu víc proniknem, budou se tam dát dělat věci :)

eyronovi gay-powerranges ninjové a hlavně jejich stihačky rozšmelcoval moje cthulhu wannabe i s jejich flusajícími slimáky a masovými otroky (což je vtipná figurka, sama neútočí, ale může kontrolovat území (což jsem mimochodem taky neřekl, jsou tam místa, která můžete na mapě držet a máte z toho bonusy, stejnětak můžete držet budovy a mít z toho něco, v závislosti na typu budovy) a když ji někdo zabije, vylíhne se z ní normální jednotka dle mého výběru. a nebo se může nechat sežrat vlastním monstrem a vyléčí mu život).

těším se na další partii a po očku koukám na ebay po dalších frakcích. ten sběratelský aspekt je jediná věc, která mi na tom vadí, kupovat naslepo boostery s figurkama mi příjde jako anachronismus, tendle formát je prostě stupidní. ale že asi neodolám je jasné. Mlátím se do hlavy, že jsem před 2 roky v essenu nekoupil celou krabici s komplet první sérií, borec to tam tehdy prodával za 25 éček. ach jo.

14.3.2012 10:38:34

Vybíráme z Bazaru

Lovci Pokladů (nově vydáno Dino)
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas