MLEM: Vesmírná agentura

xxxxxxxxoo hodnoceno 40x (Seznam vlastníků)

MLEM: Vesmírná agentura - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Konec hry

Jak hrajete konec hry při umístění všech astronautů? V českých pravidlech je 

“V takovém případě okamžitě ukončete probíhající expedici.”

V anglických

“In this situation, finish the current cosmic expedition.”

Já bych tady přeložil “finish” jako “dokončete” (a BGA implementace se chová stejně). Myslím, že to může dost ovlivnit strategii na konci hry.

 

1.3.2024 17:27:01

@tukak No, když jsou všichni astronauti venku z lodi, tak tam přece není co „dokončovat“, protože není důvod letět dále. A předpokládám, že byl myšlen konec kola a ne konec hry, nebo ne?

1.3.2024 20:16:07 | Upraveno autorem (porovnej)

@Azifaral Podlě mě je myšlena situace, kdy jeden z hráčů vysadí svého posledního astronauta ve chvíli, kdy mají jiní hráči dosud své astronauty v raketě. A tedy je důležité, zda hra skončí vysazením posledního (8.) astronauta prvně jmenovaného hráče, nebo zda ti, kteří mají dosud své kočky v raketě, mohou letět dále až do chvíle, kdy se všichni vylodí nebo raketa havaruje. 

1.3.2024 21:11:46

@Azifaral myslel jsem konec hry, jak píše @Shark (díky za upřesnění)

1.3.2024 21:52:30

@tukak Ja som to hral tak, že sa dokončí prebiehajúca expedícia. Tak som to hral aj na BGA a príde mi to fajn a správne.

Keby má hráč s posledným astronautom menší náskok, tak by vyskočil pri expedícii na prvom nízkobodom mesiaci/planéte aby ukončil hru ostatným a bol by koniec. V tom BGA spôsobe by mal zostať v rakete a riskovať trochu viac, lebo človek nikdy nevie ako ďaleko sa ostatným hráčom podarí “pushovať luck”. :)

2.3.2024 02:22:39

Je to jednoznačně špatně přeloženo.

2.3.2024 07:11:14

Díky všem za potvrzení, snad tohle vlákno někomu pomůže hrát to správně.

2.3.2024 08:53:04

Ty jo, díky za tenhle post. Dotočil jsem dnes recenzi na MLEM, kde jako house rule doporučuju ignorovat tohle pravidlo, protože v naprosto žádné herní skupině se nám nelíbilo hru podle něj hrát a vždy to 3-4 lidem úplně zkazilo hru. Našel jsem si origo pravidla na geeku a fakt je to přeloženo blbě. Finish neznamená ukončete, ale dokončete. Ach jo :( 

4.3.2024 18:58:30

@Azifaral  On ale nemluví o situaci, kdy vystoupí poslední astronaut, ale kdy kterýkoli hráč při právě probíhající expedici umístí 8. astronauta. V pravidlech bohužel skutečně je, že se má expedice ukončit okamžitě, ne dokončit/dohrát kolo. Vždycky mi to přišlo divný a neintuitivní  :( 

4.3.2024 19:00:43

@MizZzero Přesně jak říkáš. Dokud jsme hráli s tím špatně přeloženým pravidlem, v každé hře někdo vyskočil na 1. planetě, jen aby ostatním uškodil. Po asi 3 takových hrách jsem před začátkem každé další partie oznámil house rule, že buď budou všichni moct vystoupit na daným místě, nebo se dokončí kolo.

4.3.2024 19:05:34

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air and Sea
Heroes of Land, Air and Sea
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas