MLEM: Vesmírná agentura

xxxxxxxxoo hodnoceno 40x (Seznam vlastníků)

MLEM: Vesmírná agentura - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Na Facebooku se o hře docela diskutuje, tady zatím nic. Zakládám tedy klasické vlákno “jak se vám to líbí”, přeci jen na Zatrolenkách je už pokročilejší hráčská základna :)

Dostojí hra velkému hype?

22.1.2024 10:11:07

Je to hra s kočkama a kostkama, takže si na nic nehraje a docela otevřeně jde o oddechovku s velkým vlivem náhody (což ale není zas tak otravné, protože hody kostkou nejsou individuální). Rychle vysvětleno, rychle pochopeno, rychle odehráno.

Je to taková kompetitivní a kooperativní hra současně. Nápad asi není zrovna přelomový, ale ani mi to nepřijde jako nějaká kopírka. Provedení je velmi slušné, není mnoho her, kde je podložka součástí balení, a navíc je funkční.

Koupil jsem hru na Spielu s věnováním autora a od té doby jsme ji vytáhli už několikrát (což se nám běžně nestává). Pokud nebudeš mít očekávání přehnaná, bude to buď fajn filler, nebo i kratší plnohodnotná hra.

Nicméně jako milovník psů musím dodat, že napjatě očekávám rozšíření BLEP.

22.1.2024 11:52:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Zajimalo me hlavne to, zda velka pritomnost hry na socialnich sitich, recenze kam se podivas a obrovske promo (i tady na ZH na me na liste koukaji kocky) vychazi z toho, ze je hra fakt dobra, nebo proste jen zaplatili deskohernim influencerum za reklamu.

Nepamatuju si, ze by byl podobny humbuk i kolem jinych rodinnych her.

22.1.2024 13:06:57

To nemůžu říct, hru jsem koupil “předtím, než byla cool”. Je to dobrá hra a možná se objeví v nějakých ročních přehledech, ale hra roku to asi nebude. Na druhou stranu si myslím, že z těch her, které jsou v posledních letech takto masivně promovány, patří tato k těm slušným.

A vlastně když nad tím přemýšlím, možná se mi i zamlouvá vidět pro změnu větší kampaň i na rodinnou hru, nemusí to být pořád jen dlouhé náročné hry.

22.1.2024 13:27:17 | Upraveno autorem (porovnej)

a jaká je hratelnost podle počtu hráčů? 

22.1.2024 17:57:46

Ve 2 hratelný, ale nejslabší, ve 3 lepší, ve 4 ještě lepší v 5 jsem to nehrál

@Dansemacabre toho “humbuku” si všímám u hodně her BF, takže spíš to na mě působí, že jen BF víc (agresivněji) promují svoje hry. Mám v živé paměti “humbuk” kolem 7 divů architekti, ti mě z rodinných her napadli první, kde to promo bylo opravdu veliký, stavěly se divy z krabic hry, a jiné poťouchlosti

22.1.2024 21:28:20 | Upraveno autorem (porovnej)

U nás byla doma hned od pátku co vyšla. A je to opravdu moc milé překvapení. Sice je to asi v kategorii pokročilejší filler, ale hrajeme to před spaním rádi. Dokonce BF překvapil a v návodu jsme objevili jen jednu chybu. Uvnitř krabice vše ok, akorát jedna deska hráče z celkových pěti  je konkávně prohlá. BLEP bych ani nenazval rozšířením, to mělo být rovnou v krabici a ještě víc to zvyšuje náhodnost. A se psy to nemá nic společného, je to jen marketingový tah. Hru ale určitě mohu doporučit.

22.1.2024 22:17:28

Za mě fajn oddechovka na závěr herního večera :)

Je to absolutní push your luck, nejde tam toho moc vymyslet ani taktizovat, ale bavili jsme se u toho více než dost 😅

V 5ti odehráno za 40min, líbí se mi za každý ten let je jiný a ovlivňují ho nejen hody kostkou ( případně mimozemšťan který upravuje počet kostek ), ale i hráči samotní výběrem posádky pro daný let.

Za pořizovací cenu je to produkčně moc hezké a rozhodně přístupné. 

28.1.2024 16:29:46

Mě herní princip připomíná dost #Celestia 

28.1.2024 21:41:04

Vybíráme z Bazaru

Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1049 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas