Mláďata z Divukraje

xxxxxxxxxo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Mláďata z Divukraje - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: strategická, ekonomická, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
REBEL.pl
Starling Games
Autoři: Clarissa A. Wilson
James A. Wilson
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zabaví se i dospělí?

Ahoj,

zajímalo by mě, jestli se u hry dokáží zabavit i dospělí hráči, co velký Divukraj milujou. Ale ne vždy je na něj cas. 

Je mi jasné, že tam nebude taktika jako ve velkem, spíš bych to brala jako takový filler :-)

Vyplatí se? 

17.6.2023 03:17:50

Za těch pár peněz podle mě ano.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

17.6.2023 04:22:49

Za mě spíš ne.

Je to podle mého názoru opravdu hodně lehounké a dospělé bude bavit spíš normální Divukraj (který ale zas děti kategorie pro kterou je určený Divukrajíček nezvládnou). Ale možná je to otázka sociální bubliny.

Pro děti nicméně skoro jasná koupě.

18.6.2023 11:55:15

@TomL Určitě je to otázka sociální bubliny, jak říkáš. Lidi z mého okolí nejsou cílovkou klasického Divukraju. Pro ně je to nezábavná hra, která celá stojí na miloučké grafice. Přesto jako filler (jak bylo dotazováno) by Mláďata zvládli bez problému.

Kupovat to ale primárně jako filler a ne pro děti, to asi není nejlepší nápad. Já to nějak špatně pochopil, že to chcete hrát s dětma, ale výjimečně i jen dospěláci jako filler.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

19.6.2023 10:16:31

Mě ty mláďata, jakožto milovníka Divukraje, moc nenadchla, částečně je to až moc primitivní a částečně jsou tam pak věci, které to dítě kolem 7 let má potíže dávat nějak samo bez pomoci, nečekal jsem třeba text na kartách, beru to ale tak, že hraju hru s dítětem, tak je zábava už jen to. Čistě pro dospělé to určitě moc zábavné není :) Ale není to člověče, pořád se trochu plánuje, počítají suroviny a na konci i nějaké ty efekty podobně jako v klasickém. Kdybych nebyl ale velký fanoušek, tak za ty prachy bych asi raději šáhl po jiné hře.

@Havelock  ..že Divukraj nezábavná hra, která stojí na miloučké grafice :D Asi tomu moc nedali.. to že nebaví chápu, ale určitě to není o miloučké grafice, jsou i lidi, kteří ty komba nepobírají ani po několika hrách :)

19.6.2023 11:37:05 | Upraveno autorem (porovnej)

@Serenitka To, že je hra nezábavná nemusí znamenat, že není komplexní. Na to, co hra je a co nabízí, je to poněkud překombinované. Mě se moc líbí ta grafika, ale že bych to nějak opakovaně chtěl hrát… Holt jsem asi jako drtivá většina lidí čekal příjemnou rodinkovku. Ale já měl problém i s Útulnými doupaty. Od takové miloučké a hráčsky přívětivé hry nečekáš, že si tak započítáš a že bude trvat tak dlouho. A to je asi ten nezábavný prvek.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

19.6.2023 13:34:24

Super, díky. Mně šlo především o to, jestli se u toho zabavíme jako dospělí. Děti nemáme. Třeba Takenoko je taky taková rodinná hra, ale jako dospělí ji mastíme hodně často a baví nás. Hrajeme to většinou po nějaké větší hře, na oddych. 

Jinak velký Divukraj rozkvete po několika zahráních, jakmile člověk pozná karty a vymyslí nějaké kombo. Na začátku člověk fakt neví, že není rozumné si přeplácat město zelenýma budovama, případně nezná karty, jakýma může měnit nebo odebírat. Takže chápu, že to po prvních hrách nemusí na někoho působit nejlépe.

 

19.6.2023 21:59:37

@Zuuuzan Jojo u Divukraje jsme při první hře na to koukali WTF :D pak jsme naštěstí dali druhou hru, třetí, dneska mám tak 150x zahráno a vím, že se to nikdy neomrzí, což nemůžu říct o mnoho hrách :)

Jako čistě dospělí se tomu raději vyhněte, za ty prachy koupíte mnohem zajímavější hry pro dospěláky :)

20.6.2023 09:45:36

Tak jenom aktualizují - hráli jsme to jako dospělí a hodně uvažujeme, že si to poridime domu. 

Za mě super filler, není to hloupé, ve dvou ostřílených hráčích jsme si to stříhli za 15-20 minut. A vidím to jako super úvodní hru, na kterou nalákám hlavně dámskou čast me sociální bubliny nehráčů. 

Jasně, že to není velký Divukraj (ten jsem od toho ani nečekala), ale je to rychlé a milé. Nás to moc nadchlo. 

14.11.2023 11:15:41

Vybíráme z Bazaru

Sword&Sorcery - Morrigan Hrdina
Sword&Sorcery - Morrigan Hrdina
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas