Milostný dopis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Arclight
Filosofia Editions
Japon Brand
Kanai Factory
MindOK
Pegasus Spiele
Steve Jackson Games
Autoři: Hayato Kisaragi
Seiji Kanai
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nesmyslně přeceňovaná hra

Na základě dobrého hodnocení nejen na tuzemských serverech, ale především na BGG (v současné chvíli 87. nejlepší hra) jsem se rozhodl ke koupi, a to nejen pro sebe, ale rovnou i pro mé 3 kamarády. Už to nikdy neudělám....tato hra je v reálu tak špatná, že po pár hrách šla rovnou do šuplíku. Ve dvou se to vůbec nedá hrát, a ve čtyřech to není o moc lepší. Téměř žádné logické uvažování se ve hře neuplatní, protože hlavní roli zde hraje náhoda. Vyložím strážnou, střelím od boku a trefím se. A když se netrefím hned, tak se trefím příště. Dobrat pakl je výjimka, téměř vždy se skončí dřív. Kolo je do minuty odehrané. Každé kolo je téměř shodného scénáře - Strážná - náhodný tip - konec. Několikrát se mi stalo, že jsem dostal rozdáno Princeznu a líznul jsem si barona. Tak si porovnáme karty...hm,vyhrál jsem. Kolo trvalo přesně 5 sekund. Tak nové kolo...světe div se, ta samá kombinace (a to míchat umím). Čili i následující kolo trvalo 5 sekund. Protihráče přestala okamžitě hra bavit. No ona ho vlastně ani předtím bavit nezačala. Zkusili jsme jí zahrát u sousedů ve čtyřech a po 3 kolech to okamžitě zavrhli, protože to bylo v podobném naprosto nezábavném duchu. Nikoho to nebavilo, komunikace je při hře nulová, pouze říct ano/ne, nebo ukázat/vyměnit/zahodit kartu. Pak si tipnout má větší/menší a kolo vlastně končí. Mohli jsme si koupit obyčejné karty a snímat pakl. Kdo sejme nejvyšší kartu vyhrál - zábava by to byla naprosto stejná a stálo by to méně. Za mě teda veliké zklamání a palec dolů. A to raději ani nezmiňuji stupidní příběh, kdy se princezně doručuje každé kolo jakože dopis pomocí prostředníků, což má být těch 8 karet, přičemž jedna z karet je samotná princezna. Takže princezna doručuje princezně, výborný. Kdo doručí nejvíc dopisů, do toho se princezna zamiluje, LOL, naprosto přitažený za vlasy. Nad všemi nadšenými recenzenty pouze kroutím hlavou, a ta hlava mi to nebere.
19.7.2014 00:01:06

Magor
Nedotkl, jen mi ten argument přišel zvláštní na fóru o hrách, které jsou specifické tím, že komponenty (a to zejména v případě karet) jsou často nepřenositelné do jiné hry.
Že je karet míň je pravda, taky za to dáš míň než za Dobyvatele. Ale už míříme do offtopicu, takže se asi shodnem, že se neshodnem a tím bych to uzavřel :)

24.7.2014 16:29:39

Milostný dopis
U nás teda Milostný dopis slaví jednoznačný úspěch (skupinka cca 8 hráčů, věk kolem 30, hráno vždy ve čtyřech). Všechny zatím bavil a po čase člověk zjistí, že to má strategickou hloubku (sice tak maximálně po kotníky, ale je tam). Na hře oceňuji rychlou přípravu a rychlé zahrání. Nikdy nezůstalo u jedné hry.

Chápu názory po několika partiích, že vás nezaujala. Já se tady taky nikoho nesnažím přesvědčit, aby se mu hra líbila. Pochopím tedy, že když vás někdo hned po rozdání sejme strážnou, může to být mrzuté. Ono taky "Strážná na barona" je jedna ze zahajovacích pozic. Taky ovšem nutno dodat, že u takového Axis and Allies, který se dá hrát i přes pět hodin, je někdy taky rozhodnuto po prvních patnácti minutách, když (ne)padnou kostky. Takže nutno se smířit s tím, že jsou prostě hry, kdy vás někdo vystřelí hned na startu. A u hry, kde kolo trvá dvě nebo tři minuty, to vůbec nevadí.

Příběh stojí za prd, ten jsme nikdy nečetli a že nesu nějaký dopis kamsi, to vůbec neřešíme. Prostě se v této hře ničíme a snažíme se odhadnout, co asi má soupeř za kartu na ruce.
Neříkám, abyste hře dávali další šanci, když se nelíbila, tak se nelíbila. Hodit do bazaru za 50 a hotovo, myslím že si hra někoho najde.

A ještě poslední věc: cítím z eMenthala zklamání i trochu z toho, že koupil hned 4 hry (pokud jsem to dobře pochopil) a tak frustrace je o to větší. Do budoucna doporučuji jakoukoliv hru minimálně před zakoupením někde vyzkoušet, rozhodně pak nekupovat naslepo více kopií najednou :-)

25.7.2014 13:38:53

dostala jednu šanci
včera jsem dal hře poslední šanci při pivu v hospodě, hráli jsme ve třech lidech (věk 35, 28, 24) a musím říci, že s přibývajícími pivními čárkami hra byla lepší a lepší. Ač to nerad přiznávám, musím říci, že nás hra bavila a byla u toho výborná legrace. Bez piva a s jedním pivem nic moc, po druhým to začalo i bavit, a po čtvrtým luxusní hlášky a výtlemy. Po pátym už to šlo zase lehce dolu...zkrátka klasická pivní sinusoida. Zkrátka zvyšuji hodnocení, a příště jí do hospody vemu zas. Bez chlastu či nedejbože se pokusit hrát ve dvou, to jaksi v žádném případě.

27.7.2014 11:28:16

Princezna
Jinak teda k onomu problému baron / princezna ("Několikrát se mi stalo, že jsem dostal rozdáno Princeznu a líznul jsem si barona. Tak si porovnáme karty...hm,vyhrál jsem. ") tak je to ve skutečnosti tak, žes prohrál - Princezna je v podstatě černý Petr a kdykoliv ji vyložíš (jako třeba při porovnávání), tak jsi skončil :-)

P.S.:Pokud už to zde někdo říkal, tak sorry, příspěvky jsem proletěl jenom zběžně :-)

10.1.2015 18:32:47 | Upraveno autorem (porovnej)

HD
Jako teorie je to zajiste zajimave, praxe je bohudiky zcela jina. Precti si znovu pravidla a chvilku premyslej.

10.1.2015 19:05:23

princezna
je to tak že při porovnávání tu kartu nikam nevykládáš, jen ji ukážeš hráči kterého vybereš. Baron a princezna je nejsílnější kombinace.

11.1.2015 10:27:48 | Upraveno autorem (porovnej)

My bad
Jop, moje chyba :-) Sorry za mystifikaci, jsem to zatím hrál jen párkrát ve dvou, takže jsme nějak vyignorovali to slovíčko tajně :-/ Tak tedy ještě jednou sorry :-)

11.1.2015 10:31:09

to eMenthal
Nevím...popisovat každou hru jako ty, tak by mě to taky nebavilo. Milostný dopis je fajn odreagovačka po náročnějších hrách nebo když si večer chcete rychle něco zahrát během 20ti minut. Celkově si myslím, že je hra dobře vyvážená a postupem času stále zábavnější. Podle mě hezká blafovací hra, kde si nikdo nemůže být ničím jistý, a kde se dost zasmějeme.

1.12.2015 12:43:00

u nás dobrý
Stará diskuze, ale já se ke hře dostal až teď. Hrajeme ve třech, s dětmi 9 a 11, a hra slaví úspěch. Ideální filler nebo hra na cesty. Ve dvou jsme to ještě nezkoušeli.

26.1.2018 20:25:06 | Upraveno autorem (porovnej)

s dětma super
Hra není nějaká bomba, ale určitě byla nejhranější s dětma na naší dovolené. Takže za mě palec nahoru :)

26.1.2018 21:39:10

Tak špatná... až je geniální?
Hra je vážně kontroverzní, sám mám celou řadu kamarádů, kteří ji s gustem nenávidí. Osobně mi přijde vynikající. Ve dvou je prvek náhody opravdu vysoký, což je však vyváženo hrací dobou... v minutách. Ve více hráčích je to fakt svižná zábava, u které ale opravdu rozhoduje parta a naladění. Je tam taktika, strategie, blafování i nějaké to odhadování. A pak je tam porce náhody, nespravedlnosti a smůly. To se stává a je to v pohodě, protože nikdy nebudete hrát jednu hru, ale zopakujete si to hned několikrát. Hru mám hrozně rád na cesty a jako filler ji vytáhnu kdykoliv.
---
Autor hry Velryby ničí svět

26.1.2018 23:56:35

Vybíráme z Bazaru

7 Divů světa - nová edice (CZ)
7 Divů světa - nová edice (CZ)
Akt. cena: 30 €
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas