Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak dneska FFG uvolnili pravidla. http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=705
5.8.2009 19:00:19

Sapho
Wow, tomu říkám zápal, přeložit deskovku před tím, než vyjde :-)
Uděláme z toho standard? :-)

13.8.2009 09:24:22

to eyron
To víš Tolkien:) Každopáně, je možné že pak budou třeba úpravy, až odehrajeme pár partií ale zatím se to nejeví nějak složité napřeklad.

13.8.2009 09:47:13

kluci už to hráli
a je to prý docela podobné Arkhamu, připravuješ se na finální souboj se sauronem, ale hrála to skupinka lidí co asi podobné typy her nemají moc nahrané, tak prý mnohdy nevěděli co mají dělat a netušili kam ta hra směřuje...právě k tomu finálnímu souboji (podle slov Saurona). Sauron se nenudí jako třeba v Dornu, pořád je účastníkem hry i v kolech hráčů.
Ja si určo zahraju o víkendu tak poreferuji přesněji.

13.8.2009 09:57:12

Porovnání MEQ s WoW: tBG...
Mohl bych poprosit ty z vás, kteří budou tuto hrát, o porovnání se hrou WoW: the Board game po několika odehraných partiích?

Už jsem zběžně nakoukl do pravidel MEQ a některé věci tam jsou trochu podobné jako ve WoW: tBG, ale určitě to bude zaměřené trochu jinak.

Ve Wow bojuje skupina postav (dané frakce) společně bojuje proti nepříteli (Overlordovi), třebaže Overlord je většinou "neaktivní" a do hry zasahuje jen nepřímo díky jistým kartám a také v závěrečném boji. Pro svůj rozvoj musí plnit úkoly (tj. cestovat po mapě, zabíjet potvory, kupovat lepší vybavení a také lepší schopnosti).

Zajímalo by mě jaké je v MEQ míra kooperace mezi postavami, výměna předmětů, nákup vybavení a podobně, je-li to vůbec možné, a také míra rozvoje postavy (zlepšování schopností) nebo zaměření vývoje postavy určitým směrem (ve WoW např díky kartám talentů a schopností).

Díky za odezvu.

to sappho:

Klobouk dolů před rychlostí tvého překladu. Za necelé 2 týdny sfouknout 40 stránek textu, hmmm. Mně trval překlad pravidel Starcraftu nebo WoW: tBg (rozsahem zhruba stejným) cca 1,5 měsíce, a to si myslím že sem to neflákal :-).

13.8.2009 11:28:35

laredo
Už jsem tu občas psala, překládá moje partnerka, která má vystudovanou angličtinu s češtinou, takže jí to jde hodně rychle. Více méně plynule text přepisuje, bez zdlouhavého hledání po slovnících. Já jen skromě dělám přesun do grafiky, úpravy atd.

13.8.2009 11:31:32

to sappho
Aha. Inu, každému co jeho jest :-).

Tak tedy klobouk dolů před tvou partnerkou. Takže takhle nějak asi funguje písemný simultánní překlad :-).

13.8.2009 14:28:16

ajaj
teď jsem se začetl do pravidel a musím tu hru mít, tohle se prostě musí chytit i u nás, přeci jen to není 100% kooperativka. Nenávidím FFG, tohle a Chaos in the Old World v tak krátké době. Ještě, že nehraju BSG, Pegasus by už mě dobil :)

14.8.2009 10:53:27

chjo
tak nevím chci si něco koupit buď tohle, titan nebo WOTRa. Začínám být nešťastná, vždycky se pro něco nadchnu a pak zase vyjde něco novýho a tak pořád jenom vybírám (doma bych dostala na budku pořád něco nosit - stačí, že se už roztahuju s knižkama)

14.8.2009 10:56:49

...
stejně to nakonec dopadne tak, že nová deskovka bude až Arkham (mám ho slíbený na Vánoce)

14.8.2009 11:00:02

budka
heh, to je jeden z důvodů, proč se stěhuju do svýho - bude místo na hry a jejich hraní :)

14.8.2009 11:07:36

objednáno
Tak hra už pomalinku polehounku s Hrasu poputuje ke mně:) Hned za tepla udělám foto:) Kdybych se tu během pondělí neukazovala tak nocuji před poštou.

14.8.2009 12:43:52

sappho
a jaks to tam objednala? Já to tam nenašel.

14.8.2009 13:22:59

sydo
Komunikovala jsem s Otou už dřív a měla jsem ji zarezervovanou, takže přes mail. Na stránkách není. I když chvilku bylo v aktualitách poslední kusy. Konexe :)

14.8.2009 13:25:43

sappho
mrcho protekční :)

14.8.2009 13:39:20

sydo
Jááááááááá .... nidky. Hezky jsem tak 3 týdny projevovala zájem a poprosila o zarezervování :)))

14.8.2009 13:42:19

to sydo
Jo, kdo má známosti :-) Taky už jsem jí mohl mít, ale jak jsem řekl, čekám na cz překlad :-)

Kdo se to teda přihlásil, že udělá ty kartičky v grafice???

14.8.2009 20:20:33

to all
Já náhodou šel kolem(HRAS). Vidím MEQ. Ptám se, jestli už je to v prodeji.. A mám ji doma :-))

17.8.2009 00:25:00

to citron
Já čekám jak si pospíší pošta.

17.8.2009 07:29:26

tak odehrány dvě hry
Sauron nás totálně rozsekal, první hru jsme se ještě drželi ale druhou s náma vytřel podlahu po celé chatě.
Nehrát jako RPG nahodit toální zbabělou strategii nevyhlkedávat souboje obcházet. Jediná možnost jak si asi přilepšit nebo fakt už nevím. Během hry totální zoufalství...takže atmosfera se podobala dění ve hře.

17.8.2009 08:25:11

první dojmy
My jsme zatím s přítelkyní stihli jen jednu nedohranou partii. Já - Sauron, ona - hrančářka. Měla velké štěstí na Eventy a Encountery, takže mi pravidelně vyprazdňovala Shadow Pool, a já proti ní nemohl hrát vůbec nic.. Ve chvíli, kdy to začalo vypadat, že bych už snad mohl začít škodit, jsme museli skončit.. Ale vypadá to dobře. Těším se na další hru..

17.8.2009 11:08:27

čas
A jak to vypadá s časovou náročností?

17.8.2009 11:16:13

spoluprace mezi hrdiny...
Uz jsem docetl pravidla a zda se mi, ze role Saurona je zpracovana docela dobre.

Ale u hrdinu (postav) mam jeste nejake nejasnosti:

a) U hrdinu zrejme zadna spoluprace mezi sebou neexistuje - ??
(At uz v zaverecnem boji nebo normalnim boji.)

b) Maji vsichni hrdinove stejné schopnosti (nemyslim vlastnosti), nebo jsou to disjunktni mnoziny? :-)

c) Jak je to ohledne vybaveni - existuji nejake karty se zbroji, lepsimi zbranemi a tak?

d) Mohou hrdinove kouzlit?

17.8.2009 11:32:22

to Laredo
a) hrdinové si pouze mohou vyměňovat předměty, questy, žetony přízně.. Jinak jede každý na vlastní pěst. V případném záverečném souboji bojuje Sauron (Přízraky) proti jednomu vybranému hrdinovi (volí hrdinové)

b) nejsem si jist, jestli rozumím otázce.. :-) Všichni hrdinové umí to samé, s tím že každý má jednu zvláštní schopnost a jiné hodnoty vlastností. (a ještě jinou skladbu balíčku bojových-pohybových karet)

c) vybavení pouze - elfí plášť, kůň, člun. Možná trochu zklamání..

d) žádná kouzla (však ono se v Pánovi prstenů taky téměř nekouzlí :-)

17.8.2009 12:04:32

to Citron
Ja jsem to jen chtěl porovnat s moznostma rozvoje postav ve WoW:tBG (talenty, schopnosti povolani) a kartami predmetu. Stejne tak i jejich mirou spoluprace.

Pokud jsou ale vsichni hrdinove temer stejni (az na hodnoty vlastnosti rekneme), pak mi to prijde docela skoda (a strohy) :-(.

17.8.2009 13:51:01

to Laredo
rozvoj postav tam bohužel rozhodně není tak široký jako ve WoW:tBG. Lze zvyšovat hodnoty vlastností a přidávat karty do balíčku (ty pak přidávají nové zajímavé možnosti v soubojích)

17.8.2009 14:30:54

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria - Atlantida CZ + obaly
Settlers: Zrod impéria - Atlantida CZ + obaly
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas