Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

MEQ vs WOTR

neporadi mi niekto co si z toho kupit pls?
13.7.2010 17:36:06

pls
je to pre mna dolezite mat nejaku hru s temetikou tolkienovej mytologie.
ja si aj tak kupim obe ale co mat skor?pls...

13.7.2010 17:37:47

1stano2
Pokud si začínající hráč, jako že dle seznamu to tak vypadá, spíš doporučuji MEQ. Já sama mám obě, Wotra jsem dokonce kupovala jako svoji první velkou hru, ale už bych to neudělala. Je opravdu dost těžká. Na druhou stranu mám pocit, že zásoby hry Wotr se ztenčují. MeQ je každopádně tematicky super hra, a způsob hraní a vyváženost taky vynikající. Je dobrá jak ve dvou tak v plném počtu.

13.7.2010 17:57:17

1stano2
Jsem na tom stejně jako Sappho, WoTR jsem si dokonce koupil v obchodě, na základě okamžitého uchvácení popiskama na krabici.

A je to opravdu výborná hra, ale je dost komplikovaná a dost dlouhá. Jen příprava hry zabere hodinku (možná jsem louda).

Co ovšem mají obě hry společného a co je také třeba vzít do úvahy je množství anglického textu. Ne-angličtinář si s Tebou pravděpodobně ani jednu z nich nezahraje, nebo se tedy moc nepobaví.

Ještě poznámka na závěr, pokud Tě láká Tolkienovský svět, jsou tu ještě další hry, např. LOTR the confrontation.

13.7.2010 18:19:56

1stano2
Já bych doporučil MEQ. Pokud ti jde o atmosféru. Mají ji sice obě, ale MEQ podle mě více, protože to epické dobrodružství, WotR je válečná a imho velice zdlouhavá a nepříliš intuitivní hra (narážím na ne úplně jednoduchá a přehledná pravidla a nepřehledný plán). Záleží co chceš, jestli válečnou ber WotR, jestli spíše dobrodružnou hru s hrdiny a soustou atmosféry ber MEQ. Ovšem taky je důležité zmínit, že WotR lze počeštit, MEQ zatím ne, ale prý se na tom pracuje :)

13.7.2010 18:54:13

1stano2
Neřekla bych, že je Wotr zdlouhavý a neituitivní. Tuhle hru to chce mít víc nahrátou. Navíc Wotr je dějově přesně Pán prstenů, kdežto MEQ jen na příběhu staví. Ale stále pro začátečníka doporučuji MEQ.

14.7.2010 07:25:01

dik
asi to u mna vyhral MEQ ale urcite si kupim aj Wotr

15.7.2010 11:30:55

rbx

Stano
dobra volba :-)

15.7.2010 11:42:25

MEQ
uz ho skoro mam
uz iba musi cim skor prist lebo dostanem infarkt. Uz nanho cakam dva dni
je to na zblaznenie...

22.7.2010 15:59:17

MEQ
Hrál jsem obě a MEQ se mi líbí víc. Tématicky i originálními herními principy a rozumnější hrací dobou.

Jinak bych napsal asi to co sappho. WOTR byla první větší hra, kterou jsme si koupili a už bych to také znovu neudělal. Jako hra pro začátečníky se mi jeví naprosto nevhodná.

22.7.2010 19:33:22

.
No díky Miri jsem měl tu čest si záhrat oboje a obě dvě hry jsou skvělé. Akorát každá hra nabízí úplně něco jinýho. Jak řekl beholder WoTR je složitější válečná hra,kde se víc přemýšlí než komunikuje :P a pravidla jsou docela zlo. Zatímco MEQ není pro nováčky takový peklo a je to dost interaktivní hra skrz domlouvání hrdinů jak budou postupovat.
Nevýhoda WoTRa je to, že to kostky někdy brutálně zazdí (viz miri u které jsem měl 80 procent úspěšnost na pátraní i s dvěma kostkami :))nebo když prostě nepadnou akční kostky, které zrovna potřebuješ. Což v MeQ sice taky náhoda je jak ti padnou bojové karty, ale furt se to dá ovlivnit jak ty karty zahraješ nebo si ty lepší prostě nasyslíš:)
Co u WOTRa považuju za super je systém pohybu společenstva a pátrání, který tě vtáhne přímo do skupiny, kdežto u MEQ je to jen takový "nemastný, neslaný obyčejný" žetonek:), který každý kolo jen posunuješ aniž bys to nějak zásadně ovlivnil.

Každopádně u mne to vyhrál WOTR :), protože se do téhle hry dokážu víc ponořit a vidět svobodné národy trpět pod oblíháním minas tirith, helmova žlebu a ereboru a kdy zbytek armády klepe na lothlorien a rivendell je k nezaplacení :D muhahaha
Jestli to někdy znova vyjde, tak je to jasná koupě i kdybych to neměl s kým hrát:)))
PS: Jestli tenhle post nebude dávat smysl, tak se omlouvám, ale nejsem moc dobrý pisálek :p

16.1.2011 09:37:08

Vybíráme z Bazaru

Dao
Dao
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas