Mexica - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ravensburger
Rio Grande Games
Super Meeple
Autoři: Michael Kiesling
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

téma hry

Chcel by som sa pozastaviť k tej téme podružnej a nepodstatnej.Práve opak je pravdou.
Mňa táto trilógia hier zaujala hlavne skrz ich tématu. V každej jednej sú dejiny ktoré tu boli a nie sú vymyslené.U mňa to bolo asi tak, že som kedysi dávno videl a potom čítal o jednom hlavnom meste Aztékov. bol som uchvátený tým že bol postavené na ostrove popretkávané kanálmi.Keď som medzi hrami objavil hru Mexica chcel som ju mať nie len preto že tikal bol a je skvelý, ale hlavne preto že sa mi strašne páčila téma.
Tému tikala pozná každý, každý viem o čom je reč a o čo sa jedná. každý pozná pyramídy v pralesoch.A téma Mexicy, nie je až tak známa o to vzrušujúcejšia.
Tak pevne verím, že po pozretí si následujúcich stránok ktoré som priložil to bude zaujímavé aj pre vás priatelia.
Ringo pevne verím že teraz hra nadobudne trochu iný pohľad.

Názov hry je odvodený od hlavného mesta Mexica- Mexica. Ktoré je postavené na základoch mesta-Tenochtitlán
Roku 1345 prišiel zo severu do Mexika kmeň Aztékov.Na jazere založili mesto Tenochtitlán a stali sa vládcami nad všetkými kmeňmi v kraji
tak budme staviteľmi jedného z divou sveta, ktorý nám španielský priatelia zničili.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Tenochtitl%C3%A1n
http://daphne.palomar.edu/scrout/AIS120/Tenochtitlan-76878.jpg
22.3.2010 21:59:08

klato
Díky za odkazy. Protože Tikal a Javu mám, samozřejmě už dávno chci i tuhle hru. Ten obraz je parádní. Znovu jsi ve mě ten zájem probudil :)

23.3.2010 07:29:29

Prodej
ja bych zase hru klidne prodal, kdyz mam Tikal a Javu, tak na Mexicu nam nikdy bohuzel nezbyde cas. Takze klidne nekomu prodam, pokud nekomu nebudou vadit trochu prorazene rohy u plastove vyplne krabice - zpusobeno prevozem.

23.3.2010 07:46:54

Vybíráme z Bazaru

Na louce
Na louce
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas