Merchants & Marauders

xxxxxxxxxo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Merchants & Marauders - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

par dotazu po prvnich hrách

1/ lze pro ochranu před zásahy při MerchandRaidech použít vylepšení lodi typu Hull/zprvněný trup? nebo jen 3 spec zbraně a basta?

2/v Cartagene je vlastnost přístavu pro nákup Cargo *3+1 zdarma*. ta jedna zdarma je k výběru mezi těmi 6 bežnnými (tj. hráč vidí jakou chce tu zdarma) NEBO si vybere novou - jemu zcela neznámou kartu z balíčku Cargo?

3/ nenašel jsem v pravidlech detail o vyhlášení války, ale dedukuju a dočítám střípky odevšad:
- válečné lodi válčících stran se vymění na man-o-wary, upraví se priorita lovu
- do nepřátelského pristavu nelze vplout kapitánem druhé strany, případně jsou vyhoštěni
- můžu beztrestně potápět nepřátelské lodě, nebo i v tomto okamžiku jsem pořád pirát, pokud nemám korzárský glejt?

4/ vylepšení / stíhací dělo = když utíkám/když mi protivník utíká, chápu to správně že tato výbava vytvoří automatický zásah cíle a tedy si jen hodím KAM jsem zasáhl? (pro oba případy vždy vhodný zacílit stěžeň)

5/ námořní bitva / souboj v Seamanship-námořnictví: když padne někomu víc lebek, je vše jasné. co v případě, kdy nepadne ani jednomu ani jedna lebka? pokud chápu správně, mají házet dál (každý vystřelí nula krát, nedostal se do pozice pro střelbu).

6/ námořní bitva / karty slávy - kterýkoli hráč může kdykoli použít jakýkoli počet karet, který daná situace umožňuje? (např. dvakrát přehodit souboj v Seamanship)

... díky moc za názory
15.8.2016 00:46:14

Resco
Ahoj. Uz je to nejaky patek, co jsme to hrali, ale pokusim se pomoct
1) muzes se ochranit tim vylepsenym trupem.
2) vybere SI z 6.
3) man za to, ze stejne budes pirat.
4) hazis kostkou.
5 Jo, oba hazi znovu.
6) pocet vylozenych karet neni omezen.

Jak rikam, dlouho jsme to nehrali, ale takto SI to pamatuji. Dost her jsme nahrali a pravidla jsem studiroval. Mozna mi to nekdo poopravi, ale snad je to spravne.

15.8.2016 07:37:50

Vybíráme z Bazaru

ANNO 1800 - insert pro hru
ANNO 1800 - insert pro hru
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas