Merchant of Venus

xxxxxxxxoo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Merchant of Venus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Richard Hamblen
Rok vydání: 1988
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Nooo, nyní sedíme ve sluji a hrajeme tuto neskutečnou genialitu..:) Lítáme vesmírem a kupujeme zboží jak můžeme. Snažíme se natunit svou loď natolik, aby jsme předběhli ostatní hráče a dovezli zboží na planetu dřív než protihráč. :) Peníze proudí jak koření v Duně..:)

Zatím to pro mě je opravdu nádherná hra... Třeba zachvilku napíšu další dojem.. brzo totiž přidáme zbraně... Juchůůů :D
2.3.2012 22:36:06

rbx

SSZGSA
tak zbrane jsme nepridali, takze juchu neni, ale za chvilku vylozim meganaklad Tvurcich genu na planete s megapoptavkou. A prachy potecou proudem, moje nakladni lod je nacpana k prasknuti. Fakt je to hodne dobre :-)

2.3.2012 23:42:23

Radek
Si tu píšeme jako kdyby jsme to prodávali! :D Přitom hrajeme starou verzi, která vyšla ještě když jsem byl miminko..:)
Myslel jsem si ze začátku, že to bude rychlá hra a vše tomu naznačovalo. Tím, že objevíte rasu, dostanete peníze a najednou máte opravdu pocit, že máte hodně bodů ( peněz ). Jenže nakoupit štíty, pohony nebo dokonce lepší lodě stojí opravdu dost a i přesto, že pendlujete vesmírem a prodáváte jak můžete. Šplháte nahoru docela pomalu.. ale to nikterak nevadí protože mě to opravdu baví.. a myslím si, že všechny.. :) Rozhodně se to bude asi u nás ve sluji hrát častěji.. nedovolím aby to zapadlo!!! :)

3.3.2012 00:02:38

Parada
Uz se tesim na reprint. Skoda, ze FFG jsou vycuranci a udelali to jen pro 4 lidi :(

3.3.2012 09:42:54

rbx

Sydo
ono to neni na skodu, ve ctyrech ta hra moc hezky odsypa. Kdyz jsme to hrali poprve v 5, pozdjei ve ctyrech, protoze opcik musel pryc, tak jsme to dali asi za 5 hodin. Vcerejsi hra ve ctyrech byla na 2 hodiny. Hrali jsme to ale beze zbrani, ktere by hru docela prodlouzily, protoze ti nici starporty a tim prichazis o body. Vcera by se to ale na Olafa hodilo, protoze mi nepadaly kostky a najednou jsem uprostred hry zustal asi na 3-4 kola stat a nikam jsem nedoletl a docela jsem se propadl. Zato Olaf se rozjel tak, ze jsme ho pak uz nezastavili. Coz by s prichodem zbrani a pevnosti snad slo.

4.3.2012 11:13:01

rbx
Takze Olaf vcera vyhral co mohl...

4.3.2012 11:37:48

moje dojmy
Hrál jsem to včera. Prvních dvacet minut jsem měl vytřeštěný očka z těch všudypřítomných čísílek. Těch ras je na začátek fakt kotlík a mapa se zdá obrovská. Přeletět z počátku z rohu do rohu je na dlouho. Ale s vývojem technologií a používaní warpu se to vyřeší a cestování je mnohem zábavnější. Hráli jsme bez laserů a tudíž tam prakticky nebyla interakce. A i kdyby tam byly.... nevím, jestli by se mi racionálně vyplatilo lítat a prudit ostatní.
Líbí se mi, že hra nabízí několik způsobů, jak peníze vydělávat. Systém trhu... který mi zpočátku přišel dost chaotický a chaotický zůstal, jen mi to už nevadilo se mi také zamlouval. Prostě lítám tam kde je zrovna poptávka. Skvělá věc je nákup orbit. Koupím a nechám vydělávat a sám dělám něco jiného. Pohrával jsem si s myšlenkou, že by tomu prospělo, mít více lodí. Hra by se však hrozně vlekla, už tak občas někdo hrál neúměrně dlouho. Takto bylo fajn, že to celkem frčelo.
Celkově se mi to líbilo, ale nepotřebuju to asi mít doma. Rád si to však zase zahraji. Absence interakce mě překvapila, ale nevadila. Nicméně mi bylo úplně jedno, co hrají ostatní hráči. Druhou polovinu jsem měl pocit, že hraju třikrát složitější a ještě na kvadrat vytuněný Kamionem po Evropě. A ted to myslím opravdu vážně. Ač se to zdá neuvěřitelné tak tyto dvě hry toho mají víc spolěčného, než by se na první pohled zdálo.

7.3.2012 08:46:40

elenistar
Když jsem doma popsal co jsem hrál tak první odpověď byla, to je vlastně jako kamiónem po evrope, takže to mluví za vše :)

7.3.2012 14:34:40

Vybíráme z Bazaru

Pictofun
Pictofun
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas