nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Master Thieves

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: logická
Čeština: není
Vydavatelé: LudoArt
Rio Grande Games
Zoch Verlag
Autoři: Frank Czarnetzki
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Stop nelicencované zlodějině!

Master Thieves je zvláštní hrou/hlavolamem. Jsou zde čtyři druhy herních kamenů - drahokamů; hlavní komponentou je však zvláštní dřevěný sekretář s dvanácti zásuvkami (čtyři strany po třech patrech). Zásuvky mají dvojité dno a některé i další tajný oddíl. Všechna patra zásuvek se dají otáčet o 360° a celý sekretář se dá obrátit vzhůru nohama, aniž by to na něm bylo poznat (je zcela symetrický) - otočením mohou některé kameny spadnout do druhého dna další zásuvky.

Příprava hry: Před hrou se zaplní tajné oddíly nejdražšími kameny/rubíny. Každý z hráčů dostane sadu karet postav, přehledovou kartu a dva polštářky: bílý a černý. Na bílém polštářku jsou umístěny falzifikáty; na černém pravé drahokamy. Každý z hráčů začíná cca s deseti drahokamy/falzifikáty na bílém polštářku. Stranou se umístí zvláštní červený polštářek (prázdný).

Průběh hry: Hraje se na tahy. Všichni hráči nejprve tajně zvolí svoji roli zahráním karty rubem vzhůru. Poté se karty otočí a vyhodnotí. Pak následuje vlastní akce: hráč otevře libovolnou zásuvku. Pokud z falešného dna vypadnou nějaké drahokamy na stůl, umístí se na zvláštní červený polštářek a tah hráče končí (nemůže použít speciální dovednost postavy). Pokud nic nevypadne, může hráč provést otočení libovolného patra zásuvek a/nebo celého sekretáře. Pak se vyhodnotí efekty postav:

  • pašerák - obsah otevřené zásuvky přemístí na červený polštářek. Pokud je ve hře více pašeráků než detektivů, rozdělí si na konci kola drahokamy z červeného polštářku.
  • zlatník - může do zásuvky umístit jeden ze svých falzifikátů (drahokamů z bílého polštářku). Jestliže zásuvka neobsahuje žádný žeton, může do něj umístit žeton poplachu. Pokud v průběhu hry žeton poplachu vypadne na stůl, získává majitel žetonu obsah zásuvky.
  • zbožíznalec - může umístit do otevřené zásuvky jeden ze svých falzifikátů (i v případě, že při otevření zásuvky došlo k pádu kamenu na stůl). Za každého detektiva ve hře může umístit další falzifikát.
  • zloděj - získá všechny drahokamy z otevřené zásuvky a umístí je na svůj černý polštářek. 
  • zlodějský mistr - jako jediný může prozkoumávat tajné oddíly zásuvek a získat tak nejdražší drahokamy v nich uložené. Všechny nalezené drahokamy putují na jeho černý polštářek.
  • detektiv - jako jediný neotevírá zásuvku, ani jinak nemanipuluje se sekretářem. Získává všechny drahokamy z červeného polštářku (pokud není přečíslen pašeráky). V případě více detektivů se zisk dělí.

Konec hry: Hra končí v okamžiku, kdy se některý z hráčů zbaví všech svých falzifikátů. Za drahokamy/falzifikáty na bílém polštářku se body odečítají; za drahokamy na černém polštářku se body přičítají. Vítězí hráč s nejvíce body.


Shrnutí: Hlavolam/puzzle/hra - jde zde o paměť, taktiku a blafování.

Autor: PJ

Rozšíření hry

Master Thieves: Expansion Cards (2006)

Minirozšíření z Essenu 06/07. Přidává do základní hry Master Thieves další postavu, lupiče. Lupič neprovádí žádnou manipulaci se zásuvkami ani ...

rozšíření 2 - 8 hráčů od 10 let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Další názvy této společenské hry

  • Meisterdiebe