Master of Orion: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 106x (Seznam vlastníků)

Master of Orion: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ekaterina Gorn
Igor Sklyuev
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cz verze

Vůbec jsem netušil ,že už se prodává .
Máte už někdo ?
14.12.2017 19:35:45

Kaju se
Bohužel poslední dobou brutálně nestíhám, takže na titulce se to bohužel neobjevilo. Na skladu MindOKu přistál v úterý. Stíhám ale aktualizovat toto: http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/seznam-pripravovanych-novinek-2552/

Btw, dneska u MindOKu přistál i Pulsar.

---------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

14.12.2017 19:46:14

Prave teraz to rozbalujem CZ krabicu.. online dojmy:D
Hral som davno v AJ a super dojmy zanechalo, je fajn, ze sa stihlo do vianoc, krasne scifko.. (PC hru som nikdy nehral)

toz cerstva CJ verzia vyzera cajk ako mindok; pravidla su na cca 14 stran, polovica plochy je fluf, zvysok txt a kopec obrazkov :)

pocitadlo bodov jednostranny standard, bez perforacie; zetony dobre vyrazene, centrovanie vicemene ok

hracskych kariet je 6, take male TI, kazda rasa ma specialku a variuju nake hodnoty a bonusy..

Pak pakel drevenych kostek, a 2 baliky kariet.. vizual fit, ilustracie ok, a ikonografia sa po prvej hre usadi.

Neviem sa dockat zahrat to!!!

14.12.2017 22:22:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Chyba v CZ verzi
V pravidlech je chyba, v soupisu materiálu na str. 2 je napsáno, že hra obsahuje 90 karet zařízení a 10 karet rádců. Fyzicky i dle ENG pravidel je rádců však 8, tak ať je nehledáte zbytečně 15 minut jako já.

22.12.2017 12:58:50 | Upraveno autorem (porovnej)

rádci
Třeba se ty zbylé dvě karty jednoho dne někde vynoří jako promo nebo rozšíření, když se zjevně nakonec do základu neprodraly...

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

24.12.2017 16:10:43 | Upraveno autorem (porovnej)

karty
Na stránkách Mindoku v popisu hry je 8 karet.

24.12.2017 16:13:34

Bastacka
Je to trochu složitější, originál je ruský a pokud vím, dlouho se laborovalo s Hobby World, co vlastně bude obsahem tohoto vydání.
Fakt je, že rádců opravdu 10 existuje a karty byly přeloženy i zpracovány v grafice, ale z různých důvodů, které ani pořádně neznám, jich to zjevně do vydání dotáhlo jen původních základních 8.
Asi se to rozhodlo později, kdy už byly české soubory v tisku, takže nezbylo, než to jen opravit na netu.
Na hru to zásadní vliv nemá, opravdu je třeba potvrdit Skyfireovi, že zbylé dvě karty nemá cenu hledat, ale je možné i to, že ty zbylé se nakonec někde nějakou formou vynoří.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

24.12.2017 16:29:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Karty
Já si dělal soupis obalů ,které potřebuji ,podle Bgg.
A tam je 98 karet + 2 promo o kterých píšeš.

24.12.2017 16:55:23

Promo karty
Já jsem dostal ke hře i dvě promo karty (Fuska, Stego). To asi budou ti dva chybějící rádci.

25.12.2017 09:08:30

Shark
K české verzi ?

25.12.2017 10:12:35

Shark
Ano, jména sedí, to budou oni! Vida je, mršky, už lezou...


Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

25.12.2017 10:16:41

Produkcni kvalita
Prijde mi, ze se mohlo trosku lepe zapracovat na produkcni kvalite desek hracu , ktere by mohli byt silnejsi a karet, ktere by mohli mit lepsi povrchovou upravu (matny material a dost jsou na nich videt otisky prstu - obzvlaste cerne ruby).
Cele jsem to vyresil laminaci hracskych desek a karty jsem obalil.
*-*

30.9.2018 22:20:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Kvalita
MoO je moje vůbec první hra, u které jsem se rozhodl obalit karty. Do laminace jsem zatím nešel, protože jsem lenivý.:-)
Gramáž mohla být větší a úprava trochu jiná, ale hádám, že by to pak zase bylo o trochu dražší. Takhle je to kopec zábavy za cenu přijatelnou pro širší spektrum hráčů.
Čili: za mě bez problému.

1.10.2018 19:58:48

kvalita komponent

Po cca 10 hrách musím uznat že hra je to dobrá, i celkem vyvážená a promyšlená. Problém vidím v kvalitě komponent, karty jsou tenké, hráčské desky z papíru. To mohlo být daleko lepší.

1.2.2019 17:59:54

promo karty
Koupil jsem tento týden ve FO a zezadu na folii byly v sáčku dvě promo karty ,jak píše Shark.

3.4.2019 19:54:45

Vybíráme z Bazaru

Quadropolis
Quadropolis
Akt. cena: 245 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas