Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 995x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překryvné plexi držáky kostiček

Nemáte někdo prosím možnost vyrobit z tenkého plexi (vyřezání laserem) překryvné podložky na hráčské desky, aby se nerozutíkávaly kostičky. Kdysi mi to někdo dělal pro hráčské desku eclipse a domlouvalo se to tady na Trolovi.

Něco takového:
https://img1.etsystatic.com/168/0/12233057/il_570xN.1236073415_m3el.jpg
https://fablab-leuven.be/sites/default/files//design_images/FB_IMG_1482257556146.jpg
2.6.2017 21:33:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Cena
Jinak cena za 1ks 2mm je 90Kč
1ks 3mm je 120Kč

Doprava bez dobírky zásilkovna 62Kč
pplka 85kč
balík česká pošta 76kč

dobírkou po domluvě. nevím ceny doběrečného.


12.6.2017 15:39:42

pelly, zdenekc1
U vsech ostatnich zdroju je ten presah te extra+10 diry neresitelny (bez toho, ze by se opustila jakas-takas kompatiblita s original podkladem).
A protoze v originale ta extra dira neni, tak to vzdycky pujde pres "nejakou grafiku" - at uz bude ta dira v 3. radku, vpravo vleevo, kdekoliv. Takze i kdyz je to naprosto jedno, tak i tak mi to prijde lepsi - protoze to bude 3 radkove stejne jako v pripade te penezni stupnice.

Pro moznost te custom grafiky desky je ta uprava IMO zasadni - titanova dira nebude v okraji desky a ocelova dira nebude v "titanu".

Jsem proti cemukoliv co se potencialne muze ulomit. Pokud chce nekdo prechod z energie do tepla tak at si to vylomi sam :)

12.6.2017 15:45:45 | Upraveno autorem (porovnej)

díky všem za zprávy
mám tu materiál zatím asi na 6ks a zítra nejdéle pozítří mám přislíben zbytek.
Pak začnu všem, kdo mi napsali, že mají zájem psát čím to budou chtít poslat atd.

12.6.2017 15:47:33

ad titan a železo (extra díra)
takže pokud ti to nebude dělat problém a ostatní souhlasí, tak bych tu extra díru pro železo a titan udělal do třetího řádku a trošku víc odsazeně směrem dolů, než je vzájemné vertikální odsazení, těch standardních řádků. A jak psal správně robkin - potom železo nepoleze do titanu a titan nepoleze mimo desku a graficky se to dá v pohodě upravit.

12.6.2017 17:12:59

kostka
Jestli jsem to dobře pochopil, tak takhle?

http://img24.cz/images/27546483273916974961.png

13.6.2017 07:39:15

protoyp
Zdravíčko kluci. Jak už na zatrolenky nechodím, tak mi pak uchází spousta informací. Teď mi o víkendu DD říkal, že to tu řešíte. My budeme mít snad tenhle týden prototyp, který bychom pak rádi začali vyrábět a prodávat. Cena by měla být doufám dost přijatelná. Takže zkusím co nejdříve dodat fotky. A taky si tady projet vaši diskuzi. Třeba jste řešili stejné problémy jako my :)

A je dost možné některé jste vyřešili lépe.

13.6.2017 08:23:49

Elenistar
Tak to bys na ZH měl zase začít chodit, když ti pak schází ty informace ;-)

13.6.2017 08:30:28

to Polarka
Ano, přesně takhle - perfektní.

13.6.2017 08:49:37

to elenistar
Ahoj, nechtěl bych se tě nijak dotknout. Ale nevím jestli je to od tebe zrovna fér, když už jsem to tu odladil, domluvil a objednal materiál na výrobu pro lidi, který to tu řešili.

Martin

13.6.2017 08:57:13

to Polarka
Ať si to Elenistar prodává kde chce a za kolik chce. Když už jsme se domluvili, tak já to budu chtít určitě od tebe. Ale máš pravdu, že je to v tuto chvíli tady od něho trošku nefér.

13.6.2017 09:03:33

to kren
Děkuji.

13.6.2017 09:06:20

nefér
ROzhodně jsem se nechtěl nikoho doktnout.

My to řešíme už taky asi 14 dní a je to jenom moje chyba, že zatrolenky nesleduju.

Nicméně, že to umíme vyrobit a je to i s dokladem a dph, říct mohu. A pořád na tom hezky vyděláme. KLuci se tady svobodně rozhodnou a naprosto chápu, že to od nás tady nikdo chtít nebude. Prostě kdo pozdě chodí, až se ucho utrhne.

Takže pokud to nikoho neurazí, do dvou dnů bych hodil fotku výsledku. Myslím, že žádná pravidla neporušuji. Ale naprosto chápu, že představa ušlého zisku se ti nelíbí.

Navíc kdyby se jednalo o nějaký originální nápad. Stejně tak vy jako my, jsme ten nápad "ukradli" polákům/američanům/zbytku světa

13.6.2017 09:17:57 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě k té neférovosti
Jestli jsem to pochopil, tak to teď vyrábíš pro omezenou skupinu na zakázku. Ti si to od tebe objednají a šlus. Ale je pravděpodobné, že to pak bude hledat někdo v budoucnu a bude rád, že si to bude moci hned někde objednat. Rozhodně jsem ti nechtěl takříkajíc vypálit rybník.

13.6.2017 09:27:42

to Elenistar
Nezlob se na mne, ale teď si to nefér jednání už úplně dorazil. Polarka to tady s námi ladil zkoušel vypilovával jen z dobré vůle. Kvůli nám na tom strávil dost času a určitě na tom nechtěl vydělávat. takže tvoji debilní poznámku o ušlém zisku sis opravdu mohl nechat od cesty. Byla tady domluva na výrobě jen pár kusů pro lidi, kteří se tady do toho angažovali a nešlo o nějaké rozjetí velkovýroby se ziskem, jak se tady chlubíš ty. Polarka do toho šel jen proto, že se tady těch pár kusů domluvilo, řekl si o cenu, za kterou je to schopen a ochoten vyrobit a po odsouhlasení pro nás nakoupil materiál. Do toho tady vpadneš ty s tím, že si to tady musíš projít, jaké jsme tady řešili problémy (že bys to prosondoval pro svou výrobu), hodíš sem cenu a ještě se chlubíš ziskem. Jestli ti nedochází, že to bylo od tebe sprosté, tak si myslím, že není žádná škoda že na zatrolené hry nechodíš.

Mě osobně určitě nestojí o 50 kč levnější sada s dokladem DPH za to, abych někoho, kdo se tomu z dobré vůle věnoval, abych ho podrazil.

13.6.2017 09:37:49

počitadla
já si udělám úplně jiný počitadla, posuvný nebo točící. Ty kostičky mě iritují. :-)

13.6.2017 09:56:31

V Lidlu to maj za 29,90
Opakuji 29,90
A pro ty co nedavali pozor: 29,90

Take mi to prijde nefer, prijit nekam, nemit nic hotoveho, okopirovat napady a podrazit cenu.
Bohuzel takovy je soucasny svet. Co neni ve sleve lidi nekoupi. Koupi to nejlevnejsi.

Ja osobne podporim Polarku uz jen protoze investoval cas do vyvoje a take protoze doufam, ze diky tomu i v budoucnu u nejake dalsi hry bude ochotny neco stvorit. A co si budeme povidat, ochota nekoho venovat svuj cas se pocita ze vseho nejvic. Jednorazove komercni aktivity nekoho, kdo sem ani nechodi, nam do budoucna moc nepomuzou...

13.6.2017 10:10:56

Omlouvám se všem
Nechtěl jsem nikoho naštvat. A mrzí mě, že jsem krena donutil k hrubým výrazům a asi tedy budu respektovat jeho názor, že bych měl jít zase pryč. Fnuk. Nechť tedy mé příspěvky administratoři zruší. S některými se znám i osobně, takže víte, že nejsem žádný hajzlík.

Navíc jsem si ani na chvilku nemyslel, čeho se polarka s krenem báli, že by snad zdejší uživatelé byli tak nezodpovědní a hromadně se odhlašovali z nějakých závazných objednávek.

Prostě jsem tu chtěl dát tu možnost dalším generacím. Proto mi prosím moji dnešní návštěvu po delší době odpusťte.

13.6.2017 10:16:20

Elenistar
Zrejme jsi to vzal za spatny konec a svoje prispevky muzes editovat sam.

Kdyby jsi prisel s tim, ze hele "vymysleli jsme to tak a tak protoze proto", tuhle diru dejte tam a tam a tohle zvetsit tamto zmensit. Proste kdyby jsi se podelil s komunitou o napady, a ze diky pouziti technologie XY a dodavatele plexi ABCD s.r.o., to vyjde levnejsi tak by jiste reakce nebyla tak prudka.

Ale prijit s tim, ze sem nechodis, ze si to tu projdes co se vymyslelo a ze pak za dva dny doladis vlastni levnejsi verzi (u ktere vis cenu, ale neuvedes ani napr. tloustku materialu)? Sorryjako ale co si o tom maji lidi myslet?

13.6.2017 10:31:59

robkin
JJ, to máš pravdu. Neuvědomil jsem si, že je na komunitním webu naprosto kardinální rozdíl, když přispívám jako běžný uživatel a když jako "firma". Tohle mi nedošlo, ale je to cenná zkušenost. :) Byl jsem líný si zakládat fakeový profil.

Takže díky za zpětnou vazbu.

13.6.2017 10:43:16

ad robkin
Přesně, líp bych to napsat nedovedl.

13.6.2017 10:53:12

Elenistar
Ahoj, bud v pohode. Nic sa nedeje. Myslim si, ze by sme tu na seba mali byt slusny. Ak ma niekto iny nazor, robi nieco podobne ako ja, atd... a ja sa kvoli tomu citim nekomfortne, neznamena to, ze mu zacnem nadavat, a pod...
Nic nikoho neopravnuje byt hruby. Aj ked iny urobia chybu a vznikne nedorozumenie, ako teraz.

13.6.2017 11:05:40

Elenistar
Úplně v pohodě, máš to levnější, valíte to ve velkém a proč si nehodit reklamu i sem. Kdybych měl vyjádřit, jak to na mě působí. Jako kdyby profesionální boxer přišel na zápas proti někomu, kdo se věnuje boxu rekreačně, kdo ho do ringu nepozval, tam mu rozbil ciferník dépéháčkem a zdůvodnil to tím, že o tom business přeci je. Věřím, že to bylo jen nešťastně uvedené.

13.6.2017 11:16:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Nové desky hráče
Snad mě neukamenujete za můj dotaz/prosbu :-)

Nezkoušíte, nebo nebudete někdo zkoušet, navrhnout grafickou podobu desky hráče pro poslední držák od Polárky s otvory dole a tak aby to sedělo i s ostatními otvory?

Mělo by být dole číslo 10, nebo 20? Protože na 10 můžu nechat první kámen a pokračovat druhým a nebo by tam mělo být číslo +10?

13.6.2017 13:05:17

to Tokura
Já si budu určitě dělat graficky upravené desky podle toho plexi, takže se můžeme domluvit. Mě je celkem jedno, jestli tam bude 10 nebo 20. Já totiž s Marsem nemám ještě zkušenosti, tak vůbec netuším jakých hodnot se reálně na těch stupnicích dosahuje.

13.6.2017 13:24:26

Podtisk
Ja planoval normalni 10 si vytisknout jako +10 (coz predpokladam tak vsichni standardne pouzivaji - pokud pochopi ze mohou jit pres 10, coz s tim +10 bude jasnejsi).

a tu extra diru jako +20
tj. pokud mam prijem 0-9 tak mam jednu kostku
10-19 mam kostku v +10 druhou pro hodnotu 0-9
20-29 mam kostku v +20 (predal jsem ji z +10) druhou pro hodnotu 0-9
30-39 mam kostku v +10, druhou v +20 a treti pro hodnotu 0-9

Jak jsem psal ve vedlejsim vlakne: tech +30 ma smysl vyjimecne jen u penez.
proste ono se to pak bude tak nejak prehledne scitat: X = TR+4+10+20

13.6.2017 13:47:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vládci podzemí - festival
Vládci podzemí - festival
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas