Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 119x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Viacnasobne hranie Keeper's action cards

Caute,
nedavno sme sa pustili do hravania MoM. Jedina vec, ktora nam obcas nesedi je moznost hrat niektore Keeper's action viac krat za kolo. Zatial sme narazili na dve neprijemne situacie :
1. Scenar treti - Spread fire. Hrali sme 5ti, teda keeper dostal 4 tokeny a mohol kazde kolo zapalit dve lokacie. V priebehu 5-6 kol by mohla horiet takmer cela mapa. Potom staci par krat zaseknut vysetrovatelov a nechat ich uhoriet. Nemalo by to byt s ohnom dako obmedzene?
2. Scenar stvrty - Uncontrollable urges & Ceremonial skull. UU robi, ze keeper prinuti hraca pouzit predmet (stoji to 2 tokeny). CS robi luck check a v pripade failu da keeperovi 4 tokeny. Luck ma vacsina postav mensi ako 5 (ak nie vsetky) a tak ak nema velku smolu tak sa keeper opakovanim aktivovanim UU dostane na nekonecno tokenov. Znovu, je nieco co tomu zabrani?
Alebo sme v oboch pripadoch odkazany na house rules?
(v prvom pripade sme ohen obmedzili na Space (namiesto room) a v druhom sa dala CS aktivovat len raz za kolo).
26.4.2011 14:31:08

sa3xxx
1, Ano, keeper muze hrat sve akce tolikrat, kolik mu umoznuji threat tokeny, neni-li na karte uvedeno jinak.
Ja si jednou jako keeper ve tretim scenari taky hral s ohnem a zapalil jsem si celou zahradu - jenze jsem pak zjistil, ze zatimco vysetrovatele behaji rychlosti 3, takze kdyz to udelaji chytre, ohen jim moc neublizi - tak moje zombie jdou jen o 1 - a nez se nekam dostanou, tak shori... Takze to moc chytre neni :-)

2, Uncontrollable Urges - oficialne opraveno:

Uncontrollable urges can only use this card once per turn per target. This means that the keeper can force an investigator to use each item once per turn (and/or move once per turn)

Corey Konieczka
VP of R&D
Fantasy Flight Games

Takze jen jednou za kolo a cil.

26.4.2011 16:59:21

to sa3xxx
Je to přesně tak, jak píše eyciir. Ohledně toho ohně ve třetím scénáři bych si ještě dovolil poznamenat to, že by ses jako Keeper hlavně měl snažit splnit svůj Objective, a to se podle mě moc s tím ohněm neslučuje. Hrál jsem trojku jenom jednou a kdybych mapu podpaloval, tak bych už neměl čas splnit objective, který s tím nebyl vůbec slučitelný. Ale možná tam budou nějaké slučitelnější objectivy, na ostatní jsem se nedíval.

26.4.2011 17:16:10

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror 3. edice (ve folii)
Arkham Horror 3. edice (ve folii)
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas