Mafia City - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Mafie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Stragoo games
Autoři: Petr Bělík
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy na pravidla

diskuze pro dotazy na pravidla
17.2.2013 21:12:35

věznice
str. 6, Věznice, odst. Kontrolu nad..., pododrážka 1: "Každý hráč dostane zpět do ruky všechny své Mafiány z Cely..."
Měl jsem dojem, že je to celkem jasné.

18.2.2014 23:49:43

karel
Jo upřímně řečeno je to jasné docela dost, nicméně jsem si to chtěl nechat potvrdit. Nebyl jsem si totiž moc jist jak moc je ta karta vlastně silná a nebo není.

19.2.2014 00:21:02

Veto a reakce
Může hráč vetovat akci která byla zahrána na jiného hráče? Řekněme, že chce hráč A ukrást kartu hráčovi B, může hráč C zahodit kartu proti zloději aby zachránil hráče B?

Pdyž hráč ve svém kole pasuje a někdo na něj zahraje nějakou další akci, napčíklad zloděje. Můze takový hráč na sebe ještě zahrát reakci. Řekněme že hráč B pasoval a hráč A na něj v zápětí zahraje kartu zloděje. Může hráč B v tomto momentě zahrát obrannou kartu? Nebo už bude prostě okraden a nic s tím nenadělá i v případě, že příslušnou kartu reakce v ruce měl?

23.10.2014 16:01:54

ano
může;
a
reakce nesouvisý s pasem.

23.10.2014 17:12:16

bmajtz
Ano, může. Toto není v pravidlech popsáno nejšťastněji, ale pas se vztahuje jen na hraní karet typu akce a na umisťování mafiánů. Hraní karet jako reakce je možno bez ohledu na to, zda hráč již pasoval nebo na koho směřoval efekt, který má být reakcí (právem veta) zrušen. Z příkladů to však celkem plyne. Jedinou reakcí, kterou nemůže hrát jiný než dotčený hráč, je Spoluúčast, jak je na str. 11 také uvedeno.

23.10.2014 23:15:22

značení passu, upřesnění výkladu
Na straně 3 vpravo dole je Poznámka, kde se píše, že hráč se musí vzdát tahu, když nemá v ruce žádný žeton mafiána ani kartu typu Akce.
Avšak předtím se uvádí, že můžu provést vyčkávací akci, tj. odhodit libovolnou kartu. Čili když nemám mafiána ani kartu typu akce, nemusím passovat, můžu ještě vyčkávat, je to tak? Smysluplnost takového vyčkávání neřeším, zatím jsem hru nehrál, jen studuji pravidla a ta Poznámka mě mate.

Dále se chci zeptat, jak si značíte, že jste passovali? To si to každý pamatuje (obávám se, že při vícero hráčích a delším přemýšlení hráč zapomene, že passoval a bude se chtít vrhat do akcí...), nebo jsou k tomu nějaké pomůcky?

Díky.

7.11.2017 23:36:04

Ementhal
V poznámce se píše "... nemá žádnou akční kartu...", nikoliv "kartu typu Akce". Všechny karty jsou akční karty (kromě přehledových a náhradních, viz Herní materiál na str. 1). Neplést s typem efektu Akce. Viz str. 8.
Kdo pasoval, si to obvykle pamatuje. Nezažil jsem, že by se to pletlo. Jestli potřebuješ, můžeš si zavést pomůcku, třeba minci.

8.11.2017 07:36:54 | Upraveno autorem (porovnej)

karel
Snad máme stejnou verzi pravidel, já stahoval ty ze sekce Ke stažení na těchto stránkách. A tam je cituji:

Hráč se tedy musí vzdát tahu, pokud již nemá v ruce žádný žeton Mafiána ani akční kartu typu Akce.

Pokud je to tak jak píšeš, pak je výše zmíněná poznámka v pravidlech matoucí.

8.11.2017 17:43:04

...
No jo, máš naprostou pravdu! Moje chyba, velice se omlouvám, neověřil jsem si to dost pečlivě.
Poznámka je opravdu matoucí, zřejmě měla opravdu znít "žádnou akční kartu", ne "kartu typu Akce". Ještě jednou promiň.
EDIT:
Ale smysl takový postup opravdu asi moc nedává...

8.11.2017 18:42:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Deadpool vs. The World
Deadpool vs. The World
Akt. cena: 20 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas