Lovci a sběrači

xxxxxxxooo hodnoceno 28x (Seznam vlastníků)

Lovci a sběrači - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Amigo Spiele
Piatnik
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je ?

Hrál někdo, má někdo nějakou zkušenost?
Vypadá to celkem jako jednoduchá hra- sesbírat žetonky - ale v recenzi vedle se píše, že to zas tak jednoduché není.
Tak se podělte, jak se hraje, jak rychle se to ohraje a další postřehy:)
Díky
30.10.2012 18:03:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Elis
Zatím jsem si zkusil jenom osvědčenou učící partii sám se sebou, ale víceméně bych se ztotožnil s tou recenzí - jednoduchá pravidla, ale strategie až tak jednoduchá není. Je třeba dost odhadovat co udělá soupeř. Důležité je nenechat se odříznout, nebo naopak soupeře zamknout - takže i poměrně škodící hra.

30.10.2012 18:56:50

hej to je moje ryba
Té se to podobá nejvíce, ale musíš mnohem víc myslet dopředu, třeba si udělat zásoby na zimu, jinak v druhé půlce hry máš málo figurek a pak se těžko sbírá hodně žetonků.
Ve 4 hodně zařezávací, ale ve dvou pecka na úrovni šachů.
Hrál jsem i s dětma, ale je lepší s nimi hrát jen léto, to plánování na zimu moc nedávaj, Madle bude 9

30.10.2012 19:39:45

tak to tedy koukám
Mám jí doma už 2 roky nevybalenou, defakto jsem na ní zapomněl a koukám, že to bude asi hra, která opravdu stojí za to. No, třeba o víkendu vybalíme a zahrajeme... Díky za diskuzi a recenzi, kterou jsem hned přečetl...

30.10.2012 20:01:35

dobrý to je?
tuším, že jsem někde na bgg četla něco v tom smyslu, že tady Knizia nebyl v nejlepší kondici, už mě kdysi taky tahle hra zaujala, tak víc zkušeností s touto hrou sem přihoďte :-)

30.10.2012 20:31:29

Zatím díky
za příspěvky. Hru Hej to je moje ryba neznám, takže ta mi to moc nepřiblíží. Grafika a pravěké téma se mi celkem dost líbí..
Jj, kdo znáte nebo kdo se chystáte vybalit a zahrát, přihazujte prosím postřehy a zkušenosti i nadále:)
Opravdu je to ve 2 tak dobré?

1.11.2012 14:17:07

hra mě překvapila
tváří se jako jednoduchá (chodím a sbírám žetonky), ale člověk opravdu musí plánovat své tahy dopředu, ukládat zásoby, jinak nemá v zimě šanci a sbírat zbraně, aby se moh v zimě dostat na mamuty.. hru hraju se svými čerstvě osmiletými dvojčaty a zatímco já přemýšlím nad tím, jak nejlépe hrát, ti moji "zmetci" neváhají a klidně mě odříznou od hry.. :-))
Líbí se mi zpracování - téma pravěku mám prostě ráda a děti..? Děti jsou prostě opravdu jako lovci mamutů...

12.1.2013 18:46:44

hraní
Mě se také líbí, ale zaříznout někoho jde opravdu dobře.
Děti jsou v tomhle pěkný grázlíci, jen doma nezvládají plánovat na zimu a tak je, zatím, dokážu porazit.
Nebo hrajem jen léto a pak je to tvrdej boj.

13.1.2013 11:00:48

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu: 2400
Kronika zločinu: 2400
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas