nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Lost Legends

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština:
Vydavatelé: Queen Games
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hrdinové v dobré náladě a s úsměvy na tvářích usedli ke stolu. Mladá čarodějka si nechala přinést medovinu, zatímco barbar a trpasličí válečník pozvedli korbely s pivem. Dnes večer oslavovali. Úspěšně se totiž vrátili z ruin v nedalekých horách, s ukořistěnými poklady i hlavou wyverny, která terorizovala okolní vesnice již dlouhou dobu. Ráno je čekala návštěva tržnice, kovárny i obchodu místního čaroděje. Poté se vydají směrem na jih, do tajemných hlubin Černé jeskyně. A pak? Podle místích zvěstí sídlí den cesty na sever v prastaré pevnosti démonů pod horami mocný drak a jeho armáda.

Ve hře Lost Legends se spolu se skupinkou dalších hrdinů vydáte na dobrodružství do tří legendami opředených a vskutku nebezpečných lokací. V ruinách, jeskyni a pevnosti démonů budete čelit hordám monster, za jejihž zabití obdržíte krom zlaťáků a zkušeností i cenné trofeje. A ačkoli tvoříte skupinu hrdinů, vítězem se stane jen jeden – ten nejlepší zabiják příšer!

Cílem hry je získat co nejvíce vítězných bodů, které v průběhu hry dostáváte za nejvíce zabitých příšer určitých typů a na konci hry za zlaťáky, zkušenosti a trofeje ze zabitých příšer.

Průběh hry

Na samotném začátku si každý hráč vybere svého hrdinu. Ti se liší schopnostmi a množstvím počátečních životů, many a zlaťáků. Samotná hra je rozdělena do tří kol – tří míst, do kterých se dobrodruzi vydají (ruiny, jeskyně a pevnost démonů), které jsou dále rozděleny na dvě fáze.

V první fázi každého ze tří kol hrdinové zamíří na tržiště a nakoupí si vybavení, popřípadě se naučí novým schopnostem. Každý hráč dostane šest karet vybavení, ze kterých si vždy jednu vybere a zbylé karty pošle hráči po své levici (systém draftování, známý ze 7 divů světa), takto každý hráč získá pět karet, šestá jde ze hry. Vybranou kartu si pokaždé může hráč koupit a umístit na odpovídající místo ve svém inventáří (zbraně, brnění, kouzla nebo artefakty), popřípadě ji místo vybavení použít k naučení se určité schopnosti (lukostřelectví, boj zblízka, kouzlení, léčení,… ), za což vůbec nic neplatí, naopak za to zlaťáky získá. Schopnosti slouží ke slevám na zakoupení předmětů, popřípadě k využívání silnějších efektů různých předmětů.  Jakmile má každá hráč kombinaci pěti schopností a/nebo vybavení, je čas na druhou fázi.

Ve druhé fázi se hrdinové vydají do samotných lokací, ve kterých budou čelit příšerám. Každý hráč dostane první příšeru přidělenou, pokud mu přijde moc silná, má možnosti ji poslat na jiného hráče, který zrovna příšeru přidělenou nemá. Každou zabitou příšeru si hráč bere k sobě jako trofej a dostane za ni zkušenosti, zlato, které se rozdělí mezi hráče a žeton vítězných bodů dle typu příšery. Boj pokračuje, dokud nejsou všechny příšery poraženy, nebo dokud všichni hrdinové nemusí ustoupit z důvodu hrozící smrti.

Konec hry a určení vítěze

Po návratu z pevnosti démonů (tedy dohraní 2. fáze 3. kola - viz výše) dojde k rozdělení vítězných bodů a hrdina s nejvíce body se stává vítězem a bude oslavován minimálně do příštího dobrodružství.

Autor: IusedToBeMoony