Lord of the Rings Dice Building Game, The

xxxxxxxooo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Lord of the Rings Dice Building Game, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: WizKids
Autoři: Brett Myers
Eric M. Lang
Jeph Stahl
Mike Elliott
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obecne

Aké máte očakávania? Nebude to len nejaký "upgrade" Puzzle Strike?
25.10.2012 19:01:50

jsem zvědavej
ale puzzle strike od toho nečekám, tady jsou kostky

25.10.2012 19:41:51

Quarriors v novom šate
Je to prerobený Quarriors na motívy LOTR. Aj mechanizmy by mali zhruba ostať.

25.10.2012 21:20:59

SOUHLAS
JO to jsem taky vyčet

25.10.2012 21:33:23

all
S tim rozdílem že jeden hráč hraje za Saurona :-)

25.10.2012 22:20:33

Mormacar
To neni uplne presne, hraci se v roli Saurona stridaji, kazde kolo za nej hraje nekdo jinej;)

25.10.2012 23:19:56

napiste vice :))
a jake to je ? .. zabavnost ?

8.12.2012 14:15:43

No
Quarriors! mi aspoň prišli ako originálna hra s nápadom a vlastným slangom, toto mi však príde len ako ďalšia hra, ktorá sa snaží vymačkať peniaze z premiéry Hobbita.
Za všetko hovorí fakt, že tam dokonca ani nie sú ilustrácie, ale len fotky z filmu, na ktoré som alergický ako na prach a roztoče III. rádu.

11.12.2012 05:44:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Aneken
Když jsem koukal na video mylím že se tam povídalo ještě o nějakých lokacích, víš více?
Jinak souhlasím s acedracem fotky s filmu mi taky nesedí, mi co vyrostli na knize....a kdo viděl nebo hrál karetku METW, určitě dá za pravdu že ilustrace mají své kouzlo.....no ale byznys je byznys :-(

11.12.2012 09:59:51

Prve dojmy
Mam odohranych zopar hier a moje dojmy su kladne. Zacnem od najhorsieho a to su pravidla. Priznam sa, ze ked som si najprv precital originalne pravidla, tak som nevedel, kde je sever. Radsej som si teda stiahol nove, ktore su na stiahnutie. (inak zaujimave, ze tie prve sa vobec nedali stiahnut). Potom som si radsej pozrel to video, na ktore tu odkazuje rurdos a hned mi bolo vsetko jasnejsie. Len pozor, lebo aj chlapik vo video robi zopar chyb!!!
Za seba mozem povedat, ze s tymi pravidlami to nie je az take hrozne, takze ti, ktori vahate, vobec nevahajte a sup-sup kupit tuto hru. Skusim zhruba popisat priebeh hry.

Faza 1: Bodovanie
Komu zostali v Master oblasti prezivsie jednotky, dostane za kazdu (jednotka=kocka) 1 bod. Tieto jednotky sa automaticky presuvaju do Used pile.

Faza 2: Hod kockami
Kazdy hrac si vzdy vytiahne z vrecka 5 kociek a hodi nimi. Na kazdej kocke su urcite symboly. Hru zacinate s 8 kockami Froda a 2 kockami Sama. Tieto kocky obsahuju urcite vlastnosti, ktore sa viazu k danej osobnosti a hlavne symboy Spolocenstva, za ktore si potom mozte v dalsej faze najimat bud Artefakty, alebo Osobnosti. Vtejto faze mozete za body spolocenstva presunut kocky do Muster oblasti. Artefakty sa presuvaju zadarmo.

Faza 3: Do boja!
Musite sa rozhodnut ci svoje najate kocky (rozne osobnosti) nechate v Muster oblasti a budete utocit na Saurona, alebo ich presuniete do Prepared oblasti. Nemozete vykonat oboje.

Faza 4: Verbovanie alebo Obnova
Ak vam zostali este body Spolocenstva, tak si mozte kupit nejaku kocku z ponuky, ktorá sa volá Divocina (Wild). Pouzite kocky so symbolom Spolocenstva a pripadne aj nove naverbovane kocky sa odkladaju do Spent pile. Ak hrac nechce, alebo nema dostatok bodov na verbovanie, moze obnovit jednu kartu z Divociny, t.j. odstranit z nej zeton korupcie.

Faza 5: Upratovanie
Vsetky kocky, ktore nie su Prepared, Mustered, alebo Spent sa na konci kola presunu do Used pile.


Dale nastane kolo Saurona, ktore vzdy zahra zacinajuci hrac (nositel prstena):

Faza 1: Sauron ziska body korupcie, za kazdu kocku v jeho Muster oblasti, teda prisery, ktore ste neporazili, a aj za symboly oci.

Faza 2: Sauron zautoci postupne na vsetkych hracov s plnou silou priser, ktore ma momentalne v Muster oblasti.

Faza 3: Nositel prstena musi udelit zeton korupcie na jednu kartu v Divocine, podla toho aka velka bola korupcia. Napr. ak bola korupcia 5, tak musi zeton dat na kartu s hodnotou 5, ak je uz na takej karte zeton, tak na kartu 4, atd. Avsak tento hrac moze za svoje body znizit tuto korupciu v pomere 1:1. Ked je potom na urcitu kartu polozeny zeton korupcie, vsetky kocky patriace tejto karte (osobnosti, artefakt) nemaju ziadny efekt, az kym sa tato karta neobnovi vo faze 4.

Faza 4: Postup
Ak nie su v Sauronovej Muster oblasti ziadne jednotky, hraci si potiahnu novu kartu oblasti a vyhodnotia text.

Faza 5: Hodte vsetkymi kockami Saurona. (nie s tymi, ktore su v Destroyed oblasti)

Takze zhruba takto prebiehaju kola hry. Prakticky body sa daju ziskat za to, ked vo svojom kole nebudete utocit, ale presuniete svoje jednotky (kocky) do Prepared oblasti, ktore potom moze iny hrac pouzit a vy ziskate za kazdu kocku bod.
Dalej je si treba davat pozor na to, ze je sice pekne si najat Gandalfa, alebo Aragorna, alebo Artefakt, ale vzdy ked si beriem z divociny kocku, beriem aj automaticky Sauronove jednotky a umiestnim ich do Muster oblasti. (tieto kocky ale v danom kole nerobia nic, ja na ne vzdy davam zeton korupcie, aby som vedel, ze tieto prisery nebudu v tomto kole ani branit a utocit).
Na kartach je velmi malo textu a mmyslim si, ze po par hrach ho pochopi aj cvicena opica. Staci, ak v v hre bude iba jeden hrac, ktory vie anglicky. Hra pekne odsypa a nikdy neviete, co vlastne padne nakockach, ked hadzete za Saurona.
Myslim, ze to by aj stacilo, podla mna sa jedna o vydarenu hru, ktoru dost poskvrnili sprznene pravidla, ale netreba ju odsudzovat este skor, ako si ju zahrate. Pre fandov Pana prstenov to bude prijemna oddychovka.
P.S.: Podotykam, ze som nehral Quarriors, takze nemozem tieto dve hry porovnavat.

17.4.2013 21:18:29

Vybíráme z Bazaru

Rone
Rone
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas