Lord of the Rings

xxxxxxxooo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Lord of the Rings - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Bard - Centrum Gier
Fantasy Flight Games
Hasbro
Kosmos
Parker Brothers
Tilsit
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy z hraní

Ráda bych pořídila domů nějakou kooperativku k Pandemicu. Koukala jsem na BGG a tam jsou tak rozporuplné reakce na tuto hru, že nějak nevím, co si mám myslet :-)
3.10.2010 09:40:37

ta"jemná"
Tom Vasel docela chválil tohle:

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/defenders-of-the-realm-1333/

pokud vládneš angličtinou tak:

http://www.youtube.com/watch?v=5T3Eis-NKnk

3.10.2010 09:56:58

ta"jemná"

Beholder
tak jsem na to koukla, píšou tam u toho, že je to Pandemic ve fantasy kabátku :-)

3.10.2010 10:08:28

ad Defenders, LotR a další kooperativky
Defenders je opravdu Pandemic jak vyšitý, akorát se tam navíc háže kostkou a má to jiné téma (řekl bych, že trochu uvěřitelnější, i když je to fantasy). Defenders ale mají absolutně žalostný design a je to tak hnusná hra, že je proti tomu i stará verze LotRu krásná.
Co se týče LotRu, tak je to fajná jednoduchá hra, která hezky prezentuje putování hobitků s Prstenem a Sauronův vliv na ně. Hraje se postupně na několika deskách odpovídajících významným nebezpečným místům na cestě (Moria, Helmův žleb, Odulina nora, Mordor), kde se pomocí karet společně posouvá celá skupina kupředu na několika cestách (boj, skrývání, putování, přátelství). Mezitím se obracejí žetonky, na kterých může být buď posun na jedné z cest, nebo tam může být něco zlého (korupce pomocí kostky, korupce Sauronem, korupce nositele Prstenu), případně posun události. Události jsou specifické pro každou desku (např. Promluv příteli a vstup, hlídač ve vodě, kámen ve studni, apod.) a mají specifický, většinou negativní, efekt. Hra je díky tomu poměrně znovuhratelná (i když většinou pojedete na nějaké konkrétní věci, abyste to stihli dříve, než přijde nějaká událost) a dost o náhodě (co přijdou za tily, v jakém pořadí, jaké přijdou karty). Je ale jednoduchá na vysvětlení pravidel (srovnatelné s Pandemicem) a nehráči ji v pohodě zvládají. Pro náročnější hráče vyšlo pár rozšíření z nichž jednoznačně nejlepší jsou Battlefields, které do hry přinášejí ještě další vrstvu taktiky. Friends & Foes je sice hezké rozšíření, neboť přináší další dvě desky, ale hru podstatně zlehčuje díky militantnímu vítězství. Rozšíření Sauron jsem nehrál, mění hru z kooperativku na hru jeden proti všem.
Další kooperativky, které bych doporučil, jsou:
Ghost Stories - vynikající hra, i když při prvních hrách může být kapečku frustrující, neboť má celkem strmou learning curve (hodně lidí na to dojelo, že ji po první hře zahodilo, ale to je velká chyba). Středně jednoduchá hra, vhodná i pro nehráče (ale pro děti už dost náročná).
Arkham Horror - trochu jiná liga, ale prostě ho nemůžu opominout.
Space Alert - skvělý nápad s realtime hrou, která nutí dělat rychlá rozhodnutí, a ideální hra na teambuilding. Pro nehráče taky vhodná, protože systém učení hry představuje jednotlivé prvky hry pěkně postupně. Tady vysekávám poklonu Vlaadovi, který vynikajícně vymyslel systém učení.
Death Angel - novinka od FFG, kooperativní karetní hra ze světa Space Hulku (Warhammer 40000). Každý hráč hraje za tým vesmírných mariňáků a jejich cílem je prozkoumat vesmírnou loď, která neodpovídá na výzvy. Samozřejmě se tam na ně sesype hromada genestealerů, tak se musí prostřílet/prosekat. Zatím jsem nehrál, ale těším se :-)
Shadows over Camelot - opět středně jednoduchá hra, kterou klidně zvládnou i nehráči, pokud vydrží delší vysvětlování pravidel, oblíbená i u dam :-) Není to čistá kooperativka, ale mezi hráči může být skrytý zrádce, který hraje proti ostatním. Problém na téhle hře je ten, že zrádce nemůže nějak extra škodit, aniž by se na to rychle přišlo.
Battlestar Galactica - další semikooperativka, která je ale mnohem náročnější a nehráčům bych ji nechal skrytu až do pokročilejší fáze závislosti. Každopádně snad nejlepší kooperativka se skrytými zrádci na trhu, plná atmosféry a podezřívání.
World of Warcraft: Desková hra - náročná týmová hra ze světa Warcraftu. Hodně dobře udělaný systém vylepšování postavy, ale poměrně dlouhé prostoje a nízká interaktivita mezi týmy.

3.10.2010 10:48:45

Dodatek k rozšířením
Zapomněl jsem dodat, že jestli si pořídíš nové vydání LotRu, které teď vydalo FFG, tak dost významně změnili design, tudíž hra není kompatibilní s rozšířeními vydanými pro starou verzi. Jestli předělají i rozšíření do nového kabátu, je ve hvězdách, ale počítám, že to časem přijde.

3.10.2010 10:58:05

Lotr
Tahle hra mě zaujala a určitě jí koupím. Pandemic nás hodně baví a snažím se domů mezi rodinu implantovat co nejvíc kooperace, aby se holátka naučili společně jít za cílem a odnaučili se sobeckým způsobům. Téma perfektní - z Tolkienova světa ještě kromě karetek nic nemám. Děti všechny 3 díly lotra znají zpaměti a z tohohle budou úplně paf. Must have.

3.10.2010 11:10:10

to Kadaver
díky

3.10.2010 11:17:27

Lotr i sólo?
Rovněž se i mě tato hra líbí a protože manželka nemá ráda bojovky a vzájemné škodění si navzájem ,tak koukám po nějaké kooperativce.Tato má perfektní téma a snad se bude manželce líbit.Dokonce podle toho ,jak jsem četl pravidla,tak by se snad dala hrát i sólo.Což by byl bonus pro mne.Mohl by mi někdo ,kdo hru už má vžitou říct jestli to je v jednom vůbec hratelné?

19.1.2011 16:54:14

to Alex
V jednom hráči s jedním hobitem? Nikdy jsem nezkoušel, ale nedoporučoval bych. Budeš mít málo karet a spousta karet bude zbytečných, protože nebudeš potřebovat moc sbírat Life Tokeny. Ve více hobitech to zase bude podle mě nuda a schíza, abys pořád věděl, kdo má co na ruce a tak. Jako zkusit to můžeš, ale nebude to úplně to pravé.

19.1.2011 22:22:14

Kadaver
No ,myslel jsem s více hobity.Tak uvidím.Třeba to už někdo tady ,kdo to už má ,prubnul.Byl bych rád ,kdyby sem dal své postřehy. Nejsem přesvědčen ,že by to byla zas taková nuda.Snad né víc něž u ostatních sólovek .Už jen právě uhlídat všechny karty u různých postav bude dost záhul.

20.1.2011 13:37:35

Vybíráme z Bazaru

Black Angel
Akt. cena: 40 €
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas