Lock 'N Load: Band of Heroes

xxxxxxxxxo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Lock 'N Load: Band of Heroes - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Lock N Load Publishing, LLC
Matrix Games
Autoři: Mark H. Walker
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy ....

Ahoj vsichni,
muzete nekdo napsat neco o tehle hre?
Jake je to ve dvou hracich a jake je to pri hre pouze jednoho hrace ....
19.5.2010 14:31:59

Jeden hráč
Hráju to zatím jenom sám jelikož jsem druhého hráče nesehnal.Ale mužu aspon pomalu pronikat do pravidel ,ač mám ke hře pravidla v češtině tak tabulky jsou v angličtině,kterou neovládám.Tak jsem tím musel ze začátku trochu prokousat ,na hru se mě sice přes rok prášilo na skříni ,tak že sem ted pravidla učil znova.Ale tomu kdo někdy hrál na počítači Steel Panthers se musí hra líbit ,pravidla jsou opravdu komplexní.Někde jsem četl že ASL jsou ještě komlexnější,ale ASL jsem hrál ze sydem zatím jen jednou a tak to zatím z vlastní skušenosti zatím porovnat nemužu.
Hra se odehrává v roce 1944 během boju amerických výsadkářu 81 a 101 výsadkové divize během vylodění v normandii.Proti nim stojí německý wermacht,výsadkaři a jednotky SS pancéřových gránátníku.Na výběr je ze 6 map a 16 scénářu a dá se stáhnout v češtině tabulka bodové hodnoty všech jednotek tak že si mužu až mě scénáře omrzí vytvořit vlastní scénáře a dají se dokoupit i rozšíření ,tak že se hra jen tak neomrzí. Samozřejmě hra je asi nejlepší ve dvouch,ale mě osobně baví i samotného aspon proniknu pořádně do pravidel.

19.5.2010 15:54:06

Dojmy
Me se hra libi pomerne hodne. Vetsinou hraju ve dvou, u bitev sam proti sobe se citim ponekud schizofreni. Hra je to ponekud komplikovanejsi, ale nikoliv tak moc. Nekde jsem cetl, ze ASL byl inspiraci pro tvurce, kteri vsak chteli vytvorit hru jednodussi. Nicmene hrac si tu uzije ruznych testu na zasah, testu na vysledek palby, u tanku na prubojnost strel a podobne. Pravidla jsou celkem jasna, dobre psana, chybi jim snad jen jedine - uceni se pravidel postupne s odkazem na nektere lehci scenare. Ja osobne bych doporucoval pro zacatek peclive vybrat scenare, nejprve pechota, pak podpurne zbrane, pak obrnence. Na uvod je pak asi nejlepsi scenar Carentan, ciste pechotni a presto hodne tezky boj ve meste.

23.6.2010 00:04:02

Scenare
A nechcete nekdo prelozit scenare ke hre do cestiny? :-) Ja bych Vas potom pochvalil pred nastoupenou jednotkou.

23.6.2010 11:24:32

čeština
tahle hra patrně ještě přeložená není že?

23.6.2010 12:08:31

Ramzke
Tady
http://shop.worldatwar.eu/?p=productsMore&iProduct=1&sName=Lock-n-Load-Band-of-Heroes-2nd-Edition

tu hru prodavaji i s ceskym manualem, ale scenare a karticky jsou anglicky....

23.6.2010 12:35:08

blesk

k tý češtině
..no a na zatrolenkách se patrně českej překlad jen tak neobjeví

23.6.2010 19:29:01

Preklady ze stranek shop.worldatwar.eu
Nevim, na kolik si cenite ceskeho prekladu, vetsina lidi, kteri sem preklady davaji, jsou defacto pekni donatori. Preklad CoH nebo L`n`L BoH vyjde na kus penez (v radu nekolika tisic korun), ktere se pri tom poctu kusu, co se tu prodava, vlastne ani nevrati. Proto jsou taky hry vetsinou prodavany tak, jak prijdou od vydavatele...

Osobne se znam s clovekem, ktery tento web provozuje. Mam k webu spoustu vyhrad, nicmene pokud chce mit vse co prodava prelozene aspon do te miry, jako ma, nedivim se mu, ze toho nabizi tak malo. Toci v tom sve penize s mizivou navratnosti. Nebyt fandou do techto her, uz by to davno nedelal.

Mimochodem, jestli je problem v tech neprelozenych kartach a scenarich, muzu s nim hodit rec.

23.6.2010 21:44:27

To MrHector
No tak to s nim urcite hod rec. Cim vic toho bude prelozene tim lepe.

24.6.2010 08:48:21

Carenten
Nemecti vysadkari maji 8 kol na to aby ubranili alespon pulku budov na vychod od silnice uprostred Carentenu. Nemci celi presile 101. vysadkove divize Spojenych statu americkych. Prvni kolo bylo spise o rychlem presunu 101. vysadkove divize a nemci se pripravili na ofenzivu v kostele s rozlozenym MG42.

Druhe kolo prichazi posily na obou strnach a zacinaji prvni prestrelky mezi nemci a amerecany. Je to spise otukavani, ale dobre mirena strela z kostela, pod vedeni Cpt. Weise vyradi ze hry nejsilnejsiho americkeho velitele Mjr. Toma. Dulezita cast hry a prvni chyby v pravidlech. Pri obnovovani moralky jsme totiz zapomeli na pozitivni modifikatory, ktere pridavaji budovy a Mjr. Tom se az do konce hry nehne z mista.

Ve tretim kole prichazi do hry americka strana z brasnou plnou TNT a nemcum prichazi na pomoc sniper, ktery by netrefil ani vrata od chliva. Mozna spatne umisteni, ale kdyz nepadaji kostky tak ani Vasilij Zajcev netrefi.

Dalsi dulezity zvrat prichazi, kdyz se americane nebezpecne formuji v budove pobliz kostela. Pokus nemeckych vysadkaru prebehnout do vedlejsi budovy s kulometem MG32 konci neuspesne za vraty kostela. Nastesti je to ke konci tahu a americti vysadkari palbou zastavuji jen vstup do budovy a jednotky Lt. Prauna pouze otresou.

Lt. Praun v dalsim kole uspesne prebiha ulici a schovava se do budovy, kterou chtel obsadit v minulem kole. Ale to uz se chysta utok na kostel z jihozopadu, kde si dve cety s M1919A4 pripravuji na znicujici utok na kostel. Cpt. Weiss je, ale mazak a povede se mu husarksky kousek v nejdulezitejsi chvili. Ve svem tahu zahaluje kostel do mlzneho oparu a americke cety na kostel nevidi a proto znici jednotky v jinem sektoru mapy.

V dalsim kole se hrdina americka ceta pokousi pouzit TNT a znicit tak jednotky Lt. Prauna na sever od kostela, ktere jiz stacili vbehnout do ukrytu budovy v minulem kole. Bohuzel dalsi chyba kdyz jsme zapocetli tereni modifikator budovy pri utoku vybusninou...

Tady bych to ukoncil, protoze tyto chyby byly dost zasadni, ale i presto se me tahle hra hodne libi a uz vim co maji na tom ASL. Ale kdyz to tak vidim, jak to hrajem, tak bychom v ASL sekali jednu chybu za druhou. Dalsi scenar bude urcite zase lepsi po pravidlove strance a az odladime, pustime se do zbranovych tymu a vozidel. Doufam, ze chyby ktere jsem objevil v pravidlech Sasu zase nabudi na dalsi scenar a prostudovani pravidel. :)



6.3.2012 11:20:16 | Upraveno autorem (porovnej)

andik007
Moc pěkně napsaný.
Jak je hra náročná ve srovnání s Valor & Victory? Ne že bych chtěl měnit, ještě nemám zažitá celá pravidla V&V ale zajímají mne i další válečné hry.
ASL bude jistě hrou kvalitní ale zatím je pro mě mezník V&V co se týká náročnosti pravidel i času.

29.1.2013 14:24:31

Scout
je to pomerne narocne na zapamatovani ruznych modifikatoru apod...

clovek musi mit trochu nahrano, aby si to vzil. pak se to da.

29.1.2013 16:07:12

andik007
Tak mě zatím stačí na zapamatování Valor :-).
Díky za info.

29.1.2013 16:22:06

Vybíráme z Bazaru

Mombasa (ve folii)
Mombasa (ve folii)
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas