Lisboa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Eagle-Gryphon Games
Autoři: Vital Lacerda
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra v 2 hracoch


Uvazujem o kupe hry Lisboa alebo Gallerist, vzhladom na cenu budem si musiet vybrat len jednu z nich. Hru budeme hrat vacsinou vo dvojici. Chcem sa spytat ci hra pri hre 2 hracoch funguje a neubera hre zazitok? Ktoru by ste skor odporucili ?
17.3.2020 17:03:52

vo dvojici nefunguju
tieto hry su dobre hratelne iba v plnom pocte. Gallerist je vo dvojici iba polovicny zazitok. Ide o to, ze v hre je moznost vykopnut spoluhraca s akcneho políčka, čo mu umozni urobit akciu mimo svojho tahu. Toto sa pri hrani vo dvojici skoro nedeje a pritom je to jeden z najdôležitejších mechanizmov v hre. Vo dvojici som to hral iba raz a bolo to o nicom. btw gallerist je najlepšia Lacerdovka.

Lisboa je v podstate hratelna, ale budete mat vela miesta na stavanie budov, takze odpada stres, ci ti niekto nevyfukne miesto, nesplni stavebny plan a pod. Taktiez bude lacnejsie davat workrov na plan, kedze musis platit ak je niekto na tom mieste kde chces ist.

17.3.2020 17:34:22

ad Lisboa vs. Gallerist
Souhlas s LoLem - Lisboa je pro dva určitě lepší, ale obě hry září až pří třech čtyřech hráčích. A obě jsou skvělý.

17.3.2020 22:57:25

;-)
Lisboa som vo dvojici nehral , ale pri hre dvoch hráčov sa používa záslepka ktorá prekryje E - rad takže miesta na stavanie obchodov a budov je menej a ďalej sa umiestňujú úradníci nehrajúcej farby , takže ani umiestňovanie úradníkov až také lacné nebude.
Podľa môjho skromného názoru práve Lisboa je najlepšia Lacerdovka.
Gallerist je super hra o tom nie je pochýb, ale ja som nemohol prehryznúť skutočnosť, že na hracom pláne sú na jednom námestí štyri úplne rovnaké galérie čo je nezmysel ktorý nenájdete nikde vo svete , myslím, že ani v Číne nie.

17.3.2020 23:42:59

springb

pozri si hustotu galerii napr. v tejto štvrti.
http://www.nycatelier.com/map-galleries.html

18.3.2020 00:36:15

To sme sa nerozumeli
Ja som sa zrejme zle vyjadril, mne nevadí, že na jednom námestí sú štyri galérie, mne vadí, že celé námestie tvoria štyri navlas rovnaké budovy! A pritom stačilo tak málo, trochu pozmeniť obvodové múry.
Ale opakujem, hra ako taká je dobrá to áno.

18.3.2020 07:07:53

i!

Lisabon v 2p je velmi dobre hratelny. Zial galerista v 2p nie je bohvie co a dalsi hrac ho hodne vylepsi. Ked sa rozhodujes medzi tymito 2 kuskami a budes hrat iba v 2p, potom jednoznacne lisabon!

9.6.2022 07:24:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Squaring Circleville
Squaring Circleville
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas