Liberty or Death: The American Insurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Liberty or Death: The American Insurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Harold Buchanan
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ karty ve vlastní grafice

Zdravím,

do souborů nahrán můj překlad karet, pomůcek pro hráče a schématu Bitev a Zimního ležení v CZ a vlastní grafice.

Pár poznámek k překladu:

- tentokrát jsem zvolil ve spoustě místech velmi volný překlad. Je to zejména proto, že kombinace roky na kartě/podnadpisy/fluff v playbooku (a občas historické obrazy využité jako ilustrační obrázky) a skutečnost se občas buď neslučují (příkladem budiž karta 68 - playbook odkazuje na La Fayettovu plánovanou invazi, roky karty jsou 75-76 a ilustrace patří bitvě o Quebec 1775 a efekt karty je vskutku invaze - nicméně La Fayette dorazil do války někdy kolem 1777 a jeho plánovaná invaze do Kanady zůstala na papíře a vůbec se nekonala) nebo by byl překlad nemastný - na spoustě karet je ve fluffu “backlash” v tisíci a jednom provedení. Takže jsem podnadpisy uzpůsobil tomu, co má karta v playbooku a co se skutečně dělo, stejně tak jsem se snažil u ilustrací. Nicméně obsahově a pravidlově je vše beze změn, jen jsem upravil fluff.

- pro Regulars jsem zvolil “Pěšáky” (namísto pravidelných jednotek) a důvod je jednoduchý - války se účastnilo přes 100 Britských regimentů a kromě několika dragounů a artilerií byli všechno pěšáci; dragouni jsou původně také jízdní pěchota; a v kontextu hry se jedná o červenokabátníky, což je výhradně pěchota.

- pro herní kontext ještě užité termíny: kostičky (pěšáci+toryové+kontinentálové) = oddíly; + domobrana/válečníci = jednotky; + stavby (pevnosti/vesnice) = komponenty

Tisk karet je na A3, oboustranně barevně, 350g papír, překlopit po kratší straně, přelakovat a řezat podle líců (lišty předtištěny)

Překlad nabízím, nevnucuji, zejména protože jsem ho dělal opravdu volně a tak aby se líbil hlavně mě, ale když už jsem ho vytvořil, tak se s ním podělím a snad někomu udělá radost :)

Přeji hezký den.

 

19.9.2021 09:53:23

Díky, rád se podívám a s kamarády využiji až se to zobrazí v souborech. Hezký den Petr

19.9.2021 11:33:48

Vybíráme z Bazaru

Lewis & Clark: Cesta na severozápad
Lewis & Clark: Cesta na severozápad
Akt. cena: 660 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas