Level 7 [Escape]

xxxxxxxooo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Level 7 [Escape] - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Privateer Press
Autoři: Will Schoonover
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Scénář 5 - gameplay + lockdown

Hraju tuhle hru i tento scénář po delší době a nejsem si jist, jestli správně. Podařilo se mi totiž zdrhnout podezřele snadno, aniž by se spustil lochdown nebo expandovaly roje klonů.
Našel jsem tunel, stráže se z něj pohnuly, podařilo se mi najít obchvat, takže jsem se dvěma vyhnul a další dva jsem outwitnul. Otevřel dveře a pláchl. Jako nic.
Takže se ptám - pravdu je prázdný threat pool v tomto scénáři jediný způsob, jak spustit lockdown - a opravdu roje expandují pouze při lockdownu? Nebo dělám něco špatně? Pamatuju si totiž, že když jsem to hrál kdysi, tak to taková lambáda nebyla.
12.6.2016 18:37:33

...
Ahoj, už som ten scenár dlho nehral, ale Scenario zošit na str. 11 uvádza:

"GAMEPLAY
Ignore the icons on the starting tiles when spawning.
Clones do not spawn on fear tiles. A clone spawns adjacent to a swarm marker on the closest tile to the player who drew the event card.
ln addition to activating normally, clones activate if you place a swarm marker on their tile. Clones do not stop on tiles with swarm markers. If you place a swarm marker on a tile with one or more guards, remove the guards from play.
Guards pass through locked doors without removing the locked door markers. Lockdown starts when a player draws the last tile in Stack A.

LOCKDOWN
At the end of each turn during lockdown, add a lockdown token to the pool and roll a number of dice equal to the number of lockdown tokens in the pool.

- In a one- or two- player game, the swarm expands if the roll includes two matching icons.
- In a three- or four- player game, the swarm expands if the roll includes three matching icons.

When the swarm expands, remove all the lockdown tokens from the pool. Then place a swarm marker on every tile connected by a door to a tile with an existing swarm marker. Locked doors do not stop the expansion of the swarm."

Pomohlo? :-)

13.6.2016 19:27:37

RogueKeeper
Ty máš ve Scenarios tuto větu?
"Lockdown starts when a player draws the last tile in Stack A."

V mém Scenario booku je poslední věta odstavce:
"Guards do not move onto tiles with a swarm marker, and they pass through locked door without removing the locked door markers."

I v Errata stojí, že tohle je poslední věta odstavce Gameplay.

Každopádně pokud mám chybu ve Scenarios, tak díky moc. Rozhodně pomohlo. Dává to teď smysl.

13.6.2016 20:07:56

...
Potom máš asi novšiu verziu scenario booku s implementovanými erratami. Ja som to hral iba v pôvodnej verzii, takže nemôžem porovnávať.

Isté ale je, že autori urobili pravidlá zbytočne komplikované. Potom to tak vyzerá že vydávajú aj niekoľko opráv...

13.6.2016 20:58:09

Scénáře
Ahoj asi to sem úplně nepatří, ale nemá někdo k dispozici knihu scénářů v pdfku? Pokouším se o amatérský překlad ale nepodařilo se mi ty scénáře sehnat.

14.6.2016 14:08:01

...
Neviem, či Privateer Press vôbec niekde zverejnil zošit scenárov v PDF... Ak by ti to pomohlo, mohol by som ti oskenovať všetky jeho strany a z tých urobil PDF. Alebo poslal ti iba obrázky a ty by si text z nich hodil do Optical Character Recognition. Ak ti to bude stáť za námahu.

14.6.2016 21:57:00

Vybíráme z Bazaru

 Brew Crafters
Brew Crafters
Akt. cena: 590 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas