Last Night on Earth: Survival of the Fittest

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Last Night on Earth: Survival of the Fittest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Last Night on Earth: The Zombie Game
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem to je?

Dostal jsem možnost výhodně koupit toto rozšíření. Můžete prosím někdo stručně popsat o čem to rozšíření je? Např. co "umí" barikády, žetony stok, jak se dají ve hře používat zbraně zombie, taktika hrdinů a hlavně, jestli to rozšíření za nákup stojí :) Děkuju.
18.7.2010 12:49:34

rbx

Deskovec
nevim ted kde, ale někde Merlin psal, ze toto rozšíření, oproti tem ostatním malým, opravdu stojí za to a přináší do hry spousty zlepšení.

18.7.2010 13:16:12

rbx & Merlin
Na první pohled mě taky zaujalo, ale nechci kupovat zajíce v pytli. Prohledal jsem diskuze kolem LNOE, ale nikde jsem od Merlina nic nenašel, i když mám pocit, že někde jsem kdysi cosi také zahlédl, takže: "Merlinéééé, pomóóóc ... " :)

18.7.2010 15:19:33

re
Jako malé rozšíření je suverénně nejlepší, doporučuju!

18.7.2010 18:56:46

s
Hru nemám ale stímto rozšířením jsem ji hrál a myslím si že je dobré. Unikatní věci a taktika jsou povedené a grave weapons jsou skvělá protiváha

18.7.2010 19:02:13

rozšíření
Ufff, to je po mě sháňka, už jsem tu :-)

Mě přijdou ty malý balíčky pár karet jako zlodějina, ale tohle jediné jsem si pořídil - kromě toho, že přidává pár obligátních karet hrdinů a pár karet zombie, tak jsou tu tři velké novinky:

1) Karty zbraní pro zombie: některé zombie mohou být nově ozbrojené různými vymoženostmi jako jsou vidle, srp nebo ostatný drát - jsou tak v souboji více smrtící.

2) Karty taktik pro přežití: karty událostí pro hrdiny, obvykle obranné a posilující efekty.

3) Karty unikátních předmětů - zvláštní mocné zbraně a pomocníci.

Z dalších novinek je vhodné zmínit:

Barikády - hrdinové mohou kolem zdí budov stavět barikády, které částečně zabraňují pohybu zombie - při hodu 4+ zombie projde, jinak ne.

Stoky - na mapu se rozmístí poklopy a je možné si zkracovat cestu pod městem stokami.

Kombinování předmětů - je možné lepící páskou slepit např. dvě pistole a střílet z nich současně :-)

Atd...

Všechny tyto doplňky se přidávají do hry pomocí bodového systému z velkého rozšíření (tedy každý doplněk má cenu v bodech buď pro zombie nebo pro hrdiny a ve výsledku by měla být hra vyvážená, případně přízivěji nastavená pro slabší stranu).

Součástí rozšíření jsou i čtyři nové scénáře, které využívají nové možnosti a jsou poměrně složité :-)

Mimochodem, zbraně zombie se řeší žetonem, který se podkládá pod figurku - existuje i speciální (a opět ošklivě předražené) balení asi dvanácti figurek, které přímo představují zombie s danou zbraní...

18.7.2010 19:40:14

off topic
Nechtěl jsem kvůli jedné žádosti zakládat nové téma. Na základě vašich doporučení jsem se rozhodl výhodně koupit toto rozšíření a i když jsem ho zatím hrál jen málo, souhlasím že je vydařené. Měl bych na Vás ale jednu prosbu. Výhodná koupě spočívala v tom, že není v úplně 100%-ním stavu. Několik karet "lehce" opotřebovaných, ale 2 mají bohužel popsanou(spíše počmáranou) přední stranu. Ne, že by se s nimi nedalo hrát, ale je to vada na kráse, které mi nedá spát. Mohl by někdo prosím odfotit, nebo nascanovat (klidně jako ukázku do záložky obrázky) líce těchto 2 karet? (já bych je pak s dovolením využil jako polepky poškozených karet). Jedná se o karty "Spray can blowtorch" (karta survival taktiky)a "Use the sewers" (karta Survival taktiky). Díky.

4.8.2010 20:52:13

rbx

Deskovec
zitra to v práci udělám. Jinak já jsem z toho rozšíření nadšený. Hráli jsme na Warconu dva velké scénáře, první byla obrana obarikadovane haciendy a nošení zetonu z venkovních budov zpět do haciendy. Druhy byl o nalezeni dvou stop v Unique items a vždy po nalezeni stopy se určil další postup a i když jsme měli skoro celou dobu jako zombie navrch, 5 kol před koncem, kdy zombie obklicily hrdinu, co nesl dukazy do nemocnice, přišla hrdinům karta druhého mestana a tím jsme byli zariznuti. Ale super zalezitost, vřele doporučuju. Kvůli atmosfere jsem nasadil i figurky Zombie with Grave Weapons a je to bomba, hlavně Crawling Torso je super :-)

4.8.2010 21:19:00

deskovec
kdyz budes primerene pridrzlej, tak si o ty 2 pocmarane karty napises vydavateli ;)

4.8.2010 21:36:57

rbx
Moc děkuju. Už se taky těším, až tomu dáme pořádně na frak. Zatím na to slyším jen samou chválu.

4.8.2010 21:38:31

deskovec
ostatne ja uz jsem zazil i to, ze jsem rozbalil uplne novou hru z folie, otevrel krabici a vykouklo na me lihovym fixem namalovane slunicko na desce s zetony :-) Tak sem chvili premyslel, jestli nejde o nejakou unikatni vyherni krabici, ale vydavatel se tvaril ze ne .. a urcite me jeste podezrival, ze jsem si ho tam namaloval sam, nebo v nestrezene chvili nejake nezbedne ditko ... ale dodnes to mam schovane :)

4.8.2010 21:39:46

naskenované karty
tady jsou:
http://rapidshare.com/files/411065603/LNOE_karty_tactics.zip (MD5: 50B3206B718F74B787974920E51E4DA9)

Mám to naskenováno komplet, tak to nebyl problém :-)

4.8.2010 23:28:06

Merlin
To je přesně ono. Jsem tvým dlužníkem. Děkuju.

5.8.2010 17:49:02

Vybíráme z Bazaru

Barcelona ENG
Barcelona ENG
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas