nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Kuky se vrací

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 3 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština:
Vydavatelé: Bonaparte
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: neuvedeno
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Malého Kukyho, nejoblíbenější hračku šestiletého Ondry, vyhodili na skládku! Jestli se chce vrátit, musí se postavit na své plyšové nohy, naučit se překonávat strach, získat si přátele a porozumět lesní moudrosti. Teprve pak se mu snad podaří najít cestu domů a možná se i stane hrdinou. Ale cesta je dlouhá a únavná a ne všichni, které potká, mu chtějí pomoci!

Jedná se o klasickou házecí hru stylu "Člověče, nezlob se!", avšak cesta figurek je ve tvaru spirály a čím dále figurky dojdou, tím více jsou unavené a jdou pomaleji. Ve hře můžete hrát za Kukyho, Hergota, zlého Anušku nebo žlutého lesního bůžka na které občas číhá nástraha ve zlého Anušky nebo bonus ve formě kapitána von Hergota.

Příprava hry

Hra je na přípravu jednoduchá - hráči se dohodnou, za koho kdo bude hrát. Postavičky nemají žádné speciální vlastnosti a jsou si tak rovnocenné. Hráči postaví své figurky na start. Dále potřebujete hrací kostku, která je součástí balení.

Průběh hry

Cesta domů sestává z barevných úseků, kde postupně přestávají platit vyšší čísla na kostce. Když hráč hodí více, než je v daném úseku dovoleno, nikam nejde, odpočívá a čeká na svůj další hod. Pokud stoupne na políčko s Anuškou, musí počkat, až jej některý z hráčů předběhne. Pokud stoupne na pole s Hergotem, může hodit libovolné číslo a vždy půjde kupředu (není unavený). Postavičky se nevyhazují na začátek hry, jako v Člověče, ale posunou se pouze o počet bodů na kostce zpět, což je stále přijatelná varianta.

Konec hry

Hra končí, když se hráči doplazí do středu hracího plánu, který je ozdoben velkou růžovou hlavou Kukyho. Vítězem se stává hráč, jehož postavička se doplazí do cíle jako první!

Autor: Kubajz