Kuba - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Eggert-Spiele
Filosofia Editions
Rio Grande Games
Autoři: Michael Rieneck
Stefan Stadler
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je - Kuba?

Tak se dívám na moc pěkné obrázky, pročítám pravidla a vypadá to hodně zajímavě. Taky jsem na planetě četl, že je to hra vzdáleně příbuzná Puerto Ricu. Budovatelská, poměrně složitá, navíc kompletně v čj. Mohl by někdo porovnat třeba právě s PR nebo jen přidat vlastní zkušenosti s touto hrou?
30.4.2009 11:48:26

Kuba
Tak porovnat s PR bohužel nemohu, ale:
Hra je pokud se nepletu od tvůrce Pilířů Země - grafika je nádherná.
Hra je kompletně v češtině, avšak zde se bohužel vyskytly chyby (některé karty budov jsou špatně popsány) - což mě celkem zklamalo.
Hru hrajem nejčastěji ve dvou (doporučuji však více hráčů) - ve dvou hra trvá něco málo přes hodinu
Hra komplexní je - vítězství je možno docílit několika způsoby
Pěstování třtiny - palení rumu, pěstování tabáku - vyrábění doutníků, pěstování citrusu...a následné odvážení lodí za vítězné bodo (VB), stavba hotelů (VB), výčepu (VB), kuřácký klub (VB), banky (peníze), atd...možností je
Je na každém, jak bude na svojí farmičce hospodařit a co bude pěstovat.
Dále získáváme body za plnění zákonů...placení daní, cla...mohou pomoct dotace a prípadně poškodit dekrety ...

Hra je nekonfliktní...stane se, že soupeř zabere dřív alternativní povolání, nebo naloží loď dříve (praveděpodobnost roste s počtem hráčů - jako pilíře - ve dvou je možností více ve čtyřech méně)

Náhoda je zde zastoupená v kartičkách lodí. Nevíme jaké budou k použity. - tudíž je těžké odhadnout co vlastně pěstovat

Hra určitě stojí za vyzkoušení:)

30.4.2009 12:37:59

Seils
Díky za info. Pilíře Země hraju rád, a grafika je tam nádherná. Stejně pěkně vypadá i Kuba. Když se naskytne příležitost, určitě ji rád vyzkouším.

30.4.2009 19:25:27

Kuba vs Pilíře
Osobně mám Kubu raději....ale je to tím, že jsem si Kubu koupil dříve a Pilíře mi ji v hratelnosti až moc připomínají:) možná je mi i tématicky blíže...ale to je všechno subjektivní:D

30.4.2009 19:47:01

Kuba vs Doba kamenná?
Můžete někdo srovnat tyto dvě hry? Proč zvolit Kubu a ne Dobu kamennou, nebo naopak? Případně může napsat mini žebříček těchto dvou her a Pilířů země? Všechny tyto 3 hry se mi líbí, zejména po grafické stránce, četl jsem zatím pravidla jen ke Kubě a Pilířům a zřejmě v budoucnu zakoupím.

13.8.2009 21:07:57

česká verze?
Dostal jsem nabídku na koupi této hry za rozumný peníz. Problém je v tom, že prodávající ji nehodlá rozbalovat před prodejem a tak bych potřeboval od znalé osoby vědět, zda: Pokud je na zadní straně hry český popis s tím, že jsou ve hře pravidla v češtině i slovenštině, tak mohu předpokládat, že jsou i karty česky nebo ne? Děkuji.

6.9.2009 15:43:50

česká verze?
Ano. Kuba je od Blackfire kompletně lokalizovaná, včetně karet a referenčních karet.

6.9.2009 15:54:50

qwc

Kuba vs. zbytek sveta
koukam, ze se tu na Kubu nejak zapomelo:) pridam prispevek a doma pak napisu recenzi, protoze vidim, ze jeste zadna napsana nebyla.

Kuba je opravdu komplexni hra, moznosti je vicero. opravdu by se dala porovnat s PR, co se tematiky a tak nejak i stylu hrani tyce, jsou tam samozrejme odchylky.. Ja se musim priznat, ze jsem byl nadseny, kdyz jsem Kubu vybalil zpod stromecku a videl krasne maluvky, nadherny obal a nadpis "Kuba - hra o moci, doutnících a rumu".. rikal jsem si JO! tak tohle me urcite bude bavit.. po prvotnim nadseni jsme ji s bratrem hned rozbalili, nechali se unaset krasou cele hry, mnozstvim zetonku, karticek, fufliku, kosticek a vseho mozneho.. karticky a kosticky zbozi, produktu a surovin vypadaji, jakoby z oka vypadly stylem a zpracovanim tem z Cayluse.

prvni hra byla trosku zmatecna, navic se cela hra odehrava v pouhych 6ti kolech, takze nejaka predem extra vybudovana strategie neda moc hrat (nebo jsem to nehral dostatecnekrat, abych tomu prisel na chut).. spis mi prislo, ze se musi kazde kolo vytezit ze hry co nejvic.. na problem jsem narazil, kdyz jsem si vymyslel napriklad ze budu pestovat tabak, nasbiram si suroviny na stavbu tovarny na doutniky a pak kurackeho klubu a budu vyrabet a nasledne prodavat doutniky za vitezne body misto odvazeni na lodich.. a pak mi nekdo jednu z tech budov vykoupil a cela ma strategie sla do kopru a uz nebyl cas vymyslet nic jineho kloudneho..

uprimne mi moc nesedi zpusob hrani delnika a predaka na plantazi.. potreboval bych toho aktivovat mnohem vice, nez muzu s timhle hernim systemem. moznost uplaceni politiku a schvalovani zakonu, dotaci, dani a podobne je krasny clanek hry.. nicmene porad mi to nedokazalo vyvazit (pro me osobne) nedostatek prave v pohybovani se a aktivovani budov na plantazi.. to je podle me zkratka nedoresene, nebo to musim hrat jeste mockrat, abych se naucil nejaky funkcni zpusob:)

hral jsem kubu tak 5x za ty zhruba 3 roky, co ji doma mam, je to hra zajimava, dosti podobna PR, ale musim rict, ze PR je pro me vic uz jen tim, ze neni omezene poctem kol a ma pro me privetivejsi herni system, kde mam pocit vetsi variability..

mozna by opravdu stacilo jen se nad Kubou vic zamyslet, vickrat si ji zahrat a zkouset.. ale komentar pisu ted a muj aktualni nazor je takovyhle.. kdyby se neco zmenilo, dam vedet:)

12.1.2011 10:54:43

to qwc
V tom je právě ten vtip, v jednom kole zvládneš prostě na tý svý plantáži jen něco. Proto musíš inteligentně stavět budovy, abys mohl jedním políčkem aktivovat vše potřebné bez nutnosti přesunu dělníka :-)

12.1.2011 11:16:11

brblo
Hral som Kubu asi 30krat a neomrzela.Odporucam vsetkym milovnikom euro hier.

10.6.2011 01:18:46

Vybíráme z Bazaru

DIVUKRAJ FUNKARTY-CZ ZDARMA 2 x KARTA VÝSTAVIŠTE
DIVUKRAJ FUNKARTY-CZ ZDARMA 2 x KARTA VÝSTAVIŠTE
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas