Krajina zvířat

xxxxxxxxxo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Krajina zvířat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Johan Benvenuto
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čáp (duch přírody) má dávat za splnění podmínky 6 bodů, nikoliv 4

Ahoj, na kartě ducha přírody s čápem, který dává body za skupiny budov, je tisková chyba (ve všech jazykových verzích). Je to zřejmé z příkladů v pravidlech i v porovnání s kartou kočky. (A je to potvrzené autorem.)

Správně má dávat 6 bodů za skupinu alespoň dvou sousedících budov, nikoliv 4. (4 body dává právě kočka za každou skupinu alespoň jedné budovy, což se dělá snáze.)

Je k tomu vlákno na BGG: https://boardgamegeek.com/thread/3279706/stork-2-houses-4-points-or-6

Někdo psal prý do Asmodee USA a že by údajně měli jednat na nápravě a poslat opravenou kartou těm, kteří hru mají, ale nic bližšího tam zatím není.

Má nějaké info prosím @Michal-BF? Budete skrze Asmodee opravené karty rozesílat? Díky.

_____________________________________________
· šéfredaktor aktualit, schvalování a správa videí
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

2.5.2024 09:32:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Oficiální komuniké od Libelludu je, že to nemá to žádný vliv na balanc hry. Jediné, jak se toho dá všimnou je, že v pravidlech je ta karta jinak než ve skutečnosti. Náhradní karty na pokrytí celého nákladu nebudou, mám informaci, že nám jich pošlou asi 100, kdyby to někomu hrozně moc vadilo. Kdy dorazí, netuším.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.5.2024 10:59:27

@Michal-BF Já určitě zájem mít budu, na tohle jsem docela "autisticky" zatížen. :)

Jasně, bodově to bude rozdíl třeba 8 vs. 12 VB, nejvýše tipuju 12 vs. 18 (za tři skupiny alespoň dvou budov), což nemusí být tolik, ale není to ani úplně málo. Já třeba ženu porazil jen o pár bodů. Navíc to je nefér vůči tomu, kdo by měl ducha přírody tu kočku, která ty 4 VB dává za mnohem snazší podmínku. I to jeden hráč na BGG rozebíral a přepočítával na body, že kočka je lepší volbou než čáp i při správné hodnotě karty, natož když tam je tahle chyba..

Samozřejmě když o chybě vím – a budou vědět i další –, tak je půlka problému “vyřešena” a započítám(e) si body správně.

Tak pak dejte prosím nějak vědět (ideálně i sem do vlákna), kdy a jak se o ni můžeme hlásit. Díky za info.

_____________________________________________
· šéfredaktor aktualit, schvalování a správa videí
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

2.5.2024 11:15:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Diamant
Diamant
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas