Knížata z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 157x (Seznam vlastníků)

Knížata z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Kosmos
Mayfair Games
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Nová verzia kartových Osadníkov - Princovia z Katanu

Určite už väčšina z vás o pripravovanej novej verzii kartových Osadníkov počula (a tí, čo nie, tak počujú teraz). Tak by som rád otvoril tému všeobecného pokecu o tom, či si myslíte, že nová prerobená verzia bude mať úspech a či by ste si ju zadovážili?

A natíska sa tiež otázka lokalizácie - keďže bola lokalizovaná pôvodná verzia u Albi?
20.9.2010 21:53:44

Teď
už se rád zapojím :)

Hru mám v hledáčku a rozhodně se mi líbí její nová grafika a principy. Např. abych mohl zahrát kartu žháře, potřebuju napřed mít speciální budovu, která mi to umožňuje (nějaká polorozpadlá chatrč či co). Hra dostala víc fantasy nádech díky ranému středověku a díky různým érám, ve kterých se odehrává (Éra zlata, hrdinů a pokroku).

20.9.2010 21:58:50

nevim, nevim
Priznam se, ze mi neni jasny, proc se vydava hra, ktera ma zpristupnit mladym lidem jinou, 10 let starou hru. Dneska je prece hafo dobrejch her pro dva - uz jen v Kosmos edici. Tauber proste zdima porad jeden a ten samej napad, meni grafiku, prodava a ubira pravidla - nebylo tady uz Anno 1701? Chce to spis neco novyho.

20.9.2010 22:06:07

fanoušek
Jelikož mám hru hodně rád a nestydím se za to a navíc je hra vydávána k jejímu jubileu, tak proti tomu nic nemám. Kdo nechce, ať nekupuje. Teuber ji rozhodně nikomu nenutí. Kdyby bylo Anno 1701 k sehnání v češtině nebo angličtině, tak si ho pořídím. Já si naopak myslím, že her je na trhu přebytek a dnešní nováčci ztrácí o staré hry zájem už jen z principu, protože nové hry by teoreticky měly být mnohem lepší a propracovanější.

20.9.2010 22:20:48

Havelock
Ja mam Anno 1701 v nemcine ac nemecky neumim. Bez problemu hratelny, klidne si to porid, pokud to rozhodnuti stoji jen na jazyku. Nicmene byt s prihlednutim k faktu, ze mi Teuber neco nenuti a ze je to vlastne oslava jubilea, by mi asi delalo problemy koupit si odlehcenou variantu originalu. Na kritiku nelze reagovat "nechces-nekupuj", pozor na to.

20.9.2010 22:45:05

pozor
Ty jsi ale kritizoval Teuberovu strategii, ne hru. Na to jsem Ti odpověděl, že jeho strategie je podle mě v pořádku a proč.

20.9.2010 23:08:34

Vyzkoušeno
hra mě mile překvapila. Zrychlili ji, karet v tematických sadách je méně, ale určitě tam nechali ty efektivní karty a ne jen nějaké situační. Zatím jsme hráli jen sadu Pokrok.
Vlastním i předchozí verzi se 3 rozšířeníma. Stejně hrajeme jen jedno z rozšíření "Kupce a barbary", protože nám přijde tématicky zábavné. A už po první hře Knížat se k ní budeme asi těžko vracet. Jsem zvědav na další sady co jsou v krabici.


Teď se ještě dívám na BGG a už existuje rozšíření Dark Age, kde jsou další 3 tématické rozšíření a jsou tam aji ty karty s Barbarama a mnohem lepe hratelné. Tak to bude šupa jestli třeba jednou vyjde i to.

27.7.2012 09:00:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
Jak už jsem uvedl jinde, rozšíření je must have - perfektně rozšiřuje možnosti hry a jestli ji Albi nevydá (jak bývá na našem trhu již zvykem o pevnosti železné košile), tak to bude velikánská škoda pro všechny, kdo si tuhle hru chtějí užít v české lokalizaci. I tak je samotný základ velmi dobře hratelný, ale s rozšířením je to vylepšení hry asi jako Města a rytíři pro deskový Katan. Je tam třeba duchovní balíček, který vám umožní přidat se na stranu katolícké víry nebo různých severských božstev. Bomba!

27.7.2012 15:10:40

Havelock
Na ty rozšíření jsem se díval a už mám rozjednanou koupi anglické verze i s rozšířením. Koupím to v cizojazyčné verzi, právě z důvodu co píšeš.

27.7.2012 20:42:59

Rozšíření
Tak mi to nedalo a napsal jsem do Albi. Odpověď:

Dobrý den,
těší nás Váš zájem o hru Knížata z Katanu.
Výhledově toto rozšíření plánujeme vydat, ale nemohu to na 100% slíbit. Závisí to hlavně na tom, jak se hře na trhu bude dařit a také na výrobci a jeho cenách.

Hezký letní den

S pozdravem Michal Šmíd

Přítelkyni tato hra šíleně baví (máme původní verzi), ale s angličtinou na tom není nejlépe. Takže to risknu, pořídím českou verzi a budu doufat v dobrou prodejnost :)

6.8.2012 17:43:27

ad rozšíření
...tak já to teda taky podpořím :-)

6.8.2012 17:45:36

První dojmy
...tak musím říct, že hra velice mile překvapila. Zatím máme za sebou něco okolo deseti partií a můžu říct, že hra je opravdu zábavná a svižná :-) Za sebe mohu jen a jen doporučit.

15.8.2012 15:31:22

Princovia z katanu
Princovia z katanu to je zas nejaka nova hra alebo su to Knížata z Katanu o ktorom sa tu debatuje?

Tak som na to prišiel podla odkazu,žiadny princovia ale Kniežata z katanu.To len pre info. bol som z toho uplne pomyleny.

2.9.2012 19:09:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Age of Darkness
psal jsem do Albi, napsali mi, že záleží na úspěchu základní hry... tak kupujte kupujte, já už ji mám... ať už tu máme české rozšíření ;-)

23.9.2012 14:33:48

Rub karet
Prosím, rub karet má české nápisy?

25.10.2012 22:23:21

Čindi
Ano, ale můžeš spokojeně kupovat cizojazyčné rozšíření :-)

Teda abych byl přesný, nápisy tam jsou. Ale vždy se hraje s karatam rozšíření v oddělených hromádkách. Takže můžeš mít českou verzi základu a rozšíření v cizím jazyce.

26.10.2012 06:37:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Knížata
Jsou ještě k něčemu původní karetní Osadníci? Přinášejí nějakou výhodu oproti této hře, nebo po zahrání Knížat už se k nim nikdy nevrátíte?

1.11.2012 17:43:02

PJ

ikri
Ta hra je malinko jiná, ale změny v Knížatech mi připadají vesměs k lepšímu, takže karetní Osadníky zanedlouho dám do bazaru za nějakou příjemnou cenu...

1.11.2012 18:16:04

Vybíráme z Bazaru

Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas