Knížata z Katanu

xxxxxxxxoo hodnoceno 157x (Seznam vlastníků)

Knížata z Katanu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Kosmos
Mayfair Games
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla

Když přijde do hry karta Vánoce, tak se podle pravidel všechny karty zamíchají tak jako na začátku. Znamená to, že karta vánoce bude opět jako čtvrtá od spodu? Nebo se zamíchají všechny karty dohromady?
Často se na kartách objevuje sousloví vloží naspod (svého) dobíracího balíčku. Jakého svého? Vždyť karty se dobírají ze čtyř hromádek, ketré jsou k dispozici oběma hráčům.
5.10.2012 11:36:08

skyfire
1) Já jsem to pochopil tak, že to nachystáš úplně stejně jako na začátku, tzn. Vánoce jsou 4. karta od spodu.
2) Naspod svého balíčku chápu jako mnou vybraného, tzn. libovolného z těch 4 balíčků. Vycházím z pravidel pro výměnu karet.

Některé věci jsou tam bohužel popsány dost nešťastně.

5.10.2012 11:47:06 | Upraveno autorem (porovnej)

..
Aillas : ad 2) taky to tak chápu, ale plete mě slovo svého. Já bych tedy raději volil libovolného a bylo by to jasné.

5.10.2012 11:51:53

...
Možná, že tím "do svého" bylo myšleno do balíčku, kam daná karta patří. Jako že je to její balíček :-) Výsledek bude ale pořád stejný, prostě jeden z těch čtyř.

5.10.2012 12:08:05

all
ad "svého": vztahuje se to na hru s dalšími érami ne na základní hru.

5.10.2012 12:54:20

Beholdere
poupravím tě, "svého" se používá v turnajové verzi hry, kdy každý hráč má vlastní kopii této hry a vlastní dobírací balíčky.

5.10.2012 13:20:43

Lumirius
A já si to myslel, ale nebyl jsem si jistý a jelikož nemám hru u sebe, tak jsem si to nemohl ověřit :)

5.10.2012 19:27:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Ad "vlastní"...
... "(vlastní)" platí pouze pro turnjovou hru, viz detailní popis karet pro jednotlivá období na konci pravidel.

První bod je správně, karta Vánoce bude vždy čtvrtá zespoda, aby nikdy nebyla jistota pro hráče, které z karet se v daném "roce" objeví.

6.10.2012 01:46:14

DaViD82
Karta Vánoce tam vážně je? V originále je to Nový rok, tak to docela zírám :D

6.10.2012 11:47:34

Pirátksá loď
Jde pirátskou lodí odstranit také Velká obchodí loď ? Na kartičce pirátské lodi a také v pravidlech se píše jen o Obchodní lodi a dle mě je Velká obchodní loď něco jiného, tak bych řekl, že ne.

14.10.2012 16:24:53

Pir. loď
Dle mého určitě ano, jelikož ve specifikaci má "Jednotka - Obchodní loď".

14.10.2012 19:51:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Doktor, Lazne a zlodej
Mam dotaz z trochu jineho soudku. Vlastne dva, takze poporade:
1) Lazne a doktor - chapu, ze ucinek lazni je, ze ochrani proti moru vsechny 4 krajiny nalezici jednomu mestu, ve kterem lazne stoji. Jak je to ale s Doktorem? Rika se u neho, ze si hrac vezme surovinu ze vsech krajin sousedicich s laznemi. Plati to taky na vsechny 4 krajiny, nebo pouze pokud lazne primo sousedi s krajinami (podobne jako velka obchodni lod, napriklad).

2) Zlodej - pocitate 7 surovin vcetne, nebo az od 8? A co kdyz hrac nema zadnou vlnu ani zlato, ale pouze mraky jinych surovin?

23.10.2012 10:10:05

JaraT
1) Nemám hru teď u sebe, ale podle wordingu to vypadá jednoznačně na přímo sousedící s kartou Lázně, nikoliv s městem, ve kterém lázně jsou.

2) 7 je limit, kdy je ještě všechno v pořádku. 8+ začíná problém. Pokud nemáš žádnou z vybraných surovin, nepřijdeš ani o žádnou jinou.

23.10.2012 14:38:39

karty vystavby licom nahor...
Potrebujem poradit s jednym pravidlom. Pri priprave balickov s tematickymi supravami, teda nie len so zakladnou sadou, je v pravidlach uvedene, ze niektore karty vystavby su otocene licom nahor mimo ostatnych kariet z doberacich balickov. Pre sadu Obdobi zlata to maju byt dve karty Cech obchodniku. Nikde sa ale v pravidlach nepise, ako viem, ktore karty s ostatnych tematickych sad maju ist do samostatneho balicka s kartami licom nahor.

14.11.2012 22:53:49

Ryko
U každého popisu rozšíření jsou napsané karty, které mají být otočeny lícem nahoru. Jsou to takové karty, které jsou pro daný set stěžejní a většinou nutné pro stavbu některých budov či zahrání akcí. Karty jsou dány bokem a tuto kartu si může hráč vzít kdykoliv do ruky při dobírání karet.

15.11.2012 09:01:45

stavba měst
Má otázku,v pravidlech jsem nenašel,a to jestli se dají města stavět až na vesnice,nebo jestli můžu navázat na cestu rovnou městem,třeba i proto,že vesnice už nejsou k dispozici ?

10.7.2013 17:18:35

nemám odehrána knížata
ale ve staré verzi karetních osadníků musíš město vždy stavět až místo vesnice a tak počítám, že tady taky.

10.7.2013 18:18:28

město až po vesnici
V pravidlech to je - hledej (nemám je teď u sebe, abych tě odkázal na stránku a odstavec). Systém je zachován jako v normálních Osadnících - město můžeš postavit pouze z vesnice.

10.7.2013 18:23:48

Souboj Knizat a karty licem nahoru
Chci se zeptat - pri variante souboj knizat v kazdem rozsireni zustane jenom 1 stezejni budova. Maji se tyto 3 budovy take otacet licem navrch bokem mimo balicky? V pravidlech jsem k tomu nenasel zadnou poznamku... Diky

26.8.2013 18:07:33

zlato
Hrajeme zatim prvni partii. Zlato nahrazuje libovolnou surovinu? Pokud ano, na co je dobry obchodnik na cestach?

7.9.2013 19:12:52

koudak
Ne, neni zadny licem nahoru lezici balicek karet vystavby, str. 12, priprava dobiracich balicku...

7.9.2013 20:19:36

Karle píšu z hlavy
ale mám pocit, že je to další surovina, mění se podle normálního poměru, alespoň ve starých osadnících

8.9.2013 12:28:41

zlato
Diky, to tak bude, jinak by nedavalo smysl ani mnoho dalsich karet.

8.9.2013 12:41:06

Příprava hry s tematickými sadami
Omyl. Kdybych uměl mazat příspěvek, tento smažu.

20.9.2015 13:53:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Verona
Verona
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas