Kingdom Hearts TCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Kingdom Hearts TCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Tomy Iijima
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Ty a tví přátelé Ariela, Kačer Donald, Goofy, Petr Pan s Nezbedou a další cestují světy a snaží se zastavit ostudná stvoření z neznámé dimenze, která ohrožují existenci našich pohádkových světů. Na pomoc ti příjde také statečný Aladin, Kulík, Dulík, Bubík a třeba taky Chip a Dale nebo medvídek Pú či sám slavý Herkules.

Na straně stvoření bez srdce citu budou stát piráti, vojáci, chodící barely, ale také známé nepřátelé jako je chobotnice uršula, kapitán Hák nebo zlý Hádes.

Království srdcí je rychlá, vtipná karetní hra pro dva hráče, zasazená do světa Disneyho a Final Fantasy. Hráči cestují se svýmí postavami podivných a zázračných světech (Říše divů, Země nezemě a další), kde na ně číhají temné síly, které se je snaží zastavit.

Cesta k vítězství leží v pevném přátelství mezi postavami, které se k tobě během hry přídají.

Cílem hry je projít několik světů, jejichž součet na konci musí být alespoň 13 a nebo donutit protihráčovu postavu, aby ztratila všechny své životy.

Hráči se střídají po tahu, kde jeden hráč vykládá přátelé, magické přátelé v boji proti nepříteli používá magii, vybavení a zbraně. Dále hráč může cestovat po různých světech a nebo vyzývat protihráče na souboj. Hraje velmi rychlá, vítězství není dáno tím, jak má kdo sílné karty, ale spíše záleží na zvolené strategii a tom jak se dokážete vyrovnat s hrozbami, které proti Vám použivá spoluhráč. Není problém získat všechny známé postavy.

Svět hry je zábavný, vtipný a okouzlí nejednoho hráče, ať je malý nebo velký. Jedna z her, kterou nepohrdnou ani děvčata v jakémkoliv věku.

Info o tom jak se to hraje, najdete na stránkách FFG, kde je videjko. :-)

Balíček karet má od 40 do 60 karet. Dle vaší volby. Pokud dolízáte, tak si karty zamícháte znovu a jedete dále.
Někdy je lepší mít více karet někdy méně, dle zvolené strategie.
Limit karet v balíku je 3 kus od každé. (Simba level 1 3x, Simba level 2 3x atd.) Případně u některých limit 1 nebo limit unikátnosti. (3x Simba, ať je jakýkoliv)

Vyberete si postavu, která Vás bude reprezentovat. Postava z první sady se jmenuje Sora a je ve třech verzích.
Málo síly, hodně zživotů
Hodně síly, málo životů.
Střed.

Nalížete plnou ruku karet - karet, vyložíte zem, kam chcete cestvat, vyložíte přátelé. Avšak pozor, můžete vyložit jen postavu, které je stejného nebo o jeden vyšší level než máte na stole.
Tedy na začátku postavu pouze level 0,1.

Jelikož jste právě vyložili zem na kterou budete cestovat, tak v tomto kole nikam cestovat nebudete. Až příště, teda pokud Vám v tom temní přisluhovači nezabrání.

Pak následuje challenge fáze a jdete vyzvat protivníka na soboj.

Souboje se účastníte Vy jako postava a pak přátelé, které si vyberete. Pokud některá z Vašich postav má dostatečně vysokej level magie, může vyvoválvat magický kouzla a magický přátelé (třeba Aladin může vyvovlat džina),
Pak můžete ještě vykládat zbraně a případně v dalších sadách vybavení (ale to se myslím nevykládá v boji)
Posčítáte sílu všech věcí, protivník posčítá sílu svých věcí, a ten kdo prohrál příjde o jeden život. Jen o jeden život. Sem tam se najde karta, která dokáže ubrat 2 životy. Ale mám 2 skoro komplet sady a našel jsem jen jednu takovou kartu a je vzácná a jen pro použití jedné konkrétní postavy.

Všechny karty - přátelé, zbraně, magie, magičtí přátelé, které se zůčastní boje, tak jsou na konci boje diskartovány.

Magičtí přátelé, kteří se neúčastnily boje se diskartují na konci kola.
Magie netrvá věčně.

Takže pokud na začátku hry má nejsilnější postava Sora má 4 životy a nejslabší 8 životů. Tak prvního udoláte za 4 kola a druhého za 8.
Pokud si nějaké životy během hry nepřidá.

Toto je jedna z cest jak vyhrát. Umlátit protivníka. S tím můžete začít už v prvním kole. :-) Proto postava s nižší silou na začátku hry začíná. Aby neumřela tak brzo.


No a pak člověk vyháže z ruky karty, které ho nebaví a hraje protihráč.

Druhé a další kola mají trochu jiné složení:
Nalížete si plnou ruku do 6 karet.
Povykládáte přátelé, které chcete. Případně magické.
A teď jistě má protivník již nějakou zem, kterou by chtěl procestovat.
Tak mu tam nějaké ty nepřátelé nafrkáte.

Každá zem má nějaký level 1-3.
Druhým cílem je mít procestováno země s celkovým součtem level 13.
Čím větší level země, tím je nebezpečnější. Level 1 země mají výhody, level 3 mají nevýhody.

Na protivníkoho země můžete vyložit nepřátelé, kteří budou bránit protivníkovo hrdinovi, aby prošel dál.
Nepřátelé mají taky level. Můžete vyložit nepřítele s levelem, který se rovná celkovému součtu levelu zemí nepřítele a zároveň můžete vyložit tolik nepřátel, kolik je level konkrétní země (1-3).

Pokud máte na své zemi nějaké nepřátelé, tak je musíte nejdříve pobít.
Souboj probíhá úplně stejně jako challenge souboj, jen s tím rozdílem, že protihráč do něj nezasahuje. Pokud je pobijete. Můžete si vyložit další zemi na kterou budete cestovat a získáte 1 život.

Pokud si myslíte, že na to porazit nepřátelé nemáte a čekat několik kol, než Vám příjdou karty, jestli vůbec, tak můžete ze světa útéct, ale má to pár nevýhod, příjdete o život a o všechny přátelé na stole.
Ale svět s dá pryř i s jeho potvorama.

Pak následuje challenge, a pokud si myslíte, že na to máte, tak si to jdete rozdat ještě s protivníkem.
Pak odhážete karty a jede protivnník.

For je samozřejmě v gametextu u karet, které Vám buď pomáhají nebo sviní protivníkovi. Je tam ještě pár pravidel, ale jinak je to asi víceméně vše

No a teď je na Vás jestli se budete snažit protivníka umlátit čepicí a nebo procestovat všechny potřebné světy.
Budete spíše vykládat světy s malým levelem, aby tam bylo málo nepřátel a vy získávali životy. A nebo půjdete po náročných světech, abyste byli rychlejší než protivník?

Hra kombinuje principy magicu a podobných her s principy třeba Middleearth nebo Lord of the Rings, kde se cestuje po lokacích.

Zahrát to tak, aby se člověk zvládl nástrany Temné strany a zvítězil je kumšt.
Prostě pěkn hra. Zajímavé je téma a zpracování. Pěkný princip je to, že cokoliv se účastnilo boje, jde do hrobu. A musíte si vyložit další.
7.3.2010 12:33:43

to Jedi
Díky za moc hezký popis. Neuvažoval jsi spíše to nějak ucelit, rozškatulkovat, doplnit a udělat z toho recenzi?
Co mě na téhle hře ještě hodně zajímá, je jestli se dá v pohodě hrát jen se starterem, nebo je nutnost dokoupení nějakých boosterů, případně nakolik je hra jen se starterem variabilní. Probere se každou hru celý balík?
A jak je to s návazností na konzolové hry Kingdom Hearts 1, 2, Chain of Memories, atd? Hrál jsem právě tyhle hry, tak proto mě tato karetka zaujala.
Nevíš, jestli se třeba neplánuje převést formát této hry z CCG na FFG oblíbený formát LCG? To by pro mě asi bylo schůdnější.

7.3.2010 12:55:39

..
Jo, uz jsem cast toho posilal jako popis hry, a kdyz tomu dam hlavu patu, tak to muze bejt za chvili recenze..:-)

7.3.2010 13:06:21

info
Se starterem se hrat da, ale neni to tak variabilni.
Zakladni sada obsahuje 90 karet. Z toho je asi 20 foliovych, ktere jsou stejne jako predchozi.
Druha sada obsahuje asi 120 karet. Z toho nejake foliove jsou unikatni.
Třetí asi 120 taky a čtvrtá 160.
Takže starter základní sady je tak na zahrání. Jako u všech her. Chce to pár boosterů.

Mám teďka rozbalený skoro komplet 2 sady a variability mám až až. Třetí mě čeká. Čtvrtou nemám.

Cenově tahle hra vyjde mnohem lépe než LCG. Neboť FFG dělal výprodej a dále ji nemá skladem, je potřeba sehnat někde jinde.
Jediný co je blbý, je furt to poštovný z USA. A když jsem to objednával, tak ještě poštovný 20 USD z FFG.
Takže poštovné po USA a pak do ČR. Peklo. :-)


Budu sem dávat do aukce karty, který mám víckrát, tak si s tím člověk vyhraje a bude mít variabilitu. Bude toho dost.

Návaznost na hry nemůžu posoudit. Podívej se na seznamy karet, které jsou na ffg a zjistíš jak na tom je.
Je to dělaný komplet z toho světa. Takže to asi takové jako na konzolích. :-)

7.3.2010 13:15:01

..
hrál jsem to pákrát se 60 kartovým balíkem a nepodařilo se mi tím probrat. Ale myslím, že 40 kartový balík jde celkem snadno.
Důležitý je jak hraješ. Pokud tě protivník blokuje v akcích, tak časem dolížeš.

7.3.2010 13:16:26

Tuhá hra
Včera jsme hráli docela tuhou hru a podařilo se mi probrat se šedesáti kartovým balíkem.

16.3.2010 11:30:21

Vybíráme z Bazaru

Dobble
Dobble
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas