Kingdom Death: Monster

xxxxxxxxxx hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Kingdom Death: Monster - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 17 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Kingdom Death
Autoři: Adam Poots
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter 1.5

https://www.kickstarter.com/projects/poots/kingdom-death-monster-15
25.11.2016 08:56:03

IN
Nepočítá se ale stejně poštovný za karty zvlášť? Já mám za to, že je posílají mimo ostatní vlny,ale netestoval jsem to,bral jsem jen ty karty.

28.11.2020 10:07:08

IN
Ty jsi do KDM nakonec šel? Četl jsem, jak tě rozčilovaly hromady plastu uvnitř, ale to bylo před 4mi lety :-D
Zrovna jsem si pořídil ASL a mám rozehraný Etherfields.. Myslíš, že KDM potřebuju, když nemám místo a plastové figurky se mi rozhodně nebude chtít slepovat, natož barvit? :-D

28.11.2020 10:48:44

IN

Re: Polda
KDM potřebuje každý!! :-)
----------------------
Majitel liščí krabice

28.11.2020 12:09:25

PledgeManager

KDM je svatej grál deskovek, víc by jsi mě proklinal, když by jsi se to dozvěděl den po uzavření :-)
Ale chápu jak to myslíš - loni jsem to zvažoval a nakonec vycouval, ze mi bude stačit základ a Wave1. Letos jsem to přehodnotil, protože předpokládám, ze je to poslední možnost naskočit.
(Btw já se proklinám dodnes za to, ze jsem na poslední chvíli vycouval z KS 1.5)

28.11.2020 12:44:49

Marwa
Tak tos zaváhal.
Já jsem tak strašně rád, že jsem tehdá vzal všechno co šlo, protože když koukám, jak ceny některých věcí nabobtnali, to je až k nevíře. Ale je pravda, že po stržení peněz z účtu, jsem pár dní nespal :D

28.11.2020 12:52:54

Drahé vánoce
No doprd... už mě svědí prsty na ten Blackest Bundle. To budou drahé vánoce :/

28.11.2020 14:15:24

PM
Právě na to valím voči, a ty ceny jsou celkem rachot lebek.

Ti co to už mají - hrajete to nějak pravidelně, anebo to spíš zraje v regálu, popř. jen proběhnul uvítací otvírák, a od tý doby zatím došlo nanejvýš k poklepání na víko?

28.11.2020 14:21:47

cena
Prosím co je to za ceny? Vždyť o té hře není ani vidu ani slechu, že by to nějak někdo hojně hrál....je to taková KS uzavřená společnost.

Ale ALL-IN za 35 klacků?

Jako reálně to dá více zábavy, než TIME OF LEGENDA: Joan of Arc 1.5 ALL-IN, který byl "jen" za 890$ ??? To mě přijde jako nemožné.

Čím je obhájena ta cena?

Píši jen ze zvědavosti, ani mě nenapadne toto podpořit :-)

28.11.2020 15:02:49

Korenar

Cena je obhájena nevídanou kvalitou, KDM je někde na pomezí umění a hry jsou to detaily - kvalita kartonů, herní gamebook, art a hlavně miniatury strčí do kapsy kde co - v rámci deskovek nemají konkurenci a i ve wargamingu bych přirovnal ke kvalitě Malifaux 3ed. nebo topce od GW.
Je to projekt jednoho člověka, který podle mě nezvládá kompromisy a jede si svoje - podle toho ta hra vypadá.
Nevím jestli je o hře slyšet nebo ne - ale vytvořil se u ni takový kult bláznů, kteří do toho nasypali jak do malyho auta. Určitě to není a nikdy neměla být hra pro masy

28.11.2020 15:26:31

Korenar
Hm nějak to nabobtnalo já bral před pár lety all-in bez pinupu za nějakých 1000$ a zatím ještě dost věcí nedorazilo,ale i tak jsem spokojený hrajeme poměrně pravidelně se ženou,pro mě to je , takový deskovkovy gral,sedlo mi to výtvarně i herně,ale na druhou stranu pochopím že spoustě lidí to nebude vyhovovat,ten mix zastaralých mechanik které teda zas doplňuje výborné budování osady a AI v boji, s krutostí, pubertálním humorem a body horrorem není pro každého. Jo a jinak je to deskovka co má u mě nejblíž ke starýmu Ufo enemy unknown :-)

28.11.2020 17:06:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Blackest bundle
Bere někdo taky ten blackest bundle, nebo jsem jediný magor, co ho zvažuje? :D

28.11.2020 18:57:55

Froggery
Nemluvím jazykem tvého kmene :D "Ufo enemy unknown"

Ale chápu z Vašich komentů, že je to spíše sběratelská záležitost, která vyniká svou jedinečností a řekněme kvalitou figurek.

I když teda já z fotek, co tu vidím na ZH jsem spíše zklamán....pokud by mě někdo odkázal na tuto hru jako na TOP co se figurek týče, tak za mě docela nuda. Řada těch velkých monster pro mě postrádá dynamiku a detail. Kam se na GW hrabou.

Co se nedá upřít je originalita skulptů, to je hodně zajímavé, ale dost o vkusu.

Herně to vůbec neznám, to nehodnotím, ale u těch figurkovek to většinou je takové to pořád dokola.

No každopádně jsme stejně všichni blázni :D

28.11.2020 19:21:42

IN

Korenar
Tezko se to vysvetluje, ale hra ti da pocitit, ze mas neco vyjimecneho. Absolutne top zpracovani. Top atmosfera. Skvely system budovani osady a lovu. AI deck monster je (byl) take velmi originalni a inovativni. Za me porad jedna z top her.
----------------------
Majitel liščí krabice

28.11.2020 19:31:25

KD:M
..nie je len hra, je to o pocitoch, emóciách, boji, smútku, imaginácií, kto raz vstúpi do kráľovstva, jeho život sa zmení. Kto tam nebol, nepochopí, kto to zažil, chápe. Člen kultu.

28.11.2020 21:27:07

Korenar
zas nějakej mladík, co nezná klasiky :)
Jinak jo pro spoustu lidí to je o sběratelství nebo malování figurek, ale to neznamená, že to není dobrá hra, teda dost lidí může odradit ten svět a začátek, kdy je to ještě dost kostkovaná, ale postupně se s přibývajícími zkušenostmi výbavou a úrovní a druhy nepřátel souboje takticky dost prohlubují a ty možnosti jsou i jen se základem docela široké.
A jak píše cmerry je to o určitém prožitku, který mi žádná jiná hra nedá, ale ne každý o něj stojí.

28.11.2020 21:34:16 | Upraveno autorem (porovnej)

gambler's chest
Já jsem hlavně rád, že jsem bral v KS 2018 za 100 dolarů GC. Nejvetší expanze ever, co teď stojí v PM 325 dolarů :-) Já teda nebral all in, vzal jsem si několik nejlíp hodnocených expanzí z první vlny a dvě expanze se zajímavými mechanismy z druhé vlny.

Froggery: Allin včetně nových expanzí za 1000?? Nic takovýho podle mě nebylo, nejlevněji to šlo za 1.650

Každopádně KDM je lifestyle, to se nedá úplně vysvětlit, je to do značné míry i sběratelský kousek. Ale do té hry je vloženo tolik úsilí, že se to nedá s ničím srovnat (rozhodně ne s rychlokvaškou typu Joan of Arc)

29.11.2020 11:25:26

Luke
Jo máš pravdu, teď na to koukám a je to 1750$ (bral jsem i ten plastový showdown board) dík za připomenutí, já už to v hlavě evidentně nějak potlačil, aby to bylo snesitelnější :-D

29.11.2020 11:48:56 | Upraveno autorem (porovnej)

KDM
No KDM je prostě dost specifické. To ti buď sedne a nebo ne. Nic mezi není. Já nelituji ani koruny co jsem do toho narval a to hraju furt jen základ. Na rozšíření jsem ani nehrábl ještě:)
Slepené skoro vše, namalované tak 1/10 :-)
V té ceně máš samotnou hru, ale taky tu modelařinu, která ti sežere i možná víc času než samotné hraní. O zpracovaní ani nemluvím. Jak píší ostatní, je to prostě TOP.

JInak si myslím, že pledge bude otevřen ješte hodněkrát. Z wave 4 si myslím, že toho ještě moc nemá hotovýho. Jen 2 roky se drbal s GC a navíc by byl sám proti sobě. Těch prachů z toho může ještě vyždímat habaděj nehledě na to , že pro spoustu lidí je to i lepší. Můžou si výdaje rozkouskovat a nebolí to tolik. Já osobně uvažuji o all in herního obsahu(expanze). Pinupy kašlu, zas takový fanatik nejsem :D Ale když se to otevře ještě tak 2x , tak je to i reálné.

JInak jsem jednou hrál s týpkem. Klasický RPGář odkojený na D&D. No už to znovu hrát nechtěl:) Nějak nezkousl to, že se k postávám nemá moc vázat,protože jejich životnost je prabídná :)

JInak jak někdo nemůže znát Enemy Unkown nechápu :-) Ale TFTD bylo jinačí peklíčko :)

29.11.2020 19:02:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Jasný, jen to bylo trochu nefér tvrdit, žes sehnal allin za 1000 :D to by si třeba Kořenář už obhájil :D

29.11.2020 20:32:15

...
No jako pozastavil jsme se hodně nad cenovým rozdílem KS a dnes, ale říkáte, že v KS byl Base Game za 99$ a dnes je za 350$? To je taky vostrý.

Já jsem se vrhnul do světa Warhammer, takže mě toto zaujmout už nemůže. Ale rozhodně je to legendární KS počin a taky mě zajímalo, co je na té hře tak super, protože i gameplay mě přijde strašně nudnej....prostě to nechápu :D

29.11.2020 20:43:17

Enemy Unknown
Jo ona je to historická PC hra, tak to ne, to šlo jistě zcela mimo mě. Já k PC přišel nějak okolo 1994 s NFS1 myslím

29.11.2020 20:46:29

Kořenář
Ještě musíš rozlišovat mezi prvním a druhým KS. Ten první z roku 2013 měl fakt core box za 100, ale Poots na tom prodělal, protože se s obsahem zbláznil. V druhým KS už to bylo za 200. Předpokládám, že většina nás to tady má z druhého KS

29.11.2020 20:49:26

Korenar
Já jsem tento grindy luckfest hrál párkrát a nikdy bych si to nepořizoval, určitě ne za takovou cenu.. :) Ale chápu, že když to má někdo spojený s modelařením a barvením, tak v tom vidí něco víc. Já ne. Mnohem radši si zahraju rychlokvašku Joan of Arc.. :)

30.11.2020 07:52:01

azalin
No a jak daleko jsi se dostal? Jako lukfest to je, o tom žádná :) Ale s přibývající výbavou se to rapidně snižuje a dost věci už ovlivníš.

30.11.2020 09:28:08

Lapcis
Tak u KDM je blbý, že se to otevírá postupně, prolog a první roky jsou fakt taková divoká kostkovaná, takže tenhle názor celkem chápu a grind to taky je, ale jak ho jinak nemám rád tak tady mi díky tý pestrý omáčce okolo a pokaždé trochu jinýmu stylu chování nestvůry lišícímu se pak ještě docela radikálně jejich úrovní zas tak nevadí.

30.11.2020 09:59:21

Vybíráme z Bazaru

Star wars the deckbuilding
Star wars the deckbuilding
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas