Kámen, zbraně, papír

xxxxxxoooo hodnoceno 76x (Seznam vlastníků)

Kámen, zbraně, papír - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

V neděli nás nejmladší dcera donutila otevřít jeden z dosud nepoužitých vánočních dárků. Musím říci, že na první pohled příjemné překvapení. Hra probíhala svižně, pravidla jsme studovali za pochodu. Hráli jsme v plném počtu 4 lidí.

Líbily se mi orginální nápady (rozhodování pomocí máchání rukama, stavba hradu dle stavebních plánků). Za ty peníze, za jaké se to dalo sehnat ve výprodejích to rozhodně stojí.

Dokonce i strategické myšlení se zde uplatní, jednak ve fázi boje, ale i ve fázi stavění, kdy musíte přemýšlet, které součásti plánu vzít a kdy šetřit suroviny na příští kolo.

Hlavní mínus je asi velikost krabice. Docela mě štve, že těch pár karet, ohoblovaných klacíků a žetonků žere ve skříni stejné místo jako SmallWorld. Ale dovedu si představit, že až pojedem na dovolenou, tak to zapytlíkuju do 5 malých igelitů a tradá.
15.2.2010 11:19:40

PJ

No...
...mně se to nelíbí. Asi jsem zmlsanej, ale iritovala mě grafika. Hráli jsme ve dvou, což asi u téhle hry není ono. Ve více hráčích je to zábavnější...

15.2.2010 12:17:20

grafika
Pravda, grafika je trochu ve stylu softwarových ikon. Ale je to jasné, přehledné, žetony odlišené barevně i tvarem. Prostě funkčnost 100%. Jen nechápu, proč do tak obrovské krabice šoupli jen mini karty. Vždyť by tam vešly i plachty velikosti Dixitu. :-) Ale tím nenarážím ani tak na velikost karet, jako spíš mamutí krabice.

15.2.2010 12:58:53

To PJ
Uvažuji o této hře a narazil jsem na několik tvrzení, jako máš ty a to, že je to lepší ve více hráčích, což mě odrazuje, protože to budu hrát v 99% jen ve dvou :( Můžeš mi k tomu říci více a jestli se tvůj názor zato dobu nezměnil? Díky.

25.12.2010 10:18:23

to husak
ta velikost krabice je oprus, ale to řeším tak že do ní narvu ještě další hry které bud nemají krabici nebo stejně jak u KZP je nesmyslně velká.

25.12.2010 10:45:45

Vybíráme z Bazaru

Pokémon ETB Paradox Rift doplňky + promo karta
Pokémon ETB Paradox Rift doplňky + promo karta
Akt. cena: 70 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas