Kaleidoskop - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: desková hra, logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Bard - Centrum Gier
Fantasy Flight Games
Kosmos
MindOK
Piatnik
Tilsit
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co na tuhle rikate?

Zajímalo by mě, co říkate na tuhle hru? My ji hrajem zhruba týden a v práci s kolegy poměrně často holdujeme PC verzi:)
13.5.2009 10:55:00

Ingenious (cesky Genial)
Pro me zdaleka nejlepsi abstraktni hra. Mam nahrano pres 500 partii pres BSW, navic ji mam doma a hraji ji moc rad i nazivo. Obrovsky variabilni hra, ktera je ale dost o zkusenostech, stejne jako v sachach je mala sance, ze vyhraje slabsi hrac, i kdyz losovanim dilku se do toho dostava urcita mira nahody, coz mi osobne vyhovuje. Urcite to patri do me TOP10, a to by se jakakoliv jina abstraktka nevlezla ani do TOP20;)

13.5.2009 23:22:23

shodou okolností
jsem to dneska zkoušel na netu. 2 partie prosti počítači na basic obtížnost. První jsem prohrál, druhou vyhrál. Docela mě to zaujalo. Připadá mi to jako abstraktnější Eufrat & Tigris (který je už tak dost abstraktní :) ) ochuzený o konflikty. Takže i když se mi to celkem zalíbilo, tak považuji za zbytečné to mít, když máme Eufrat který je pro mě the best. Na druhou stranu je to o hodně rychlejší než Eufrat. Každopádně klasický Knizia...

13.5.2009 23:33:14

srovnán s E&T
No nevím, já bych to tedy s Euphratem nesrovnával, přijde mi to dost odlišné, skoro bych řekl že jde o jinou hru :) Nenapadlo by mi si nepořizovat Ingenious protože má už ET.

14.5.2009 07:08:04

Richmond
jak to? Přidáváš tam barevné značky, za které získáváš body, taháš je náhodně z pytlíku a máš je schované před soupeřem. Musíš se snažit mít všeho nejvíce protože s tím čeho máš nejméně se poměřuješ se soupeřem. Akorát tam chybí ty konflikty...

14.5.2009 09:09:59

re: Beholder
No jo, ale to sedí na hodně her.

14.5.2009 09:48:32

Richmond
dobrá no, mě to prostě na první zahrání připomělo Eufrat :)

14.5.2009 09:57:37

ET
No ja se priznam, ze mi ta asociace taky nesedi, tohle mi prijde uplne jina hra. Zpusobem bodovani, prakticky vsemi mechanismy...:) Jeji vyhody vidim v rychlosti, variabilite a jednoduchouckych pravidlech. Rad si s kymkoliv po domluve na BSW zahraju, pripadne naucim:)

14.5.2009 10:15:23

no já nevím
když zůstanem u Knizii, tak úplně jiná hra než Eufrat je určitě Samurai nebo Pouští, ale že by byl i Genial úplně jiná hra s tím prostě nesouhlasím...

14.5.2009 10:20:11

Beholder
Dyt se to uplne jinak hodnoti i hraje:) Nekdy spolu zkusime, ti ukazu, kolik to ma moznosti;) Ono kdyz to bere clovek takto, tak by byla podobna kazda tile-laying game;)

14.5.2009 10:31:37

re
2aneken-->Já bych si celkem s tebou dal. Vím, že mě převálcuješ, ale aspoň omrknu jak to hrát ;)

14.5.2009 10:36:43

aneken
to jo, hodnotí se to jinak, ale ten princip - snažit se mít všeho nejvíce, protože se poměřuje minimum a tahání náhodně z pytlíku mi automaticky připomnělo Eufrat. Byl to takový první spontání pocit po dvou hrách, žádné jiné tile-laying kromě Kniziovy trilgie + ten Genial neznám, takže možná to je trochu zbrklé zařazení téhle hry, ale mě to prostě tak připadá :)...

14.5.2009 10:50:13

Opravdu
geniální hra

15.7.2010 21:30:16

tajemna
No tak to kazdopadne!!!;)

16.7.2010 00:19:10

Travel Edition
Vyrážím s přítelkyní do Rumunska, tak jsem uvažoval o cestovní edici Ingenious do vlaku. Je nějaký rozdíl mezi cestovní a základní verzí, kromě omezení počtu hráčů? Díky.

11.8.2010 09:52:46

sydo
Neni, ja mam cestovni a velkou ani ne, ona ta hra je stejne nejlepsi ve dvou. Fakt doporucuju;) Navic je to solidne udelane, takze se to hraje dobre i ve vlaku a tak, je to skutecne cestovni edice;)

11.8.2010 10:00:48

ruy

knizioskopicarna
Povodne som sa chcel vyjadrit pri hviezdickovani, ale dam par slov sem....
Ona sa mi tato mindokverzija dost tazko hodnoti napriek tomu ze genial ani ine verzie nepoznam...
Pretoze mi velmi vadi prevedenie bodovacich tabuliek - preco sakra karton na zapichovanie kolikov??! A druha vec je prevedenie dvoj-hexov preco sakra su zospodu stencovane a bez tak pomaly tensie nez kartonove??! Vyzbierat dohratu hru je ako vyzobat kilo hrachu sakra... a posledna vec je ze uz po ani nie troch rozlozeniach je hracia doska v mieste skladania takmer bez farby... sakra...
Ok teda dost bolo sakrovania ale keby som mal hodnotit len podla uz spomenuteho rozhodne by to nebolo fer...
Takze ona ta hra je super je zabavna prevetra mozocek porelaxuje ...
Mamvelku slabost pre abstraktky a tato rozhodne u nas bude na stole velmi casto - ano aj preto mam obavy o pocitacie tabulky z papiera do ktorych sa aspon sprvoti dost tazko zabodavaju tie male takmer nabytkarske stuple sakra;) ale aspon netreba body pisat na papier alebo tukat do scorera v mobile...
Hra je velmi rychlo rozbalena a ready2play co je tiez super...
Pocet hracov tak akurat a dokonca velmi zaujimava (aspon premna ano) je aj vecerna soloparticka...
A nakoniec netreba opomenut aj tymovu variantu....
Vyborna znovuhratelnost...
Bodovaci system...
Pristupnost nehracom...
Abstraktna dokonalost ... (skoda toho prevedenia ;) )

8.7.2015 22:39:56

Aneken

Ahoj :) Muzu poprosit o odkaz, kde se da hra zahrat online?
Nedavno jsem si zakoupila pouze miniverzi hry Einfach genial, Wer zu viel riskiert, verliert!, a teprve musim sehnat preklad nemeckych pravidel nebo nejaky videonavod.. kazdopadne na prvni pohled obsahuje zetonky pouze jednotlive (tedy ne dvojice), je jich 126 ks (po 21 v 6 barvach). Dokaze zde prosim nekdo odhadnout, jak se bude lisit pozitek ze hry od originalu? Moc dekuji :)

23.7.2018 00:06:21

Vybíráme z Bazaru

Valka o Prsten + Erebor + Hory + Rozlisovace
Valka o Prsten + Erebor + Hory + Rozlisovace
Akt. cena: 130 €
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas