nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Jambo - Expansion 2

Rozšíření pro hru: Jambo
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 12spiel
Quined White Goblin Games (QWG)
Rio Grande Games
Autoři: Rüdiger Dorn
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Jééémné hedvábí, čéérstvé ovoce! Slušivý šperk pro manželku, vzácný pane? Nebo snad krásnou leopardí kožešinu? Takovou má veliký náčelník z hor! Nenene, pane, tam k tomu šejdíři nechoďte, je to podvodník, prodává zvlhlou sůl, místo kvalitního čaje lupení z baobabu a onehdá černou magií poručil hrochům, ať rozdupou mé stánky! Ještěže znám toho nového kouzelníka, co se usadil v té opuštěné chýši na kraji vesnice. Moc mi tenkrát pomohl. A levně, je to dobrý člověk... Kóóžešiný, náádherné šperký, sůůůl...

Toto je druhé (a autoren ohlášené poslední) rozšíření k obchodnické karetní hře pro dva - Jambo.

Balíček obsahuje 60 nových karet:

  • 32 karet zboží

  • 23 karet předmětů, lidí a zvířat

  • 2 karty čtvrtého druhu chýše

  • 3 karty koberců

Zboží se objevuje v dosud nepoužitých kombinacích, nově též karty se dvěma kusy zboží a jako žolíka je možno použít kartu se dvěma bedýnkami reprezentujícími libovolný druh tovaru. Další druhy lidí (5), zvířat (5) a předmětů (2) vnášejí do hry další taktické možnosti.

Čtvrtá Chýše za cenu jednoho zboží do této chýše umístěného umožňuje obranu před soupeřovou kartou lidí nebo zvířat. Funguje tedy buď jako Strážce nebo Duch předků.

Novým (volitelným) herním modulem jsou Koberce: tři karty koberců rozdělené na poloviny leží mezi hráči a kdykoli při nákupu zboží lze jeho žetony umístit na své poloviny místo do stánku, čímž se zvětší hráčova úložná plocha. Takto deponované zboží je možno prodat pouze přes odpovídající kartu (tedy ne např. pomocí Portugalce či některých předmětů), na druhou stranu je ovšem chráněno před nepříznivými efekty zvířat a lidí. Kdo má na konci svého kola obsazených více polovin koberců, získává valoun, riskuje ovšem, že mu soupeř za akci některý koberec otočí a zboží tak vymění za jiné.

Herní mechasnismy i cíl hry zůstavají stejné, jako u základní hry.

Autor: Bacil