ISS Vanguard - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Michał Oracz
Paweł Samborski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrajete poctivě nebo pocitově?

Ahoj, otázka směřuje k tomu, zda dokážete odolat pokušení někdy přehodit hod, i když na to nic nemáte. Za sebe musím přiznat, že se maximálně snažím se srovnat s tím co padne a přijmout to. Ale sakra když házím 8 kostkama pro sichr (maji mi padnout jen dva symboly a i kdyby padl zakladni, tak to procne) a nepadne nic, tak to prostě neberu :D. Někdy navíc, když cítím, že by mi nepřízeň osudu zavřela přístup k zajímavým zjištěním, prostě zkusím hod znova. Jde o to, ženečekám, že bych hru po dohrání v brzké době zase rozjel a hodně jsem zvědaví, co autoři všechno vymysleli…

Ale několikrát jsem dokázal nechat to jak je, když by to bylo moc přes moc. Snad nebudu spoilovat, když řeknu, že u pyraň jsem se v zájmu přežití 3kového velitele sekce stáhnul a i tak se jen tak tak s vyplazeným jazykem vrátil do výsadkové zóny a odletěl bez zjištění, co bylo dále. A popravdě mám z toho radost, protože o tom ta hra prostě také je… Nejde poznat vždy všechno. Takže Vám přeji pevnou vůli a hraní s citem pro radost ;).

5.4.2024 23:07:35

Já se řídím jednoduchým pravidlem “my game, my world”… Takže, pokud si občas nějaké pravidlo lehce změníš, tak se opravdu nic nestane, hlavní je přece zábava. I spousta autorů her doporučuje občas si změnit nějaké pravidlo, tak aby se hráč zbytečně nestresoval a u hry se bavil. Urputné lpění na pravidlech je spíše stresující a to určitě není záměrem žádné hry. Typickým příkladem pro mě bylo Panství hrůzy, kde jsou scénáře opravdu obtížné a tak jsem si na boardgamegeeku našel, že spousta hráčů používá místo dvou akcí vyšetřovatelů akce tři a hned se stala hra zábavnější. Navíc skoro ke každé hře najdeš na netu spoustu house rules, které hru většinou zpříjemňují. Pokud hraju sólo, není to vůbec problém a pokud hraješ ve skupině, tak záleží na dohodě všech hráčů. Ovšem neměním zásadní pravidla a pravidla, která by měnila premisu celé hry. Pokud občas použiješ “cheat”, tak se fakt nic nestane. Jde přece o to bavit se, stresu si v reálném životě zažije každý z nás dost…

6.4.2024 10:44:30

Ew

Hram solo a hram poctivo , posledne som sa po 2 a pol hodinkach vratil z misie a člen posadky mi zomrel na osetrovni pri hode 3 zltymi kockami 😁, ta bezmocnost stym nieco spavit patri k zážitku . Ale kazdy si hra, tak aby mal co najlepsis zazitok z hry. No a mne tie hody kockami vyhovuju nech dopadnu ako kolvek patri to k pribehu 😊

6.4.2024 16:18:46

U přistání jsme xkrát po fakt mizerných hodech hodili znova s tím, že nevysypeme poslední výbavu, zásoby, nebo nám někdo neumře, jen proto, že mě kostky fakt nemaj rádi… 

Awakeni dělají úžasné hry, ale to jejich zlounství na každém kroku mě občas strašně vysírá, takže si to prostě děláme přívětivější, když už tý depky a zmaru máme fakt dost. :D 

11.4.2024 12:33:41

Je to příběhová hra. A podle mě i neúspěch je součástí příběhu, který píše.
Jak jsem sluníčkově prosvištěl kampaní si za pár let nevzpomenu. Ale jak mi při špatném přistání umřela půlka veteránů ve výsadku nezapomenu nikdy. 🙃

11.4.2024 15:14:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

V pasti
V pasti
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas