Isla Dorada - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Funforge
Autoři: Alan R. Moon
Andrea Angiolino
Bruno Faidutti
Pier Giorgio Paglia
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zkušenosti

Nějakým zázrakem se nám podařilo dostat se v Essenu k jednomu ze dvou hracích stolů, takže jsme měli možnost tuto hru zkusit. Tady jsou dojmy:
- zpracování krásné, ty tři figurky jsou fakt moc pěkné, kartry na můj vkus trochu moc barevné, ale s veselými ilustracemi (občas mohou trochu splývat
- hra sama je relativně nenáročná, prostě jste ztroskotali na pustém ostrově, ale stále máte duši výzkumníka, tak ho chcete prozkoumat. Každý má tajné karty pokladů míst, kam se chce dostat, a karty kleteb míst, kam se naopak dostat nechce.
- Stručně řečeno jde o takové přetahování o to, kam se výprava pohne, přičemž každý má své poklady a kletby.
- Vše je založeno na licitaci karet přepravy, tzn. třeba dvě gorily na cestu pralesem přebijí jednoho velblouda na cestu pouští apod. Některé speciální karty, jako třeba vzducholoď, mají hodnotu třeba pět a můžete se přesunout kamkoli, ale musíte za jejich použití zaplatit.
- Hra je velmi škodící, musíte být k soupeřům opravdu nemilosrdní a škodit jim nejen v licitacích, ale i dalšími kartami, krást jim poklady, sesílat další kletby apod. Mně to docela vyhovuje, ale ne každému to sedne.

Souhrnně: hra je velmi graficky povedená a rychle naučitelná, myslím, že i velmi dobře znovuhratelná, ale ne každému sedne "škodící a přetahovací" princip. Když vám nepůjdou karty na licitaci cesty, prostě si nemusíte vůbec ani škrtnout a to může být docela depresivní - nechat se vláčet ostrovem a nemoci si vyzvednout ani jeden poklad... :-)
Pro upřesnění: Cena pro Essen byla 40 euro. (a já si ji nekoupila...)
25.10.2010 08:21:16

rbx

moje zkusenosti
souhlasim s tim co napsali Ellisa, jen s jednou vyjimkou. Te stestene se da jit naproti diky nakupovani karet. Kazdy dostasne do vinku na zacatku 10 penez, za ktere si muze v kazdem kole dokoupit jednu kartu k te liznute. Diky tomu muze v ruce hromadit strategii na jeden z dalsich tahu a i kdyz je treba dve kola vlacen, tak herni plan neni tak velky, aby se prilis vzdalil od mista, ktere chce navstivit prave on. S vetsim poctem hracu se tento rozdil smyva jeste vic a vicemene ve vsech koutech ma skoro kazdy nejaky zajem. Problem byvaji Cursed karty, ktere obcas dokazi hodne pozlobit.

28.12.2010 02:25:50

Vybíráme z Bazaru

Matryoshka
Matryoshka
Akt. cena: 32 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas