Isla Dorada - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Funforge
Autoři: Alan R. Moon
Andrea Angiolino
Bruno Faidutti
Pier Giorgio Paglia
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy začátečníka

Zdravím, mohl by mi někdo osvětlit pár nejasností?
1) Pohyb po proudu řeky
Pokud jsem vůdce, mohu dát nabídku na cestu řekou, ikdyž nemám ani jednu kartu kajaku?
Chápu to správně, že si mohu zvolit zda se pohnu o jedno nebo o 2 pole?
A musím určit přesnou destinaci při nabídce nebo si mohu určit destinaci až po "prosazení" mého směru?

2) Létání - Drako / Zeppelin
Platí se zlatem jen při hraní těchto karet jako žolík k jiným kartám pohybu, nebo i při snaze prosadit cestovaní vzduchem?

3)Dobírání Adventure karet
Vytáhnu si kartu se symbolem blesku, tu podle pravidel musím okamžitě zahrát. Mám pak právu si dobrat další Adventure kartu?
Pokud si zvolím kartu z nabídky 4 karet, okamžitě dopňuji za zvolenou kartu novou kartu. Jak reagovat v případě, že nová karta má symbol blesku?

4) Pohyb na místo havarie
Pokud se pohnu na zmiňované místo, co se stane se žetonem průzkumu je použit v následujícím kole pohybu, nebo je vyhozen jako nevyužitý (vím, že v pravidlech je to řešeno ve vyjímce - ale můj překlad zde trochu pokulhává).

Díky za rady
15.12.2011 21:40:42

rowdas
1. jj, klidně můžeš nabídnout nulu a podle mě, můžeš se rozhodnou až potom
2. jj platíš i jako žolíka
3. bereš si novou jen na začátku hry, ale to akrtu s bleskem nehraješ. Během hry to je prostě tvoje volba, že si tu kartu s bleskem bereš. takže ji zahraješ a nic dalšího si nebereš.
Jinak tu kartu tam necháváš v tom výběru. A když si ji někdo vybere tak ji zahraje. Klidně se může stát, že tam budou 4 karty blesku na výběr.
4. Hra se tím protáhne o jedno kolo. žeton se neumístí a prostě es to prodlouží.

15.12.2011 22:28:30

Moja verze
1. Ja myslím, že na cestu vzduchom alebo vodou musí byť aspoň jedna karta v ruke.

2. Pri lietaní sa platí keď ich chcem použiť. Ale čo je žolík a ako ho chcete použiť ??

18.12.2011 21:20:43

rbx

RoM
1. pokud chces nekam letet, musis mit kartu, to mas pravdu. Ohledne reky uz si to nemyslim, je to cesta jako jakakoliv jina.
2. Zolik znamena, ze ho muzes pouzit jako jakoukoliv cestu, tedy klidne jako jungle, desert ci jinou. Proto ma na sobe i ten kruh, rozdeleny na ruzne segmenty.

19.12.2011 00:03:53

...
díky za rady.
Jen pro upřesnění. K mému bodu jedna o tom, zda musím oznámit přesné místo kam na řece dojedu (zda o jedno nebo o dvě pole). - Správná odpověď zni ANO. Našel jsem to na fóru BGG a odpovídal na tuto otázku sám autor Faidutti.

19.12.2011 09:21:38

Dotazy
Ahoj, pořídil jsem si Isla Dorada a mám 2 dotazy k pravidlům, jejichž překlad jsem tu našel.
1.) V pravidlech se píše, že poté, co si všichni hráči vzali karty dobrodružství, musí každý hráč, který má v ruce více než 10 karet, zahodit karty dle svého výběru tak, aby měl v ruce právě 10 karet. Je tím myšleno, že můžu mít v ruce pouze 10 karet dobrodružství, nebo 10 karet celkem (tzn. včetně karet pokladů, prokletí atd.)? A pokud tedy můžu mít jenom 10 karet ze všech - můžu zahodit kartu s prokletím?
2.) Karta Sangaia - u karty je napsáno, že se expedice nezastaví na původně určené lokalitě, ale posune se dál po stejném typu cesty. Pokud je více variant posunu, kdo rozhoduje kam se expedice posune - velitel expedice nebo ten, kdo kartu zahrál?
Díky za odpověď

13.2.2016 21:01:39

Nazarian
1) jen karty dobrodružství
2) ten, kdo kartu zahrál

14.2.2016 10:51:55

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra
Escape Room: Úniková hra
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas