IRONDIE - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Bluestar
Autoři: Davide Averara
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mugvaj

info

hral nekdo? dobry, spatny, zajimavy, nudny?
25.10.2010 14:38:48

rbx

mugvaj
zaregistruj se, nebudes litovat...

k tvemu dotazu:
nehral, ale mel jsem je v ruce, hazel s nimi a je to nadhera. Jsou kovove, detailni, roztodivnych tvaru a i presto se krasne kutali. Jedna velka parada. Skoro by se i vyplatilo si jich par koupit a hazet s nimi u jinych her. Ale omlati se, takze celkem velka investice.

25.10.2010 15:14:18

DD

vydrz kostek vs. sberatelka hra
No dalsim problemem je ze je to DCG - Dice collecting game - u CCG se vydrz karet resi kvalitnima obalama aby karty vydrzely, nicmene u kostek to nemas jak resit, takze te ceka nejen stale nakupy kostek nove vydanych, nicmene i neustala obnova kostek jiz zakoupenych. A pri cene kterou stoji to neni mala investice.

25.10.2010 17:40:25

rbx

DD
mala investice to rozhodne neni, ale zkousel jsi si s temi kostkami hazet? Moc hezky pocit to byl :-) Jeste ze mi to ke stesti stacilo.

25.10.2010 17:54:24

DD

rbx
No tak u hry, kde se jenom hazi kostkama, nema to zadne jine komponenty, bych tak nejak cekal ze se s nima bude dobre hazet :o))).

25.10.2010 18:07:40

...
mno tak pokud ti nevadi ze treba bude trosku nekde tukla tak je nemusis furt mnenit pokud poznas jakou maj barvu .) to zas tak hrozny neni. jsou sice drazsi ale.. co dneska neni blba karta do mtg stoji treba 1k takze todle bych prekousl. spis bych si to rad vyzkousel zajima mne to

25.10.2010 18:08:51

Cena
No nevím, cena cca 600 Kč za 9 kostek mi přijde vysoká. A to vůbec netuším kolik jich je potřeba do hry.

28.10.2010 18:23:51

rbx
Rbx zase řekne, že jsem skoupila celý Essen, ale u Irondie jsem náhodou jednu kostku dostala zdarma od toho milého pána... (manžel se mi smál). A mám dojem, že mi ta jedna bohatě stačí jako sběratelský kousek - je fakt moc pěkná, budu se snažit si ji moc neoházet :-)

28.10.2010 18:30:15

zděšení
Já pořád dost dobře nechápu, jak můžou vyrábět kostky z měkkého kovu :) ... musejí počítat s tím, že se budou ohrávat a že tím pádem budou mít jako výrobci odbyt ... což by ovšem neměli, kdyby ta hra byla navíc špatná. Z toho usuzuji, že hra dobrá být může, chytlavá a tím pádem dobrá dojná kráva vzhledem k použitému materiálu. To mě prostě děsí ... vyrábět něco schválně tak, aby se to časem ničilo :(. A to mě odrazuje od toho, abych vůbec četl pravidla a víc se o tu hru zajímal.

28.10.2010 18:36:50

opotrebeni
to mas jako karty ty se ti taky odrbavaj... nekde jsem ale videl ze lidi maj uz specialni podlozky aby hazeli ne o stul atp a snazej se redukovat prave tyhle poskozeni

28.10.2010 19:22:03

DD

opotrebeni
No jak uz jsem psal, u karet tohle eliminujes obalama, coz u kostek jaksi nelze.

28.10.2010 20:05:18

rbx

Tangram
videl jsi na jejich stránkach návod, jak posuzovat kvalitu kostek pro bazarovy prodej? Ta posledni kategorie je hustá. Každopádně me se ty kostky strašně líbily. Možna si jednu sadu jen tak na muchlani pořídím:-)

28.10.2010 20:25:09

rbx
Já nevím, mě to fakt tak odradilo, když jsem slyšel, že se opotřebovávají, že už po tom radši nepátrám. Navíc když teď Smolíček nahodil obrázky Dragon Dice, tak se to ve mě zase probudilo a už hledám cestu, jak pořídit ze dva startery a láká mě to o moc víc.
A taky sem dnes zabrousil k vám do obchodu (na webu) a viděl tam figurky Ron & Bones ... já se z těch figurek asi taky jednou zblázním ... takže Irondie u mě prostě prohrálo ještě dřív, než jsem zjistil o co jde :( ... i když podle obrázků se mi taky moc líbí, ale nedokážu si představit, že budu měsíc hrát, pak to hodím do popelnice a vyhodím hromadu peněz za to samo :(.

28.10.2010 20:30:39

rbx
Tak sem se mrknul na tu jejich stránku o kvalitě kostek ... ten poslední případ ... Unusable Die ... to snad poklepávají kladivem :)) ... ta hra je snad na trhu tak měsíc ... jestli to je opotřebení hraním, jak budou ty kostky vypadat za rok :) ... tahle hra je prostě hard-core.

28.10.2010 20:41:56

cena-vykon
Huh, tolik lovu za kostky, ktery se za chvili omlati, tak to jde mimo me:( Ale v Essenu to vypadalo fakt zajimave...

28.10.2010 20:59:49

omlacení
Já nevím, ale mě se to zdá trochu přehnané. Přece se to nemůže při házení v nějakém vypolstrovaném "hřišti" nějak omlátit. Prostě tomu nevěřím :), to by musely být z hliníku nebo co :).

Mě to hrozně láká, ty Dragon Dice mě nějak neberou, ale ta cena je nepřekonatelná bariéra

28.10.2010 22:07:17

Beholder
tiez si myslim, ze staci len trochu snahy a nic sa milaskom nestane;)
(napr. to gulat po jednej a nie vsetky 3 v kovovom kybli.. a na vypolstrovanych/molitanovych/kobercove podlozky.. uskladnovat pri transporte oddelene a pod.)
(:rbx to pekne napisal, asi si tiez jedu sadu zozeniem, len tak na muchlanie:P ..alebo do inych hier, fakt su lubive.. ..uz asi Elisse zavidim aj tu jednu-jedinu:D

Edit: to omlatenie je imho sucast marketingu. treba uznat, ze tu take cosi este nebolo!

28.10.2010 22:18:06 | Upraveno autorem (porovnej)

jejich web
ty kostkyjak ukazujou na tom webu to opotrebeni tomu neverim... neverim tomu ze dokazes opotrebit kostku z kovu tim ze ju budes kutalet bit na tvrdym stole normalnim zpusobem takhle extremne...

28.10.2010 23:21:33

Vzácnost
Ale taková R-ková kostka se sedmičkou:)
No zlatý Magic

29.10.2010 00:31:29

rbx

Mugvaj
ony ty kostky jsou fakt z měkkého těžkého kovu ala olovo, takže to opotřebení bych videl tak, ze se proste omlati mezi sebou navzájem. Předpokládám, ze pravidla budou udělaná tak, aby se muselo tema kostkama házet naráz:-)

29.10.2010 01:14:50

.
asi si koupim jednu sadu najdu nekoho kdo to hraje a uvidim :) cert vem 600, tj jak nejakej starter s mtg

29.10.2010 10:37:29

cena + opotřebení
Popravdě řečeno, když jsem dneska viděl Irondie v obchodě a porovnal to se svou sbírkou Dragon Dice, tak mi bylo smutno. Za 600 Kč získáte 9 kostek, které se 100% po několika hrách obouchají a nebudou tak pěkné. V Dragon Dice si koupíte 26 nezničitelných kostek za 400 Kč. Je pravda že dáte něco taky za poštovný, ale myslím si že kovové kostky jsou prostě hloupý nápad.

31.10.2010 22:13:54 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Smolíček
Myslím, že kovové kostky jsou super nápad. Tyhle jsou bohužel jen pokovené a ještě k tomu měkkým kovem. Kdyby byly titanové, nebylo by co řešit. I ta cena by byla ospravedlnitelná :o)

31.10.2010 22:25:46

PJ
Bohužel si nedokážu představit, jak by obarvili titanové kostky, aby se neodlupovala barva. Zkusím nastudovat pravidla a pak napsat srovnání s Dragon Dice, jestli se liší výrazně herní princip, či je to zčásti okopírované.

31.10.2010 22:33:41

kostky
ty kostky jsou udelany z tzv. white metal, coz je slitina z: cin, antimon, kadmium, olovo, bismut..samozrejme ne vsetky slozky jsou pridany..jenom nektere (podle druhu) a v urcitych pomerech...ale to jsou slozky co se pouzivaj..takze ty kostky jsou soft v urcitym slova smyslu..ja spis asi udelam to, ze si vyrobim negativ z lukoprenu a ty kostky si jednoduse odleju...nejspis z nejakyho epoxidu...samozrejme ze to nehodlam prodavat (to bych si nedovolil).. ale taky nehodlam utracet hromadu penez za kostky o rozmeru 1x1x1 cm..tim ze si je odleju v ruznych barvach si je muzu kombinovat jak chci a kdyz zavolam kamaradum..dam kostky a hrajem...trochu jsem proletel naky fora o kostkach a jeden pan se dost rozciloval, proc pouzili white metal, ze je to zbytecne drahy a opotrebuje se to hodne rychle...chlapici se vymlouvali ze mnoho lidi ma alergie na plasty..nikel, atd..tak ze pouzili white metal..i kdyz si myslim ze to mohlo bejt klidne z tvrdyho plastu..mozna by byli lehci..ale co..hrat by se dalo tak ci tak..a co spominal chlapek co tu hru vymyslel..tak ze to chce udelat z kovu zvaneho zamak..ten kov jsem nevidel takze nevim jak vypada, ale je zlozen z hliniku, magnezia, medi..

hru jsem sice nehral, ale hrozne me zaujala..mne by spis zajimalo, jaka je ta hra sama o sobe..jsou tam zvraty, prekvapeni, naka strategie..jaky je faktor nahody atd..dik..jestli je ma cestina spatna, omluvte me prosim..jsem slovak zijici v praze :-)

1.12.2010 17:32:27

redcore
O kostkách sice podrobnosti nevím, ale češtinu máš lepší než leckterý čech :)

1.12.2010 17:49:13

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror LCG + expanze
Arkham Horror LCG + expanze
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas