nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Inside

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Gigamic
Autoři: Henrik Morast
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Inside je celodřevěná hra pro dva hráče od vydavatele Gigamic, u které budete muset zapojit své abstraktní a strategické myšlení.

Cílem je vytvořit pyramidu, kde se svými kostičkami ovládnete alespoň dvě ze tří stran. To znamená, že se spočítá počet kostiček viditelných na jedné straně pyramidy a udělá se poměr mezi světlými  a tmavými kostkami. Počet kostek na straně je patnáct, proto bude mít jedna barva vždy převahu alespoň o jednu kostku. Toto se provede u všech tří stran a zjistí se vítěz.

Každý z protihráčů obdrží kostky zvolené barvy a k nim pět kostiček v barvě soupeře. Světlá barva začíná s umisťováním kostičky ze své zásoby (libovolné barvy, tudíž i soupeřovy - viz dále) a dále se hráči střídají. Pokud ovšem hráčem umístěná kostka utvoří „mističku“ ze tří kostek stejné barvy (nehledě na to, kdo umístil předešlé dvě), do které lze „posadit“ kostku další, bere si ihned kostku ze soupeřovy zásoby (libovolné barvy), do takto vzniklé „mističky“ ji postaví a až poté je na řadě druhý hráč. Pokračuje se, dokud není pyramida zcela hotová. 

Umisťování kostek v soupeřově barvě je třeba dobře zvažovat. Vyplatí se je například umisťovat v začátku partie "dovnitř" pyramidy, kde nebudou ve výsledku vidět, takže soupeři nedáte možnost je využít. Pokud si berete kostku od soupeře během svého tahu díky vzniklé "mističce", občas se také vyplatí vzít soupeřovu barvu, aby byl donucen ke konci hry využívat i kostky vaší barvy, protože kostek má každý z hráčů omezené množství a na po dokončení pyramidy zbyde jen jedna nevyužitá kostka jednomu z hráčů.

Nakonec se na každé ze tří stran pyramidy spočítá poměr kostek obou barev a barva, která má převahu na dvou, nebo všech třech stranách, vyhrává.

Autor: cze.oi