Indonesia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Splotter Spellen
Autoři: Jeroen Doumen
Joris Wiersinga
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

skvělé euro

včera proběhla první hra Indonesie a byl jsem velmi mile překvapen. Původně jsem hru koupil z čistě sběratelského hlediska, ale po včerejšku musím říct, že je to hra fest. Sice jsme zvojtili jedno pravidlo a hra tak byla za dvě hodinky hotová a hráli jsme zbaběle bez využití odkoupení společností, ale i tak jsme se velice bavili. Hra je náročná, musíte přemýšlet dopředu a zároveň není suchá a nezáživná. Prostoje nejsou, odsýpá to rychle a nemáte pocit, že si hrajete sám, naopak, se soupeři musíte počítat při všem, co děláte. Moc se těším, až ji vyzkoušíme správně (bylo nám divné, že je po dvou hodinách dohraná, když je na krabici 3-4 hodiny) a agresivněji s odkupem společností. Pro mě zatím nejlepší euro a jedna z nejlepších her vůbec. Recenze bude až bude dost zkušeností, zatím jen tyto výkřiky do tmy :)
10.5.2009 09:48:17

david

jak to pokračuje
Tak jak pokračují další partie? jee to opravdu tak dobrá hra, jak píšeš v prvním příspěvku??

24.6.2009 17:51:20

david
Je to opravdu pecka, od recenze mě dělí jen to, že jsme zatím hráli jen ve třech, myslím, že ve více lidech to bude ještě nemilosrdnější hra a hlavně to bude chtít ještě větší pozornost po celou hru. Ve třech je skvělá, ale před recenzí jí ještě chci vyzkoušet ve vyšším počtu. Nicméně pokud máš možnost sehnat ji za rozumnou cenu, doporučuji. Je to tvrdé ekonomické euro, hra se neustále vyvíjí, musíš mít strategii a zároveň být flexibilní, nebát se riskovat a musíš stále dávat pozor na ostatní, jelikož interakce je základním kamenem hry (odkupování společností).

24.6.2009 18:17:59

sydo
Nevím jestli mi věříš, ale hodně dychtivě čekám na Tvou receznzi! :) Co jsem si načetl z BGG, bude echt ekonomická hra (mergování společností, akcie...prostě to má rád). Takže piš barde! :)

25.6.2009 10:15:45

Richmond
V tom případě musím kluky co nejdřív dokopat ke hře aspoň ve čtyřech, nebudu tu přeci trápit čekatele na recenzi :)

25.6.2009 10:21:08

Richmond
Ta chvíle nastane snad dnes večer, takže recenzi pak co nejdřív zplodím.

4.7.2009 16:10:22

pravidla
Indonesia me celkem zaujala, takze jsem se pustil do prekladu pravidel a prave jsem je hodil na schvaleni (ted je na Caulym, kdy mi to odklikne :) ). Bohuzel jsem hru ale jeste nehral (i kdyz bych rad), takze pokud v pravidlech najdete neco, co byste pojmenovali jinak, pripadne by stalo za upravu, dejte vedet, budu rad za kazdou konstruktivni kritiku.

23.5.2012 11:11:25

kew
Na jednu stranu ti posílám jedno neviditelné plus. Na druhou, však musím podotknout, že sydík říkal co si o nesehnatelnosti téhle hry.. Mně se to líbilo moc. Sydo? Hradiště? Co?

23.5.2012 12:05:18

Elenistar
Ja vim, cetl jsem si vlakna tady u hry a pocitam s tim, ze si ji treba nemusim vubec zahrat. Ale prisla mi pekna, tak jsem si udelal radost aspon prekladem.
Co takhle prijet s ni treba nekdy k nam na vychod? :)

btw. Diky za plus ;))

23.5.2012 12:21:58

Elenistar
Na Hradiste ji milerad vezmu :) Jinak nesehnatelna neni, jen trochu drazsi. Ale v Essenu ji Splotter meli normalne na stanku v dostatecnem mnozstvi.

23.5.2012 12:29:19

sydo
aha... a na kolik to tak vyjde... dvojka? a o essenu mi ani nemluv... šušním éčka jak pošahanej

23.5.2012 13:22:11

elenistar
Cenu uz si nepamatuji, ale k ty dvojce bych to videl no. Mozna to maji u sebe na webu.

23.5.2012 13:28:17

sydo
chvali eurovku?Tak dufam ze navod tu bude coskoro,uz davno ma tak nic nezaujalo.

23.5.2012 13:51:12

brblo
Pche, sydo normálně přechází poslední dobou na euro B-)
Akorát je mu blbý to tak naráz přiznat :))

23.5.2012 13:53:41

ikri
Kazdemu raz svitne v hlavicke ze euro je the best ufff!

23.5.2012 13:55:47

brblo
Přesně tak. Nemějme nikomu za zlé, že mu to déle trvá :D

23.5.2012 13:57:06

ikri
Este spozna caro Caylusu a premena je hotova.

23.5.2012 13:58:55

ikri, brblo
Jake pak posledni dobou - kouknete na datum prvniho prispevku...

Ale ze je Indonesia skvela, za tim si stojim. Agresivni a interaktivni :)

23.5.2012 14:29:52

sydo
V juni beriem odmeny a snad ju zozeniem.Agresivna a interaktivna,to znie slubne.

23.5.2012 14:34:16

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Deadpool
Legendary: Deadpool
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas