nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Incan Gold

Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Funagain
Gryphon Games
Sunriver Games
Autoři: Alan R. Moon
Bruno Faidutti
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

"Tome, já mám strach," šeptala Klára před vstupem do chrámu. "Neboj," šeptnul Tom, "půjdu první." Pozvednul pochodeň vysoko nad hlavu a vkročil do temna tajuplné svatyně, která před nimi vězela schována v bujném zeleném porostu. Sotva však Tom udělal druhý krok, strnul a vykřiknul úlekem: "vauuu." Kolem nohou se mu proplazil velký had a cestou ven minul Kláru a Johna, který šel za nimi a byl podělaný strachy.

Slyšeli spoustu historek, než se sem vydali, ale lákala je vidina pokladů, které tento zapomenutý chrám mohl skýtat. Dál šlo vše hladce, našli několik drahých kamenů, dokonce nějaký ten valounek zlata. Když se objevila malá skřetu podobná ženština bez zubů, John sbalil svoji kořist a vzal nohy na ramena. Klára si nebyla jistá a tázavě se zadívala na Toma. Pcháá, ať si jde. Mě nějaká bábuška strach nenažene," řekl Tom a pokračoval dál ... když však zmizel za dalším rohem a rozhostilo se zlověstné ticho, Klára pochopila, že už je pozdě na cokoliv ....

Incan Gold je karetní hra, ve které hráči procházejí starý chrám Inků a sbírají poklady. 

Hra je rozdělena na pět kol, protože je pět částí chrámu k prozkoumání. Jednotlivá kola jsou složena z náhodného množství tahů, ve kterých se hráči vždy nejprve rozhodnou zda pokračují v průzkumu, nebo zda se chtějí vrátit do tábora.

Ti co se rozhodnou vrátit, vezmou své dosud nalezené poklady a donesou je do bezpečí tábora. Hráči, kteří se rozhodnou pokračovat do chrámu, otočí další kartu. Objeví-li se poklad, rozdělí si ho, objeví-li se nebezpečí, je to pro ně varování.

Jedno herní kolo končí ve chvíli, kdy se všichni dobrovolně vrátí do tábora, takže už nikdo nechce pokračovat, nebo když se objeví druhé nebezpečí stejného typu. V takovém případě ti, co se rozhodli pokračovat, ztrácejí všechny poklady, které v daném kole nalezli a začíná další kolo.

Vítězem se stává ten hráč, který má na konci hry nejvíce pokladů. Mají-li dva hráči stejně pokladů, vítězí ten, kdo má více artefaktů. Je-li to stále nerozhodně, hrajte znovu :).

Autor: Tangram