Hrdinové bez záruky

xxxxxxxxoo hodnoceno 225x (Seznam vlastníků)

Hrdinové bez záruky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Pegasus Spiele
Sit Down!
Autoři: Kasper Lapp
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lepší varianta pro sólovou hru

Hrdinové bez záruky sice nejsou na sólo hraní zrovna ideální, ale když nebyl nikdo po ruce, rozhodl jsem se, že tuto variantu vyzkouším. A dlužno podotknout, že to bylo solidní fiasko. První kolo jsem ještě jakž takž dokončil, ale přes druhé jsem neprošel ani na několikátý pokus. A nebyla to tak úplně moje vina. Ta sólo varianta je slušně řečeno pochybná. Jednou rukou co nejrychleji stále dokola protáčíte sedm kartiček s příkazy a druhou se snažíte ovládat čtyři hrdiny a otáčet dílky obchoďáku. Tak jsem se kouknul na BGG, co se píše v diskuzích ohledně sólo varianty. A bylo tam hned několik návrhů, které byly vesměs všechny lepší než varianta obsažená ve hře. Tady je podle mě ten nejlepší.

Místo sedmi dílků pro sólo hru si připravíte dva dílky s příkazy určené pro dva hráče. Jeden si připravíte k levé ruce a ten druhý k pravé. Příkazy, které jsou na pravém dílku vykonáváte pouze pravou rukou a naopak. Když pak otočíte přesýpací hodiny, jednoduše si dílky prohodíte. Musím říct, že je to zpočátku celkem solidní cvičení na koordinaci, ale jakmile si zvyknete, stane se z Hrdinů bez záruky slušná zábava i pro jednoho hráče.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.
7.9.2019 17:27:12 | Upraveno autorem (porovnej)

To je ale dobrej tip. Sólovka je se sedmi kartičkami fakt těžká. Jako prvních pár kol nějak jde. Ale postupem se podmínky komplikují, přemýšlet za 4 figurky naráz, každou jít k jinému výstupu a ještě hlídat čas, je opravdu vražedné. 

13.12.2021 12:25:02

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne
Bloodborne
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas