Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 218x (Seznam vlastníků)

Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Nate French
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Expanze

Tak sem si poridil ceskou verzi zakladni krabice s tim, zejsem tehle hry zcela neznaly... Po par hrach s doporucenymi balicky z pravidel me hra opravdu nadchla.

Nevite, prosim, kdy se chysta tisk ceskych verzi rozsirujicich balicku??

Jeste me zajima, koupili byste si i druhou, popripade treti krabici pro variabilitu konstrukce balicku??

A posledni otazka, predpokladam, ze v tech rozsirenich bude kazda karta ve trech kopiich? PAk tedy staci vzdy jeden balicek?

Diky moc:-)
1.2.2016 20:48:19

saracen
ak ťa hra nadchla, určite kúp druhú krabicu, poskytne to oveľa viac možností...ak zvažuješ aj turnaje a hrať hru aktívne, tak aj tretiu...
následne v malých rozšíreniach ktoré sú vraj na ceste v češtine, ti už stačí každé len raz, tam sú všetky karty, ako píšeš, tri krát.

1.2.2016 21:31:00

expanze
Pokud by ses potřeboval zorientovat v tom, jaké typy expanzí budou následovat a co pro ně znamená "rotace", zde je článek: https://hraotrunylcg.wordpress.com/2015/10/23/rotace-a-prehled-expanzi/

Jinak v každém rozšiřujícím balíčku už se nachází všechny karty ve třech kopiích.

České verze mají momentálně oproti originálním zpoždění, ale údajně už jsou na cestě a myslím, že jsem někde četl, že jedou všechny společně, takže až dorazí, měly by dohnat originální anglickou verzi. V originále je nyní dostupné 1. rozšíření a druhé by se mělo objevit co nevidět, v češtině jen základní sada.

Počet základních sad je ožehavá otázka, protože tady má každý názor podle sebe, ale myslím, že druhá krabice nic nezkazí, pokud se ti hra skutečně zalíbila. S ní už půjde postavit leccos a hry budou méně o náhodě.

1.2.2016 22:24:14

tak a uz je na lodi
prve DeLuxe rozsirenie
https://www.fantasyflightgames.com/en/products/a-game-of-thrones-the-card-game-second-edition/products/wolves-north/
Uvidime kedy dojde k lokalizacii
PS: Jasne ze je to este v nedohladne ale aj tak :D

16.2.2016 13:29:23

deluxe
Bf psalo ze se nani uz pracuje xD

16.2.2016 14:01:09

icinko
Tak úplně v nedohlednu to není. Expanze by měla vyjít mezi 3. a 4. kapitolou (alespoň tak bylo ohlášeno), tudíž ENG verze by měla být řádově během dvou měsíců. CZ verze těžko odhadovat. Myslím, že BF žádné info o naložení ještě neposkytlo.

16.2.2016 15:51:06

expanze
jinak k expanzim info od bf tak pred tydnem psali ze do4 tydnu by tu meli byt a jede prej ceej cyklus zapadozemi takze 6 expanzi psali ze tim se dozene ztrata na eng verzi :) tvarili se ze budou dostupny hned vsechny ale buhvi jak to bude :D

16.2.2016 17:07:34

české chaptery
Dostupný budou všechny, které jsou momentálně dostupné v originále. V tuhle chvíli jsou to Taking the Black (1) a The Road to Winterfell (2), koncem měsíce by to měl být The King´s Peace (3). Takže bych to viděl tak, že v souladu s tím, co řekli, uvolní tyhle 3 chaptery najednou a 4. už můžeme čekat v souladu s anglickou verzí. Deluxe Wolves from the North ale není součástí cyklu a o něm se Blackfire zatím nezmiňoval v tom smyslu, kdy k nám dorazí.

16.2.2016 18:56:07

novinky?
Ahoj tak jak vypadají nejnovější infa o expanzích, kdy vyjdou a kolik jich bude naráz? Už se nemužu dočkat. Dik

27.2.2016 16:11:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Expanze
Dle mně dostupných informací bude dostupných 6 exp během března.

28.2.2016 09:44:36

dostupnost
ve světě jsou dostupné 3 rozšíření, takže až dojde všech 6 rozšíření v březnu, Blackfire pustí první tři... a pak už podle světa

28.2.2016 10:02:32

Problém je v dopravě
Pokud jsem to dobře pochopil z nějakého rozhovoru, tak problém je v dopravě z Číny. Zpoždění tak bude stálé. Pokaždé Blackfire uvolní několik packů najednou, protože si nemohou dovolit posílat menčí bednu každý měsíc, ale zaplatí jendu paletu za čtvrtrok. Možná se něco změnilo, ale čekal bych to spíš takhle.

28.2.2016 13:07:32 | Upraveno autorem (porovnej)

k dopravě
má se to tak, že jakmile jsou hry vytištěny, čeká se na naplnění kontejneru ( blackfire to asi bere dohromady s německou pobočkou blackfiru). Zpoždění bude stálé v tom smyslu, že si ffg zadá tisk hry ve všech možných jazycích a dopravu si pak řeší každý do své země sám, ffg si to přepraví do států ( z číny kratší doba) a u toho blackfiru jen cesta trvá 6 týdnů do čr, plus čekání na naplnění kontejneru, takže tam ke skluzu vždy dojde. Ale 4,5,6 malá expanze už bude v souladu se světem.
další expanze budou na podobném scénáři!

28.2.2016 13:47:55

Deluxe Expanze
Spíš by mě zajímalo jaké zpoždění bude mít expanze Wolves of the North, ve světě by to mělo vyjít v březnu.

28.2.2016 14:46:53

deluxe
ptal jsem se a bylo mi řečeno, že to mají přeložený a vytisklý a čeká to na dopravu...březen není reálný, spíš květen

28.2.2016 16:50:38

Deluxe
O týden to nestačila do kontejneru směr ČR. Celkem pecháček. :( Ale tak teď přijdou chapter packy, tak se bude s čím mazlit a květen/červen nejsou tak daleko. :)

7.3.2016 06:42:36

deluxe
čus nějaký bližší infa kdy dorazi deluxe v češtině dik

27.4.2016 17:14:31

Vlci severu
Fantasyobchod udává dodání na 01.06. :)

http://www.fantasyobchod.cz/hra-o-truny-karetni-hra-druha-edice-vlci-severu

3.5.2016 06:33:17

deluxe
začíná mě to trochu štvát, v angličtině už to k sehnání je, říkal jsem si, že bych zavítal na nějaký větší turnaj, ale cipak můžu, když tam proti mě vytáhnou ty nejnovější rozšíření a já budu bez deluxu v horším případě a v lepším to nebudu mít vůbec nahraný.

3.5.2016 07:13:51

expanze - rada
Pro turnaje tohle samozřejmě problém je a bude se opakovat, protože Blackfire jasně deklaroval, že s dodávkou nejčerstvějších produktů není schopen konkurovat anglické verzi, protože se mu dle něj nevyplatí měnit model dopravy. Je to škoda, zvlášť když další lokalizované verze (namátkou italská či polská) jsou současně s originálem. V praxi to bude tak, že zpoždění se bude týkat deluxe expanzí (já třeba ale taky ještě nemám své anglické Vlky, přijdou až tenhle týden, a zdá se, že čeští už jsou nějakou dobu na cestě, takže rozdíl nebude takový) a prvních kapitol každého cyklu, zatímco pozdější kapitoly budou přesně v termínu.


Jinak je to samozřejmě určitá nevýhoda, ale neřešitelný tvůj "problém" není. Pokud expanze ještě není v CZ dostupná, klidně se obrať na někoho, kdo expanzi má, jistě nebude problém půjčit nějaké chybějící karty. Nevím, odkud jsi, ale pokud bys zvažoval turnaj v Plzni, obrať se přímo na mne. V Praze by také neměl být problém se s někým domluvit, hodně lidí tam má anglickou verzi. Pokud zmiňuješ nemožnost si karty vyzkoušet, pak se to dá řešit vytištěním si několika málo karet a založení za originály, abys viděl, jak to s danou kartou jde, byť je to nepohodlné, nevypadá to dobře a svým způsobem otravné. Scany karet najdeš zde: http://www.cardgamedb.com/index.php/agameofthrones2ndedition/a-game-of-thrones-2nd-edition-cards, pokud je problém angličtina, zde v příslušném článku najdeš české texty karet: https://hraotrunylcg.wordpress.com/cyklus-westeros/

Navíc, jak bude přibývat expanzí, nebude to o tom, že jedna chybějící kapitola udělá takový propastný rozdíl mezi úrovní balíčků. Pokud tě turnaje nějakým způsobem lákají a chtěl by sis je vyzkoušet, byla by škoda to vzdát jen kvůli tomuhle. Rozhodně se neboj někde na půjčení zeptat. Já třeba v době první edice neměl vůbec vlastní karty a na turnaje jsem jezdil, kluci byli tak vstřícní, že mi stavěli celé balíčky dle mého seznamu.

3.5.2016 12:03:46

ďalšie rozšírenia
Prosím Vás, zatiaľ je vydaná základná hra plus k nej 6 malých rozšírení, potom je vydané 1. deluxe rozšírenie, k tomu ešte nie je vydané malé rozšírenie ak sa nemýlim, a prosím Vás k 1. deluxe rozšíreniu bude tiež 6 malých rozšírení? A neviete prosím Vás kedy bude 2. deluxe rozšírenie?

Ďakujem.

25.5.2016 13:28:54

rozšíření
Pro hru vychází 2 typy rozšíření - malé kapitoly a větší deluxe. Deluxe jsou samostatné, kapitoly jsou vždy sdruženy po šesti v rámci jednoho cyklu. Momentálně končí první cyklus Westeros (Západozemí) a měl by následovat cyklus druhý - Válka pěti králů. Podle původních zpráv FFG by měla první kapitola vyjít ještě ve druhém kvartálu, tudíž ještě v červnu, takže mezi cykly zdá se nebudou žádné prodlevy. To platí pro AJ verzi, česká bude mít na začátku cyklu nejspíš znovu zpoždění.

Jednotlivé cykly (kapitoly) nejsou svázány s deluxe expanzí, jsou na ní nezávislé, a vlastně rozšiřují základní sadu, hru jako celek. Není to jako v Pánovi prstenů, odkud asi plynou tvé otázky, kde každý cyklus rozvíjí svoji deluxe expanzi a je bez ní nehratelný. Vlky tak pro druhý cyklus nepotřebuješ.

Druhá deluxe expanze bude opět zaměřena na jeden rod a zatím nebyla oznámena, byť spekulace již samozřejmě kolují :) Opět - není potvrzeno, ale vyjít by nejspíš mohla v průběhu druhého cyklu podobně jako Starkové v prvním.

25.5.2016 20:12:33 | Upraveno autorem (porovnej)

libor
ďakujem za info:)

čiže teoreticky do pol roka by malo byť aj druhé veľké rozšírenie nie?:)

ide mi o to že to budeme hrávať dvaja a všetko by som chcel mať po jednom kuse - core set už máme aj nejaké malé rozšírenia, tak keby sme spolu mali potom jeden core set, a po jednom z každého rozšírenia malého aj veľkého, tak by to mohlo byť v pohode hratelné nie? Každý by mal balíček s tým rodom čo má veľké rozšírenie:) A už by boli snáď dôležité karty pre každého po 3 kusoch nie?

Či už aj so všetkými zatiaľ vydanými rozšíreniami malými aj tým jedným veľkým by to mohlo byť férovo a dobre hratelné pre dvoch hráčov? Aby mal každý dosť dôležitých kariet.

26.5.2016 13:27:51

2 hráči
Ten půlrok je asi reálný, ale jak říkám, oficiálně ještě ohlášeno nebylo. CZ verze už je ale přeložená.

Jak říkáš, karet budete mít s deluxe expanzí dost i bez plného počtu základních sad. Deluxe pak obsahuje i přednastavené balíčky s deluxe a jedním core setem. Samozřejmě některé karty ze základu vám chybět mohou, což pro někoho je větší problém (Tyrell, Targaryen), pro někoho menší, ale rozšíření to můžou postupně kompenzovat. Vyváženost jak se to vezme, protože ani teď nejsou všechny rody na úplně stejné linii a mění se to měsíc od měsíce, jak přicházejí nové karty, ale zhruba určitě ano.

26.5.2016 13:56:56

Vybíráme z Bazaru

Hra o manželství
Hra o manželství
Akt. cena: 70 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas