Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 654x (Seznam vlastníků)

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Korea Boardgames
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Preklad pravidel

Ahoj vsem priznimvcum - slavnostne ohlasuji dokonceni pripravnych praci (skenu, shaneni fontu,...) a zahajeni prekladu. Podekujte jistemu neznamemu, ktery me hodne netradicnim zpusobem motivoval ke zvyseni cinnorodosti :D.

11.12.2011 17:03:29

velikost
V komentáři je psáno: "Velikost karet upravena pro laminovaci kapsy o rozmerech 95x65mm". Dají se použít jako "přelepky" na originální karty, nebo jsou výrazně větší či menší?

18.1.2012 22:41:50

to agent (resp. Kubis)
Pokud se nepletu, tak je to Chřestivá košile, nikoliv chřastivá. Ale to je detail.

EDIT: to Lumirius a Kubis - Skinchanger nebyl měňavec ani měnivec, nýbrž měnič, pokud se nepletu :-).

18.1.2012 23:26:48 | Upraveno autorem (porovnej)

halbarad
mas pravdu. uz jsem to tady psal tolikrat a pokazdy jinak. je to Chřestivá košile

18.1.2012 23:38:57

hpy

chybka
Po vítězství u "Tábora u Mléčné vody" je odměnou vzít si do ruky VŠECHNY odhozené karty rodu, nikoli jen jednu (asi zkopírováno z "Jezdců na mamutech").

A ještě detaily: chybí tam 4 čárky (2x "nahradit, musí zničit."; "kontroluje, verbovat", "nezískáte, ani") a já bych Preemptive Raid přeložil asi spíš jako Preventivní nájezd.

19.1.2012 08:08:59

hpy
s tim taborem jsem si to taky myslel, ze vsechny. a co se tyka preemptive raid, tak preemtivni a preventivni je rozdil, kterej se tezko vysvetluje. to spis dat preemptivni najezd.

19.1.2012 09:43:45

all
preemptive opravdu znamená preventivní, ale slovník mi vyhodil taky ochromující, to by se tam i mohlo hodit...

19.1.2012 10:20:01

preemptive
ted jsem hledal cesky vysvetleni tohoto slova a je to asi takhle:
(odb.) předjímající něco, předcházející něčemu, předem něčemu zabraňující (opatření, zákrok)
a takovy je na to nazor:
V mezinárodních vztazích a bezpečnostních otázkách se jedná o naprosto odlišné pojmy, kdy preemptivní zásah je i dle mezinárodního práva a mezinárodního společenství zdůvodnitelný/omluvitelný, ale preventivní válka už ne (hrozba není dostatečně jasná a je jen vágně definovaná do budoucnosti).
a
napr na problematice mezin. vztahu - zatimco utok na nekoho, ze by me mohl napadnout (nekd v budoucnu by to mohl preci chtit udelat - izraelske odstreovani iracke jaderne elektrarny pred jejim zpustenim), preemptivni - již jsou jasne indicie k tomu, ze me chce napadnout, udelam to pouze jako prvni (nekteri sem pocitaji valku v iraku a USA)

ja bych tam nechal proste preemptivni a neresil bych to. preventivni a preemptivni jsou odlisne veci.

19.1.2012 10:47:40 | Upraveno autorem (porovnej)

agent
tož to jsem netušil, díky za poučení ;)

Ale hodí se to tam? Mě osobně se to moc nelíbí

19.1.2012 10:56:30

hpy

preemptivni
Což ten překlad jsem jen nadhodil, na ničem netrvám a o těch rozdílech jsem taky nevěděl.
Osobně nemám nic proti volnějším překladům, když se to víc hodí - takže třeba u názvu karty beru odlišný překlad ne jako chybu, ale jako věc názoru.
Takže třeba víc než (pro mě osobně skoro nečeský) název "Preemptivní nájezd" se mi víc líbí stávající "První vlna nájezdníků" :-)

19.1.2012 11:11:19

hpy

ad A King Beyond the Wall
Na stránkách BGG je fórum s oficiálními odpověďmi od FFG:
http://boardgamegeek.com/thread/752416/official-responses-from-ffg

Čili po výhře Divokých se podle této karty se nejprve posune na konec 3x ten, co vsadil nejmíň, a pak teprve ostatní (tedy každý 1x za něj)!

Ono i tak na tom bude totiž v průměru hůře: např. pokud byl průměrný (3., 4. a 4.), tak teď bude např. 6., 3. a 4. Navíc ostatní si z těch dvou ukazatelů zvolí asi spíš ten, kde jsou na tom hůře. Nicméně je samozřejmě možné, že byl všude na chvostě a že si teď vlastně polepší.

20.1.2012 10:22:08

ad A King Beyond the Wall
takhle to bude silně závislé na počtu hráčů. zatímco ve 3 když pude jako první na konec tak se ti dva buť dohodnou a pudou oba do jendoho nebo ne ale v každém případě bude aspoň na jednom počítadle poslední. zatímco v 6 se as itěžko stane žeby všichni nějaké počítadlo přeskočili. takže nakonec ve vyšším počku hrůčů pravděpodobně ten co dal nejmíň vlivu nebude nikde poslední.

20.1.2012 11:34:08

Diky vsem
za pripominky a upozorneni na chyby. Opravim je a nahraju aktualizaci.

22.1.2012 20:44:51

Oprava
Tak jsem snad vse upravil a opravil dle vasich pripominak a za malou chvili nahraji aktualizaci.

to Tharr: nemas uplne pravdu. Vzdy bude posledni minimalne na ukazateli vlivu na Zelezny trun (Iron Throne). Protoze na tom se ostatni hraci nemohou posunout nakonec...

24.1.2012 08:43:06

kubis
Jo jasně, kecal jsem. Nemám teď hru u sebe a blbě jsem si to pamatoval. Ale i tak natom bude ve vyšším počtu hráčů lépe. A někdy se může stát, že ve výsledku natom bude líp než před utokem divokých.

24.1.2012 12:36:09

hpy

Tharr
Polepší si relativně se stejnou šancí bez ohledu na počet hráčů:

Svou celkovou pozici na ukazatelích ohodnotím jako součet soupeřů, kteří jsou za mnou (např. v 5 hráčích, když budu 1., 3. a 5., tak je to 4+2+0=6).
Označíme-li počet soupeřů jako S, ohodnocení je v intervalu 0 - 3*S, průměrná pozice je tedy je 3*S/2.

Po prohře u karty "A King Beyond the Wall" bude mít ten poslední pozici přesně S.
Statisticky si tak polepší pouze v cca 15% případů.

8.2.2012 13:19:08

preklad
jak to vypada s tim prekladem?

19.2.2012 20:26:39

hpy

ad preklad
Texty jsou přeloženy, probíhají korektury a převod do grafiky.
Počítám, že cca do týdne by to mohlo být hotové.

20.2.2012 07:49:12

hpy
uz se nemuzu dockat nez si to konecne v kuse prectu v cestine. myslel jsem, ze uz to tady dneska bude. jak to vypada...

28.2.2012 18:34:57

agent
Ahoj je mi lito - visi to na me. Hpy to mel hotove uz ve ctvrtek a od te doby to viselo u me na korekturach... Hpyho rychlost prekladu byla vrazedna. Ve ctvrtek minuly tyden mi poslal kus a tyden na to uz hotova pravidla!!

28.2.2012 21:28:06

karty?
Chystáte i překlad jiných karet než divokých? Nebo to pravidly skončilo?

5.3.2012 22:45:32

Sasa
Ne ne pravidli to neskoncilo. Mam uz skoro hotove karty westerosu a pripravene vsechny podklady pro karty rodu - viz obrazky zde uverejnene. Jednou to bude :D. Ted jeste dodelavam korekturu pravidel. Zatim jsem hpymu poslal pulku. Ktera by uz snad mela byt definitivni a spravna. Druhou pulku dodelam jak budu moci. Ted o vikendu me to po peti hodinach prestalo bavit. Preci jen clovek to cte jinak nez kdyby si to chtel jen precsit. Neustale srovnavani s pravidli - no proste je to otrava :D

6.3.2012 12:03:35

pravidla
Borci smekám a posílám velký dík!!! pravidla jsou super,už je luštíme a těšíme se na karty :-)

6.3.2012 18:59:07

Ad preklad
Jako hlavni dik patri Hpy-mu. To je hlavni tahoun cele akce. Jeho rychlost prekladu a reakci k mym pripominkam je zavratna :D. Jinak jeste dodelavam finalni korekturu a na konci prisitho tydne bych ji mel posilat hpymu na posouzeni a dopracovani. O vikendu sem mimo tak na to nebudu mit cas... ale v tydnu to snad stihnu.

7.3.2012 12:11:43

Dotaz
Chci se zeptat, jak to vypadá s kartami rodů? Dík

18.4.2012 10:36:38

skyfire
Zatim mam jen Baratheony. O vikendu ted budu mit cas, tak se na to vrhnu a snad vse dodelam...

18.4.2012 11:32:26

Vybíráme z Bazaru

Heaven & Ale (ve fólii)
Heaven & Ale (ve fólii)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 14 hodin

Offcanvas