Horse Fever - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: závodní, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Cranio Creations
Autoři: Lorenzo Silva
Lorenzo Tucci Sorrentino
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

vcera jsme s klukama hráli ve čtyřech tuhle lehce trhlou hru.. A myslím ze jsme se královsky bavili. Jak jinak popsat stav, kdy v tiché kavárně osazenstvo našeho stolu bourlive povzbuzovalo koně, na které jsme vsadili. Jindy slušní hoši nešetřili hrubými výrazy, když jejich favorita přesprintovala nedoceněná herka :)
Jestli bude čas, napisu herní report..
Tahle hra by neměla zůstat ve stínu jiných her slavnějších jmen :)
8.11.2010 18:15:59

Polda
Jo, tahle hra je nejlepší, když se hraje poprvé. Kdo by řekl, jak intezivně jde fandit barevnému čudlíku na desce, že?

8.11.2010 22:16:13

PJ

Pište dojmy
Tuhle hru zmínil rbx v jiné diskuzi a strašně mě zaujal. Tohle je minimálně tematem fakt geniální ujeťárna - rektální kapsaicinový akcelerátor mě úplně dostal!
Jak je to ale se znovuhratelností? Z prebiova komentu jsem pochopil, že na druhé a další zahrání už se nedostavuje takové nadšení?

15.11.2010 17:27:55

PJ
Já to hrál v Essenu a bavilo mě to fest. Znovuhratelnost mi přišla vysoká, jelikož je tam hafo karet a možností, co koupit. Grafika super a je to i pěkně škodolibé.

15.11.2010 17:39:26

PJ
taky me trosku zarazila narážka na znovuhratelnost.. Ale je potreba si uvědomit co kdo od hry očekává.
Tohle je lehce skodoliba hra, kde myslím nejaka strategie nemá uplne smysl. Není nad to sledovat jak zoufalý spoluhráč vsadí poslední peníze (fór je v tom, ze čím více vítězných bodu mate, tím vyšší je minimalni povinna sazka) na dobrého kone, načež zlomyslni soupeři tohoto kone degraduji na chudinku herku, jejiž sance na vítězství se rapidně sníží. :-) Nasleduje prohra, půjčka od mafie atd atd. A hráč ma o problémy postaráno.
Jsem zvedavy na další partie, ale k téhle hře je bezva dat si pivko a nad ničím extra nepremyslet.
Kluci mi ještě další dny opakovali jak se dobře bavili. Tahle hra ma fakt potenciál. Při každodenním sezení by asi ztratila své kouzlo, ale jako zprestreni je super.

15.11.2010 18:31:56

Jééé
Tak tahle hra mě taky uchvátila už jenom z toho mála, co o ní lze najít. Také prosím o další dojmy :)

Jinak Polda mi trochu připomněl hlášku ze seriálu Blackbooks:
Manny: There's only one system: bet, lose, borrow, steal, lose, take the drugs, lose, prison... death.

Přeloženo: Je jenom jeden systém: vsadit, prohrát, půjčit si, krást, prohrát, brát drogy, prohrát, vězení... smrt. :)

15.11.2010 21:21:29

PJ

Díky
...po přečtení recenzí na BGG jasný wishlist :-)

15.11.2010 21:21:49

Ale...
já přece neřekl, že to má špatnou znovuhratelnost. Jenom po první hře jsem měl chuť dát téhle hře 100% bez diskusí, protože ta atmosféra v první hře, kdy vlastně člověk úplně přesně neví, kam se bude hra vyvíjet, je fakt neopakovatelná, protože člověk ty dostihy opravdu, ale opravdu prožívá. V dalších hrách je to prostě už jiný, člověk ví, že kvůli jedné prohrané sázce se svět nezboří, ale to napětí, jestli váš kůň vyhraje tam pořád je.

Jinak karet je tam podle mě právě málo. Ono je jich tam na první pohled dost, ale vzhledem k tomu, že v každém kole je možné nakoupit celkem 2 karty, tak při 10 kolech člověku může projít rukama až 60 karet, tzn. do 2 her znáte všechny karty, což by nevadilo, protože samozřejmě všechny použít není možné, ale skutečně slušný výběr je vlastně jenom u asistentů a akčních karet. Dokonce ani to by tolik nevadilo, protože i ty pořád nabízejí docela slušnou variabilitu, ale co mě trochu štve je fakt, že v případě, že v jednom paklu klesne počet karet pod 6, což se např. u koní může stát velice snadno a brzy (celkem 9), a 2 hráči se rozhodnou, že nakoupí ze stejného paklu, tak druhý hráč musí čekat než si první vybere a až teprve poté může nakupovat, což hru zbytečně zdržuje, protože všichni se přece TĚŠÍ NA DOSTIHY, tak proč se to sakra tak zdržuje ;-). Prostě mnohem lepší by bylo, kdyby bylo karet opravdu dost, aby si všichni hráči mohli vybírat simultánně, ale to je jenom takové drobné rejpalství.

Jinak podle mě fakt výborná oddechovka a určitě doporučuji.

15.11.2010 22:50:45

prvni dojmy
tak jsme vcera zkusili ve 4 hracich a musim rict ze jako nevyleceneho gamblera me ta hra silene bavila fakt super. da se tam podle me taktizovat na vitezstvi a nebo se i jen tak bavit sazkama. k vitezstvi vede urcite vice cest nez jen pres sazky. zalezi kolik toho chcete risknout. a nahody je tam tak primerene

3.6.2011 09:13:00

Vybíráme z Bazaru

Vesnička: hra o budování osady
Vesnička: hra o budování osady
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas