nepřihlášený

přihlásit

registrovat

HorrorClix

Počet hráčů: -1 - -1
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: WizKids
Autoři: Scott Hungerford
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

HorrorClix je hra podivně zvráceného humoru, ve které máte pod kontrolou armádu vlastních nadpřirozených stvůr. Smečka monster slídí po chodbách aby pozabíjela co nejvíc obětí a v tratololišti krve se pak utkala navzájem - ať jsou to duchové, upíři, vlkodlaci nebo ostatní noční přízraky - až do úplného konce.

HorrorClix je strategická figurková hra. Každý hráč má svoji armádu, která má za úkol zničit armádu protihráče, ať už za pomoci karet událostí nebo získaných výhod při zabíjení či zachraňování obětí.

Připrava hry

Každý hráč si poskládá vlastní armádu monster podle bodových hodnot, které jsou na podstavci každého monstra a slouží pro vyváženost armád a znázorňují kolik bodů dostane protihráč za zabití tohoto monstra. Každé monstrum má svoji kartu na které jsou jeho schopnosti. Monstrum stojí na otočném podstavci, který ukazuje jeho momentální rychlost, sílu útoku, obranu a počet zranění které způsobuje.

Také si každý hráč vybere 6 karet událostí, které mohou ovlivněvat hru. Monstra se mohou utkat na venkovní mapě nebo na mapě představující vnitřek budovy. Dále se rozmístí na mapu různé překážky, poté oběti dávající monstům (které je zabijí nebo zachrání) určité výhody. Hráči budou ke hře potřebovat také šestistěné kostky, které slouží při vyhodnocování útoku nebo k jiným herním událostem. Bitva může začít.

Průběh hry

Hra se hraje na kola. V každém kole má každý hráč určitý počet akcí. Počet akcí závisí na velikosti jeho armády. Pokud se hraje na 200 bodovou armádu má každý hráč 2 akce v kole, pokud se hraje na 300 bodovou armádu má každý 3 akce atd. Akce se přidělují monstům ve fázi lovu. Kolo každého hráče se skládá na fáze. Po odehrání všech fází pokračuje v kole další hráč. Až odehrají všichni hráči začíná nové kolo a začíná první hráč.

Kolo každého hráče se skládá z těchto fází:

  • Přípravná fáze: hrají se herní efekty které se hrají na začátku kola
  • Fáze oběti: Aktivní hráč může pohybovat s oběťmi.
  • Fáze lovu: Aktivní hráč se může s jeho monstry pohybovat, zabíjet obětí nebo útočit na monstra nepřítele.
  • Fáze přesýpacích hodin: Aktivní hráč odstraní akční žetony od monster aktivovaných v minulém kole.

Konec hry

Hra končí v okamžiku kdy jsou všechna monstra nepřítele zničena, nebo je předem domluvený počet kol odehraný, nebo mine předem stanovený čas pro hru. Vyhrává hráč s vyším počtem výtězných bodů.

Autor: robo

Další názvy této společenské hry

  • Horror Clix