Hive - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: strategická, logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Crómola
G3
Gen Four Two
Gigamic
Huch & Friends
Smart Zone Games
Autoři: John Yianni
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Patová hra???

Zdarte, v pravidlech se napíše o situaci, kdy jeden z hráčů nemůže přiložit kámen v průběhu hry. Znamená to že vyhrál ten druhý /tedy já samozřejmě/ nebo že je to pat a moje chyba.
21.6.2014 07:56:28

Remíza v Hive
Už jsem delší dobu Hive nehrál, ale tam snad pat nemůže nastat. Nebo takhle, já se s ním nikdy nesetkal - vždy máš totiž možnost nějak hrát - bud přiložit nový kámen nebo pohnout s některým svým. Třeba takovou kobylkou můžeš pohnout určitě. Ano, tím, že s ní pohneš někam tak třeba prohraješ, ale rozhodně nenastane pat z důvodu, že nemáš čím nebo jak táhnout.
Klidně hoď odkaz na obrázek hry, jestli máš.

21.6.2014 09:28:07

Pedestrian
Souhlas, podle mě by taková situace taky nastat neměla. Samozřejmě může dojít k remíze, ale pořád můžeš nějak hrát.

21.6.2014 09:33:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Pat
Jediný pat (který končí remízou) je situace, kdy jsou oba hráči nuceni stále znovu pohybovat dvěma stejnými kameny, aniž se změní herní situace. Tak je to psáno v pravidlech.

21.6.2014 09:35:22

Může se stát,
že hráč nemůže vůbec pohnout svými kameny. Viděla jsem v reálu několik her na BGA, kde se to stalo! ( Nestává se to ale zrovna začátečníkům, byli to zkušení hráči a koukala jsem, jaké možnosti hry jsou možné:) ).
Když k tomu dojde, hraje druhý hráč tak dlouho, dokud nedojde k uvolnění nějakého blokovaného kamene protivníka a nebo sám dokončí hru a vyhraje. K remíze dojde pouze tehdy, když jsou jedním tahem obklíčeny obě královny.

21.6.2014 19:58:29

Elis
Přesně jak píše Elis. Situace kdy někdo nemá možnost tahu se stává. A když to člověk umí tak je to velmi efektivní strategie. Zařil jsem několik partií kdy na tuto situaci protivník cíleně hrál a krutě mě tak vyklepnul.

(btw mi se podařilo této situace dosáhnout pátým tahem, nutno ale uznat že protihráč byl začátečník)

remíza je opravdu jen když jsou obklíčeny obě královny najednou.

23.6.2014 10:00:19 | Upraveno autorem (porovnej)

mám pocit
že při obklíčení obou královen najednou prohrává ten hráč, který to způsobil svým tahem

23.6.2014 13:42:24

jarmuk
Podle pravidel je to tak, ze pokud dojde k obkliceni obou najednou pak je remiza.

23.6.2014 14:30:05

remiza
jarmuk, nemáš pravdu, v takom prípade je remíza, stalo sa mi viac krát, že ja alebo protihráč sme mali na výber .. buď uhrať takýmto spôsobom remízu, alebo počítať s istou prehrou .. vtedy veľmi na výber nemáš a radšej zahraješ ťah, ktorým uvezníš obidve královny a volíš teda pat.

25.6.2014 12:04:43

Vybíráme z Bazaru

Etherfields - Stretch Goals: Harpy & She-Wolf [EN]
Etherfields - Stretch Goals: Harpy & She-Wolf [EN]
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas