nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Hemloch

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština:
Vydavatelé: Small Box Games
Autoři: John Clowdus
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hráč se vžívá do role posledního člena mocného rodu, působícího ve městě Hemloch. Po desetiletích tmy pomalu nastává Období slunce a hráčům zbývá posledních pár nocí, aby pomocí svých přisluhovačů přiklonili obyvatele města na svou stranu, a tak získali vládu nad celým městem.

Příprava hry

Každý hráč obdrží balíček přisluhovačů a 15 žetonů vlivu. Balíčky přisluhovačů jsou identické a obsahují každý 30 karet. Mezi hráče se umístí 4 městské lokace a na stranu se umístí figurka festivalu, 9 karet lektvarů, 9 karet šperků a balíček týdne s oddělenými kartami dne a noci. Po zamíchání balíčku přisluhovačů si ze svého balíčku hráči vezmou 5 karet do ruky.

Průběh hry

Hemloch se hraje v průběhu několika kol zvaných týdny. Každý týden je tvořen 4 dny a/nebo nocemi, ve kterých hráči provádějí své tahy. Na začátku každého dne nebo noci se odhalí vrchní karta z balíčku týdne a umístí se figurka festivalu na lokaci danou touto kartou. Poté oba hráči odehrají svůj tah. Po odhalení všech karet z balíčku týdne, tedy na konci týdne, se odstraní jedna karta noci a nahradí se příslušnou kartou dne a tím začíná nový týden.

Hráči ve svém tahu mohou provést 2 akce. Každou svou akcí si můžou buď dobrat kartu nebo zahrát kartu. Zahrání karty znamená, že hráč umístí svého přisluhovače na svou stranu jedné z lokací, ve které zrovna neprobíhá festival. Každý přisluhovač má speciální schopnost, která se provede. Lokace má také speciální schopnost, ale ta se provede pouze v případě, že ikona přisluhovače souhlasí s aktivační ikonou lokace. Většina přisluhovačů má také svou domovskou lokaci. Přisluhovač zahraný do své domovské lokace má v této lokaci větší vliv.

Hráči mohou také získávat karty lektvarů a šperků. Tyto karty slouží jako vítězné body, ale také mají speciální vlastnosti. Hráč může jednou za tah využít speciální vlastnost buď šperku nebo lektvaru. Ovšem využívaní těchto vlastností stojí hráče vítězné body.

Bodování a konec hry

Pokud je z balíčku týdne odhalena karta dne, provádí se porovnání vlivu ve všech lokacích. Hráč s největším vlivem v dané lokaci umístí do této lokace svůj žeton vlivu. Poslední porovnání vlivu nastává při ukončení hry. Na konci hry získává hráč 2 vítězné body za každý žeton vlivu, který se ortogonálně dotýká alespoň jednoho dalšího svého žetonu. Ostatní žetony mají cenu 1 bod. Dále hráč získá 2 body za každý šperk a lektvar otočený lícem vzhůru. Za šperky a lektvary otočené lícem dolů získává 1 bod. Hráč s nejvyšším počtem bodů vyhrává.

Hra končí pokud je splněna jedna z těchto podmínek:

Některý z hráčů umístil všechny své žetony vlivu nebo alespoň ve 2 ze 4 lokací již není místo na umístění žetonů vlivu nebo všechny lektvary a šperky byly dobrány nebo některý z hráčů již nemá žádné karty ve svém balíčku přisluhovačů nebo v balíčku týdne jsou 4 karty dne.

Autor: Kafe s mlikem