HellGame, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Living Dead Entertainment
Autoři: Anders Fager
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak vyřešit nepřehlednost mapy

Při hraní HellGame jsme narazili na jednu celkem nepříjemnou vlastnost její mapy. Když opomenu to, že je jen na tenkém papíře a silně uvažuju, jak ji podlepit nějakou deskou, tak mapa je poměrně nepřehledná, co se týče vlastnictví jednotlivých sekcí.
Vlastník sekce je vždy označen malým žetonkem, který trůní v jednom rohu dané sekce. Ve vnitřních kruzích, kde jsou sekce malé, je to v pohodě a jde krásně poznat, která sekce sousedí se kterou, a jací jsou jejich vlastníci. Ale na vnějších kruzích je to mnohem složitější kvůli velikosti sekcí. Horko těžko se hledá, jestli náhodou nemá nějaký hráč většinu sekcí na kruhu, protože to nejde na první pohled dobře vidět.
Chtěl jsem se zeptat, jestli už tenhle problém někdo řešil a nebo jestli nemáte nějaké návrhy, jak to vyřešit. Jelikož to tak vypadá, že hru kromě mě vlastní jenom Sydo, tak jsem samozřejmě otevřen i názorům z venčí od lidí, kteří hru nemají.
29.11.2009 12:40:38

návrh
Tak po dnešním odehrání bych měl praktické řešení. Vyrobit (vystřihnout) správně zaoblený kus papíru zapadající přesně do sekce tak, aby šlo stále vidět její jméno. No a to nabarvit příslušnou barvou. Nedalo by to ani tolik práce.
Snad jsem to vysvětlil srozumitelně :)

Asi se na to i vrhnu v souvislosti s tím počešťováním.

13.10.2010 23:19:27

Kadaver
Posadit tam kultistu z Chaos In the Old World, pěkně doprostřed a na kraje dát ty žetonky.

14.10.2010 09:02:58

Proužky papíru
No, já jsem jako nejschůdnější řešení vymyslel asi to, že by se hrací plocha naskenovala a pak by se v něčem přebarvila do barvy každého hráče a potom ve stejné velikosti vytiskla (buď v nějakém tiskovém studiu, nebo doma nějak po kouskách). Pak by se jednotlivé sekce nastříhaly a vznikly by tak sekce v barvě každého hráče se všemi jejich texty, které by se při hře překládaly přes původní.
Případně pořídit nějaké barevné průhledné fólie nebo lamina a ty nastříhat do správné velikosti, ale to nevím, jestli půjde sehnat.
to Špatňák: Ten Tvůj návrh stroskotává na tom, že bys těmi proužky papíru zakryl počet duší, které sekce produkuje, což je celkem důležitý údaj, podle kterého se můžou někteří ziskuchtiví hráči orientovat.

14.10.2010 10:16:28

dobrý nápad
Naskenované to už teda mám. Vytisknout a vystřihnout bude jednodušší, než shánět správně barevné fólie a stříhat. Ale to až na samotný závěr. Překlad textu mne na nějakou dobu zabaví :)

25.10.2010 13:11:41

Vybíráme z Bazaru

Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas